تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 آذر 1401 - 7:59
کد خبر : 6730

نوسازی و افزایش تعداد ناوگان هوایی در دستور کار است

نوسازی و افزایش تعداد ناوگان هوایی در دستور کار است
وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه هوایی، نوسازی ناوگان و افزایش تعداد ناوگان هوایی در دستور کار است. از راه‌های مختلف نسبت به آن اهتمام داریم و از تولید داخل نیز حمایت می‌کنیم تا بتوانیم با حمایت داخلی تامین هواپیما را انجام بدهیم.

به گزارش نسیم صبا از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» روز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: در حوزه هوایی، نوسازی و افزایش تعداد ناوگان هوایی در دستور کار است تا بتوانیم با حمایت داخلی به تامین هواپیما بپردازیم؛ در این زمینه هم به لحاظ تعداد و هم نوسازی ناوگان اقدامات خوبی در حال انجام است.

وی گفت: در حوزه ریلی، تکمیل کریدور شمال- جنوب و شرق- غرب از مسوولیت‌های اصلی ماست که در این زمینه توافقات خوبی با تامین‌کنندگان مالی داخلی و خارجی انجام شد. امروز نیز با کشورهایی که نمایندگان ‌آنها در ایران هستند در سطوح مختلف صحبت‌های خوبی انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه‌داد: در حوزه جاده‌ای مشکلات از گذشته باقی مانده است. در چارچوب منابعی که در اختیار داریم هم در حوزه منابع عمومی و هم در حوزه منابعی که از فروش اموال و مولدسازی دارایی‌ها در دستور کار داریم، تکمیل کریدورهای اصلی در دستور کار است.

عضو کابینه دولت سیزدهم اضافه‌کرد: در حوزه بندری با کشورهای حاشیه خلیج فارس توافقات خوبی انجام شده است که با نهایی شدن اعلام عمومی خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: در این بخش شرکت‌های مشترکی را با برخی از کشورها در دست تاسیس داریم تا در جابه جایی مسافر و بار بتوانیم جهش قابل توجهی داشته باشیم تا زنجیره دریایی به ریلی وصل شود؛ بدین معنی از حاشیه کشورهای خلیج فارس به راحتی به کشورهای CIS دسترسی انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: در حوزه راه روستایی که یکی از اولویت‌های مردم و نمایندگان به ویژه در مناطق محروم است، مشکلاتی وجود دارد که بهسازی راه‌های روستایی یکی از اولویت‌های ما در شبکه راه‌های کشور است که برنامه‌ها در این بخش به زودی اعلام می‌شود.

بذرپاش درباره تامین مالی اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز توضیح داد: در هدفگذاری تامین مسکن که اولویت دولت و قانون جهش تولید مسکن است از روش‌های مختلفی کار دنبال می‌شود. از روش‌های ترکیبی تامین منابع مالی نیز استفاده خواهد شد تا این کار محقق شود و زمین، تسهیلات، اتمام پروژه‌های مسکن مهر، اتمام پروژه‌های نهضت ملی و روش‌های دیگر ساخت مسکن در دستور کار است.

وی ادامه‌داد: یکی از شرکای اصلی وزارت راه و شهرسازی در تامین مسکن، شهرداری‌ها هستند که باید سهم قابل قبولی را در تولید مسکن برعهده بگیرند. منظور از یک میلیون مسکن بدین معنا نیست که همه یک میلیون واحد مسکونی در سال را دولت می‌سازد بلکه به این معناست که دولت ابزارهای تشویقی را در اختیار قرار می‌دهد تا هم شهرداری‌ها و هم خودمالکی‌ها ساخت را در شهرها و روستاها انجام دهند.

اراضی متعلق به دولت به وزارت راه و شهرسازی تحویل می‌شود

بذرپاش بر تامین زمین نیز تاکید کرد و افزود: واگذاری زمین یکی از سیاست‌های جدی ماست که در این بخش بررسی‌ها در حال انجام است.

وی ادامه‌داد: تیمی مامور شده است تا روی واگذاری زمین فعالیت داشته باشد که در کدام شهرها امکان واگذاری زمین وجود دارد. این فرآیند در ابتدای سال بعد در مقیاس گسترده آغاز خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان‌کرد: این تیم شهر به شهر را مورد بررسی قرار می‌دهند و استانداران در سراسر کشور مامور هستند تا شهرهایی که قابلیت الحاق به محدوده را دارند و زمین‌هایی را می‌توان واگذار کرد، احصا شود و طبق قانون اگر این اراضی متعلق به شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی باشند باید تحویل وزارت راه و شهرسازی شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.