تاریخ انتشار : سه شنبه 31 مرداد 1402 - 7:54
کد خبر : 11591

منصوری: دو برابر شدن حقوق اعضای دولت کذب محض است

منصوری: دو برابر شدن حقوق اعضای دولت کذب محض است
معاون‌ اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های باز سیاست خارجی در دولت سیزدهم بسته شد، دو برابر شدن حقوق اعضای دولت را کذب محض دانست و گفت: دریافتی و پرداختی‌ها در قانون بودجه مشخص است.

به گزارش نسیم صبا از ایرنا، محسن منصوری معاون‌ اجرایی رئیس جمهور روز دوشنبه در آستانه هفته دولت در برنامه صف اول ضمن‌ تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر و با اشاره به کارنامه فعالیت دوساله دولت سیزدهم گفت: دولت در شرایط سختی کار را تحویل گرفت و در ابتدای شروع کار با ۴۸۰ همت(هزار میلیارد تومان) کسری بودجه مواجه بود ولی در پایان سال ۱۴۰۰ دولت بودجه را تراز به پایان رساند و این نه با استقراض بلکه با تولید و افزایش درآمدهای دولت کسری بودجه جبران شد.

وی ادامه داد: از دیگر دستاوردهای بزرگ دولت حل بحران شیوع ویروس کرونا بود. همچنین ۸ میلیارد دلار منابع ارزی کشور که باید صرف دارو و کالای اساسی می‌شد در همان ماههای آغاز و قبل استفرار دولت سیزدهم این‌ مقدار هزینه شده و در زمینه ذخایر کالای اساسی شرایط بحرانی بود. شرایط کالاهای اساسی در برخی استان ذخیره کمتر از ۱۲ روز را داشت و خطوط راهبردی ذخیره کالای اساسی رعایت نشده بود.

معاون‌ اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: در شهریور ۱۴۰۰ به اذعان بانک مرکزی وقت دولت سیزدهم با تورم ۶۰ درصدی مواجه بود و در اولین جلسه استقرار آیت الله رئیسی اعداد و ارقام و دغدغه‌های جالبی مطرح می‌شد که برای ثبت در تاریخ خوب است بیان شود، مثلا می‌گفتند چطور می‌خواهید حقوق را پرداخت کنید و یا سرپرست بانک مرکزی گفته بود که با تورمی بی‌سابقه و سه رقمی روبه رو خواهید شد. اما به لطف خدا بسیاری از این مسائل در دولت مدیریت شد.

منصوری با بیان اینکه در دولت لازم بود تغییر ریلی صورت گیرد، تصریح کرد: اتکای دولت به ظرفیت‌های داخل کشور است و این نگاه را گرهگشا می‌داند.

دولت خود را مکلف به جوان‌گرایی می‌داند

وی با تاکید بر اینکه دولت خود را مکلف به جوان‌گرایی می‌داند گفت: میانگین سنی در دولت کاهش یافته است. این دولت برنامه محور است و قبل از سر کار آمدن برنامه خود را منتشر کرد و این برنامه در حال تکمیل است. مبارزه با فساد و شفافیت از شعارهای اساسی دولت است. برای اولین‌ بار صورت‌های مالی بیش از هزار شرکت بزرگ منتشر شد. یکی از اقدامات در مبارزه با فساد تجمیع حساب‌ها در خزانه بود.

دو برابر شدن حقوق اعضای دولت کذب محض است

منصوری دو برابر شدن حقوق اعضای دولت را کذب محض دانست و عنوان کرد: دریافتی و پرداختی درقانون بودجه وجود دارد و مشخص است.

معاون اجرایی رییس جمهور با تاکید بر انکه دولت سعی دارد پروژه جدید افتتاح نکند و بی جهت کلنگ نزند، یادآور شد: این دولت هدفگذاری اتمام پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا را رقم زده است. همین نگاه باعث شده بسیاری از پروژه های چند ده‌ساله در این دولت به پایان برسد. پروژه‌هایی که در اولویت اتمام قرار دارد از جهت مولد بودن و اشتغالزایی بسیار حائز اهمیت است.

اصلاح فرهنگ مدیریتی کشور با سفرهای استانی

منصوری با اشاره به فلسفه سفرهای استانی آیت الله رئیسی، این سفرها را در راستای تحقق عدالت و رسیدگی مستقیم به درد و رنج مردم توصیف کرد و گفت: این سفرها اصلاح فرهنگ مدیریتی کشور است. سال‌ها شاهد مدیریتی کارتابل بودیم ولی این دولت مدیریت میدانی دارد که گره گشایی از مسائل مردم می‌کند و نشاط و امید آفرینی را رقم‌ می‌زند.

