تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 مرداد 1401 - 8:30
58 بازدید
کد خبر : 3503

ایران قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد

ایران قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد
تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب سه طلا، یک نقره و چهار برنز و ۱۵۹ امتیاز تیمی، قهرمانی سال گذشته خود در پیکارهای جوانان جهان را تکرار کرد.

به گزارش نسیم صبا از ایرنا، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان روزهای ۲۴ تا ۲۶ مردادماه در صوفیه پایتخت بلغارستان برگزار شد.

برای تیم کشتی آزاد کشورمان، سبحان یاری در وزن ۷۹ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا کسب کردند. آرمین حبیب‌زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن ۷۰ کیلوگرم، عارف رنجبری در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

در رده‌بندی تیمی، ایران با ۱۵۹ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، آمریکا با ۱۳۲ امتیاز دوم شد و تیم هند با ۱۱۲ امتیاز سوم شد.

تیم کشتی آزاد جوانان ایران سال گذشته و در مسابقه‌های قهرمانی جوانان جهان در اوفا روسیه نیز قهرمان شده بود.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان و رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر سیمون پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب جوری وولک از آمریکا شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. محمدنژاد جوان در این گروه با نتیجه ۱۱ بر صفر عزیزبک نایموف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل لوکا گوینجیلیا از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب‌زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر میکیتا آبراموف از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ نیکولاس بوزاکیس از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حبیب‌زاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر حمزات ارسامرزویف از فرانسه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب یوتو نیشیوچی از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۳ موحامد بکتمیروف از اتریش را مغلوب کرد.

وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب روبرت کورنلا از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حسین‌ محمدآقایی در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک بگیجان کولداشیف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ مارسل ناگی از مجارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب میشل مسنبرینک از آمریکا شد و با توجه حضور این کشتی‌گیر در دیدار پایانی، نماینده کشورمان به گروه بازنده‌ها رفت. محمدآقایی در این گروه مقابل کانات کریمبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ از سد هایک پاپیکیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم عرفان الهی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد الکساندر فاکوندو از آمریکا گذشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ساگار جاگلان از هند با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف هندی مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۶ بر یک از سد برایدیو تامپسون از آمریکا گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر صفر اویج بکایر از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۶ از سد اوتاری آدیشویلی از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یاری در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر موشق مکرتچیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبری در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر ژولین ایوانوف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت و در این مرحله به مصاف رحیم ماگمادوف نایب قهرمان سال گذشته، از فرانسه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. رنجبری در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر آنجلوس کوکلاریس از یونان را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر یک سبوحی امیرارسلان‌اف از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر کریستین آنگیال از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ادلان ویسخانوف از فرانسه به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. نماینده کشورمان در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل آندرو مارگیشویلی از کشور گرجستان به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر تویوکی هامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب ریفات گیداک از ترکیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر یک از سد داوید مچدلیدزه از اوکراین گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد با نتیجه ۱۴ بر ۴ مراب سلیماناشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. معصومی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر یک نیکولاس فیلدمن از آمریکا را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر یک ماهندرا گایکواد از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

نتایج انفرادی:

۵۷ کیلوگرم: ۱- جوری وولک (آمریکا) ۲- مری بازاربایف (قزاقستان) ۳- احمد محمدنژاد جوان (ایران) و آبهیشیک دهاکا (هند)
۶۱ کیلوگرم: ۱- یوتو میشیوچی (ژاپن) ۲- آرمین حبیب‌زاده (ایران) ۳- کومار موهیت (هند) و حمزات ارسامرزویف (فرانسه)

۶۵ کیلوگرم: ۱- امیدجان جلال‌اف (ازبکستان) ۲- زیرادین بایراموف (جمهوری آذربایجان) ۳- آئویاگی یوشینوسوکه (ژاپن) و سوجیت (هند) … ۹- محمدرضا شاکری (ایران)

۷۰ کیلوگرم: ۱- کانان هیبت‌اف (جمهوری آذربایجان) ۲- میشل مسینبرینک (آمریکا) ۳- حسین محمدآقایی (ایران) و مولایم یاداو (هند)

۷۴ کیلوگرم: ۱- جبرئیل گادجیف (جمهوری آذربایجان) ۲- ریونوسوکه کامیا (ژاپن) ۳- ساگار جاگلان (هند) و جعفر چولیبویف (ازبکستان) … ۱۱- عرفان الهی (ایران)

۷۹ کیلوگرم: ۱- سبحان یاری (ایران) ۲- موشق مکرتچیان (ارمنستان) ۳- اوتاری آدیشویلی (گرجستان) و موحامد عبداله یف (قرقیزستان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- رحیم ماگامادوف (فرانسه) ۲- بنت برگه (آمریکا) ۳- عارف رنجبری (ایران) و اسماعیل کوجوکسولاک (ترکیه)

۹۲ کیلوگرم: ۱- امیرحسین فیروزپور (ایران) ۲- آندرو مارگیشویلی (گرجستان) ۳- سرگئی سارگسیان (ارمنستان) و ادلان ویسخانوف (فرانسه)

۹۷ کیلوگرم: ۱- بنجامین کوتر (آمریکا) ۲- ریفات گیداک (ترکیه) ۳- امیرعلی آذرپیرا (ایران) و نیراج (هند)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیررضا معصومی (ایران) ۲- مهندرا گایکواد (هند) ۳- مراب سلیمانیشویلی (گرجستان) و آدیل میسریجی (ترکیه)

رده‌بندی تیمی: ۱- ایران ۱۵۹ امتیاز ۲- آمریکا ۱۳۲ امتیاز ۳- هند ۱۱۲ امتیاز ۴- جمهوری آذربایجان ۱۰۰ امتیاز ۵- گرجستان ۹۸ امتیاز ۶- ترکیه ۷۸ امتیاز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

عکس روز هلدینگ ساختمانی کاط شرکت گاز شرکت گاز کابینت کاط هلدینگ ساختمانی کاط

فرهنگی

ورزشی

شهدا