تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مهر 1401 - 15:36
کد خبر : 4733

چهارده گام برای پاکسازی آگاهی و احترام به جسم و روح

چهارده گام برای پاکسازی آگاهی و احترام به جسم و روح
پاکسازی آگاهی یک تغییر بزرگ در زندگی انسان است.در ابتدا وقتی که تو به درون می‌روی،فقط با جهنم روبرو می‌شوی.می‌گویی:بیرون بهتر است.

پاکسازی آگاهی یک تغییر بزرگ در زندگی انسان است.در ابتدا وقتی که تو به درون می‌روی،فقط با جهنم روبرو می‌شوی.می‌گویی:بیرون بهتر است.چرا با زخم‌هایم بازی کنم؟ آن آسیب می‌زند.و چرک شروع می‌کند به جاری شدن از آن زخم‌ها و آن کثیف است.ولی پاکسازی کمک می‌کند.اگر پالایش کنی،تمام این ابرها را دور خواهی ریخت،تمام این تاریکی‌ها را دور خواهی ریخت،آنگاه آگاهی آسان می‌شود.فقط زمانی می‌توانی مدیتیشن به معنای واقعی را شروع کنی که تمام آن آشغال‌ها را دور ریخته باشی.

خشم دور ریخته شده.
حسد دور ریخته شده…

لایه‌ای بر لایه‌ای دیگر وجود ندارد.

زمانی که آنها را دور ریختی.مانعی وجود نخواهد داشت و ناگهان نور درخشان بیداری و عشق از راه می رسد و تو آزاد می گردی.

اگر چه ظاهرا من به تنهایی نمیتوانم وضع جامعه را بهتر کنم ولی میتوانم اساس آگاهی خودم را تغییر بدهم و به این طریق اثر گذار باشم.ارزش های غلطی که در ذهنم شکل گرفته و باعث شده پتانسیل من محدود شود را واژگون کنم.بین ما و خود برترمان (خدای درون) دیوارهایی ذهنی قرار دارد که مانع میشود ما به ذات حقیقی خود پی ببریم و واقعا عاشق بی قید و شرط خود و دیگران شویم باید ذهن خود را از این دیوارها پاکسازی کرده و به سمت کمال قدم برداریم.

یکایک ما قادر به انجام این کار هستیم و میتوانیم با تغییرات و رشد درونی خود و با تاثیری که از این طریق بر آگاهی جمعی میگذاریم باعث شویم جامعه از درون به بیرون تغییر کند.وقتی که واقعا باور داشته باشیم تغییر هر یک از ما چقدر میتواند به حال جامعه و دنیایمان کمک کند هیچ وقت ذره ای ناامید نمیشویم و از تلاش دست نمیکشیم…

پاکسازی آگاهی چیست؟

۱۴ گام برای پاکسازی آگاهی

۱. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، نفسی عمیق بکشید و درخواست کنید تا به شما یادآوری شود چرا اینجا هستید و ژرف‌ترین آرزویتان برای امروز چیست.

۲. انتخاب کنید که امروز می‌خواهید چه سطحی از آگاهی را بکاوید. سپس سه انتخابی را که ضامن دست‌یابی شما به این حالت هستند، بنویسید. به یاد داشته باشید که شما نیرومند هستید!

۳. با تمرکز کامل و توجه بر کاری که در دست دارید، از گذشته بیرون بیایید. مهم نیست کار شما چه قدر معمولی و پیش پا افتاده باشد. قدر این موهبت را بدانید که امروز زنده هستید.

۴. با بدن خود چنان رفتار کنید که گویی ارزشمندترین کودکی‌ست که در آغوش گرفته‌اید. امروز این کودک را نوازش کنید و غذاهای مقوی و حرکات نشاط‌ آور به او بدهید.

۵. همه چیز را رها و به خدا واگذار کنید. نگرانی‌ها و دل مشغولی‌های خود را به قدرتی بزرگ‌تر از خودتان بسپارید. پیش از خواب، تشویش‌های خود را بنویسید و در کیسه‌ی زباله بیرون خانه بگذارید تا دور ریخته شوند.

روش های برای آگاهی از دبی فورد

پذیرش
۶. امروز، زندگی‌اتان را همانگونه که هست، بپذیرید. همه‌ی آنچه را نمی‌توانید تغییر دهید، بپذیرید. یادتان باشد فردا روزی تازه در پیش است. نفسی عمیق بکشید.

۷. برای هر کار خوبی که به انجام می‌رسانید و هر فکر خوبی که دارید، از خودتان قدردانی کنید. در طول روز آن قدر خوبی‌هایتان را تشخیص دهید که از شدت این قدرشناسی صادقانه، از موفقیت‌هایتان سرخ شوید.

۸. واقعاً کفش‌های قدیمی و کهنه‌ی خود را به کسی بدهید یا در زباله‌دانی بیندازید. همه جا را مرتب کنید و هرچه را دیگر نمی‌خواهید و استفاده نمی‌کنید، ببخشید یا دور بیندازید.

۹.شما بعنوان یک انسان بالغ و پُر احساس، از نظر جسمانی، عاطفی و معنوی مسئول خود هستید. ببینید خودِ نابالغ شما در کدام زمینه‌های زندگی‌تان اختیاردار است. حالا از آن شیوه‌ی رفتار دست بکشید و اجازه دهید خودِ بزرگسال شما اختیار را در دست بگیرد.

۱۰. به اشتباه خود اعتراف کنید. فروتنی، کلید واقعی خوشبختی‌ست. هر گونه تکبر یا هر پافشاری و لجاجت برای «برحق» یا «موجه» بودن را که هم اکنون آرامش شما را به هم می‌ریزد، کشف کنید.

پاک سازی آگاهی از روش دبی فورد

۱۱. وقتی احساس می‌کنید حوصله‌ی شما سررفته یا گیر افتاده‌اید، خطر کنید. کاری پیش‌بینی نشده و متفاوت با رفتار متعارف خود انجام دهید.

۱۲. هرچه سریع‌تر خشم‌ها، رنجش‌ها و کینه‌ها را رها کنید. آنها را نزد خودتان اعتراف کنید و سپس این آزردگی‌ها را به نیروی الهی درون واگذارید.

۱۳. با گوش دادن به نیازهای بدن و دادن محبت و توجه و استراحتی که بدن تان شایسته‌ی آن است، به جسم خود احترام بگذارید. هفته‌ای یک روز از کار با تلفن، ایمیل و پیام کوتاه مرخصی بگیرید تا به خودروی مقدس تان سوخت برسانید و آن را پُر کنید.

۱۴. یادتان باشد که شما شایسته‌ی بیشتر از اینها هستید.

✍ دبی فورد

به وسیله این روش های ساده اما کاربردی می توانید پاکسازی آگاهی تان را به راحتی به انجام برسانید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هلدینگ ساختمانی کاط مهار تورم و رشد تولید شرکت گاز هلدینگ ساختمانی کاط

فرهنگی

ورزشی

مکان های دیدنی