معاون اجرایی رییس جمهور افزود: به برکت این سفرها تا امروز بیش از ۶هزار مصوبه منعقد شده و ۴۸۰ هزار میلیارد اعتبار عمرانی در نظر گرفته شده است و از میزان ۱۳۵ هزار میلیارد تومان پرداخت شده که تحول بزرگ است. همچنین سفرهای استانی کارکرد اقتصادی و عمرانی دارد. قبل از سفر به استان با سرمایه گذارها جلسه برگزار می‌کنیم.

منصوری با بیان اینکه در دور دوم سفرها، سرمایه گذاران برای تامین ۱۶۰۰ همت (هزار میلیارد تومان) اعلام آمادگی کرده اند، خاطرنشان کرد: تفاهم نامه‌ها در این زمینه منعقد شده است.

عهد اخوت با هیچ مدیری نبسته‌ایم

وی دیگر کارکرد سفرهای استانی را ارزیابی عملکرد مدیران استان‌ها دانست و بیان کرد: این دستور کار اصلی دولت است و در همه سطوح انجام‌ می‌گیرد، این ارزیابی به چند شیوه انجام‌ می‌شود؛ نخست دستگاههایی متولی ارزیابی عملکرد مدیران هستند و درمرحله بعد مردم بهترین گواه و شاهد برای موفقیت و ناکامی مدیران هستند و حلقه‌ها و گروه های میانی و دستگاههای نظارتی از دیگر ناظران عملکرد مدیران هستند.

معاون اجرایی رییس جمهور تاکید کرد: عهد اخوت با هیچ مدیری نبسته‌ایم و چک سفید امضا به کسی نداده‌ایم. تغییر تحولات‌ مدیریتی در این دولت به نفع مردم رقم‌ می‌خورد.

در دولت سیزدهم ۵۴۰۰ کارخانه احیا شد

منصوری با اشاره به احیای واحدهای نیمه تعطیل در این دولت خاطرنشان کرد: به دلایلی مختلف برخی کارخانه‌ها در سال‌های گذشته در کشور تعطیل و نیمه تعطیل شده اند و کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت آن فعال بوده، آیت الله رئیسی در شعارهای انتخاباتی و بعد از آن بر احیای واحدهای نیمه‌ تعطیل مصر بود و ستادی برای این‌موضوع شکل گرفت و همه مسائل بررسی و عارضه یابی و مشکلات آنها حل و فصل می‌شود.

به گفته معاون اجرایی رییس جمهور در دو سالی که از عمر دولت گذشته است بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ کارخانه در حوزه‌های صنعت کشاورزی و تولیدی احیا شده است. آخرین‌ مورد آن کارخانه قند یاسوج در استان‌ کهگیلویه و بویر احمد بود. کارخانه ماشین سازی تبریز، در خوزستان و سایر استانها به همین صورت و این جزو برنامه‌های ثابت در سفرهای استانی تعریف شده است. احیای این ۵۴۰۰ واحد، سبب ایجاد ۱۱۸ هزار شغل شده و مابه ازای فعال شدن این کارخانه‌ها ۱۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌های راکد مردم را فعال کرده است.

دولت تعهد خود در زمینه‌ مسکن را به طور جدی پیگیری می‌کند

وی با اشاره به طرح ساخت‌ مسکن در این دولت تاکید کرد: نیازی در حوزه مسکن وجود دارد و این نیاز به قانون تبدیل شد و دولت برمبنای همین نیاز و قانون وعده ساخت ۴ میلیون مسکن را داده است و متوسط باید سالی یک میلیون مسکن ساخته شود. حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در مراحل مختلف عملیاتی هستند. برای دو میلیون واحد زمین تامین شده است.

منصوری با اشاره به برنامه دولت برای احیای بافت‌های فرسوده گفت: در این‌ زمینه بسته‌های تشویقی خوبی در وزارت راه و شهرسازی آماده شده است، در کنار آن طرح‌های مکمل دیگری هم پیش می رود از جمله طرح مالیات بر خانه‌های خالی که تعداد زیادی از آنها درگیر سوداگری شده اند و دولت مصمم است این واحدها به چرخه استفاده واقعی برگردد.

معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به اینکه با املاک‌ متخلف برخورد شده است، مطرح کرد: در دو سه ماه گذشته رشد تورم در حوزه مسکن منفی شد. دولت تعهد خود در زمینه‌ مسکن را به طور جد پیگیر است.

بسیاری از پرونده‌های باز سیاست خارجی در دولت سیزدهم بسته شد

منصوری با اشاره به سیاست خارجی و دیپلماسی افتخار آمیز در دولت سیزدهم بیان کرد: در دولت قبل با ادعاهایی مواجه بودیم از جمله اینکه می‌گفتند ما زبان دنیا را بلد هستیم، امروز با افتخار یکی از برگ‌های زرین کارنامه اجرایی و عملیاتی دولت دیپلماسی و سیاست خارجی دولت است که باعث شده بسیاری از پرونده‌های باز در سیاست خارجی بسته شود. در مساله همسایگی دچار مشکلاتی بودیم ولی بسیاری از مسائل در این دولت حل و فصل شد که از جمله آنها تبادل برق با پاکستان، آب هیرمند و روابط با عربستان بود. مراودات با امارت و قطر در این دولت به نقطه خوبی رسید و منجر به سرمایه گذاری شد و از این قبیل موارد زیاد است.

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه دولت با رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت پرونده سیاست خارجی را دنبال می‌کند، یادآور شد: عضویت ایران در شانگهای بسیار مهم بود، این هفته رئیس جمهور به آفریقا سفر خواهد کرد و مقدمات سفر ایران به بریکس فراهم شده است، آزاد سازی منابع بلوکه شده یکی از این‌گشایش‌هاست. متاسفانه در آزادسازی منابع بلوکه شده کشور در کره جنوبی بابت تاخیری که در دولت قبل صورت گرفته بود، یک میلیارد دلار ارزش این‌ پول کم شد زیرا با مساله افت ارزش پول ملی کره مواجه شدیم و ۶ میلیارد دیگر در حال جابه جایی است، همچنین در برخی کشورهای دیگر منابع بلوکه شده در حال آزاد سازی است.

به گفته منصوری با تاکید آیت الله رئیسی این منابع در حوزه رونق تولید و افزایش ظرفیت تولید کشور و تحقق شعار سال استفاده خواهد شد.

پاسخ به ۸۰ درصد تماسهای مردمی/ارتباط با مردم، زینت دولت سیزدهم است

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه دولت آیت الله رییسی از جهت تماس مستقیم با مردم بعد از انقلاب رکورددار است، تصریح کرد: این دیدارهای چهره به چهره در سفرهای استانی به همراه مراجعاتی که در تهران و نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته، رکورد بی سابقه ای را رقم زده است. تا امروز بیش از ۴ میلیون‌ مراجعه به مجموعه دولت داشته ایم که این‌ مراجعات اعم از مکاتبه، تماس تلفنی و پیامک و مراجعه به سایت بوده است. دولت سعی دارد به تمامی آنها پاسخ دهد. طبق گزارش مرکز ارتباطات مردمی از این ۴ میلیون مراجعه بیش از ۸۰ درصد آن‌ پاسخ داده شده است.

منصوری گفت: مدیران دولت مکلف به ارتباط چهره به چهره با مردم شده اند، در ایام هفته دولت اعضای کابینه در ۳۰ مسجد تهران در میز ارتباطات مردمی حضور یافته و پاسخگوی دغدغه‌ها و مشکلات مردم خواهند بود. ارتباطات با مردم‌ زینت دولت و پربرکت‌ترین کار دولت ارتباط مستقیم با مردم است.

معاون اجرایی رییس جمهور با تاکید بر اینکه پایبندی به قانون اولویت مجموعه دولت است، گفت: در مجموعه دولت خط ممیز اقدامات قانون است، چه در حوزهای سلبی چه ایجابی، در قسمت‌هایی باید قانون اجرا شود و در جاهایی قانون بر زمین‌مانده که آن را احیا می‌کنیم و مصادیق متعدد زیاد دارد. گاهی دولت باید مانع زدایی کند و برخی قوانین موضوعیت خود را از دست داده باشد، دولت در تمامی این زمینه ها کار را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به آزاد سازی سواحل با پیگیری‌های آیت الله رییسی گفت: در سفر استانی رئیس جمهور مطرح شد که قانون رعایت نشده است و این آزادسازی در همان سفر استانی، با دستور رییس جمهور اتفاق افتاد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هلدینگ ساختمانی کاط شرکت مخابرات استان کرمان کابینت کاط هلدینگ ساختمانی کاط

فرهنگی

ورزشی

مکان های دیدنی