تاریخ انتشار : جمعه 20 اسفند 1400 - 10:25
کد خبر : 1083

(خیانت غیر عمد)

(خیانت غیر عمد)

به گزارش نسیم صبا:جوامع بشری در تمام نقاط دنیا و از هر نوع قشر ودین و مذهبی و با هر گرایش اجتماعی و فرهنگی همیشه و مداوم نیاز به آموزش دارد اگر آموزش مستمر از روح جامعه گرفته شود به مرور زمان جامعه به قهقرا رفته و بیمار و به مرگ سلولی می‌رود هر جامعه

به گزارش نسیم صبا:جوامع بشری در تمام نقاط دنیا و از هر نوع قشر ودین و مذهبی و با هر گرایش اجتماعی و فرهنگی همیشه و مداوم نیاز به آموزش دارد اگر آموزش مستمر از روح جامعه گرفته شود به مرور زمان جامعه به قهقرا رفته و بیمار و به مرگ سلولی می‌رود هر جامعه ای یک ظاهر و یک باطن دارد ممکن است ظاهر زیبا و فریبنده باشد اما باطن به طور وحشتناکی ویران باشد . ما به ساختارهای دیگر جامعه ورود نمی‌کنیم ، مثلاً ابعاد سیاسی ،اقتصادی ، نظامی و غیره را در مبحث نداریم . ما به ساختار اجتماعی و فرهنگی وابسته در بعد وسیع بلکه منحصراً به بخش کوچک ولی در عین حال اساسی و بنیادی یک جامعه یعنی همان خانواده توجه میکنیم . جوامع زرق و برق دار غربی( اروپایی و آمریکایی )یا جوامع بلوک شرق که پیشرفته و یا در حال توسعه می باشند بعضا مثال و تمثیل برخی شده‌اند و برای ناآگاهان و برخی جوانان امروزی شاید آرزو شده باشند آیا از روی ظاهر اجتماع میتوان خوب بودن و امنیت روانی آن را فهمید ؟
ایا زیبایی ظاهر ، نشان از زیبایی باطن هم دارد ؟
آیا خانواده‌ها در این نوع جوامع راضی هستند ؟
عزیزان مخاطب ؛ ظاهر واکس خورده جوامع مثلاً پیشرفته غربی به حتم باطن خوب و امنی ندارند
قصد تصدیع ندارم ،
و بر مباحث شناخت درونی آنها ورود نمیکنم ،
فقط یک مثال :در میان این همه پیشرفت و به اصطلاح لاکچری زندگی کردن غربی ها که فریبنده وار جذب توریست کرده و آوای دهل از دور خوش است را تداعی می‌کند ، همین بس که آزادی عقیده و بیان و آزادی های خانوادگی آنها چون وابسته به یک جهان بینی درست و ایدئولوژی درجه یک نیست از چارچوب اخلاقی بیرون رفته و بعضاً آزاردهنده هم شده است .
اخیراً در کشور فرانسه ازدواج پدر و دختر و خواهر و برادر و مادر و پسر به شرط توافق و بالای ۱۸ سال بودن قانونی شده است !
ببینید بشر و انسان قرن ۲۱ به کجا رسیده و به کجا میرود!
اری این یک حقیقت است و در جوامع پیشرفته مرسوم است و قطعاً به زودی به آمریکا و سایر کشورهای اروپایی هم می رسد ، مخاطبین عزیز این همان ظواهر واکس خورده اند اگر این موضوع را برای انسان های عصر حجر تعریف کنید بی شک متعجب شده و با گرز های سنگی که ساخته اند مغز راوی را زیر سنگ حماقت به رسم انسانیت خمیر کرده و دوباره با معجون عشق از نوع می سازند .
این تمثیل برای مبرهن شدن اخلاق ناب اسلامی است که در خانواده‌های ایرانی متجلی است و خیلی ها مانند ماهی در آب قدر اب را ندانسته و همیشه دنبال آب می گردند کوتاه کنم و به اصل مطلب بپردازم در خانواده های ایرانی اسلامی عشق و محبت توام با اصول قرآنی و دینی
اگر بر پایه عقل استوار گردد ، زندگی‌ها بهشتی شده و عاشقانه زندگی کردن آرزویی برای همان جوامع مثلا پیشرفته می گردند . بیایید همانطور که شهرهایمان در جامعه ایرانی اسلامی زیبایی اجتماعی دارند به زیرساخت ها و زیر پوست شهر هم توجه کنیم و خیانت را نه عمدی و نه غیر عمدی نیست و نابود کنیم و بدانیم خیانت در اسلام عزیز تاوان سنگینی دارد چون بنیان خانواده از دیدگاه اسلام قابل احترام زیاد است.
این مطلب ادامه دارد.
نویسنده؛ حسین برشان

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هلدینگ ساختمانی کاط شرکت گاز استان کرمان شرکت گاز استان کرمان کابینت کاط هلدینگ ساختمانی کاط

فرهنگی

ورزشی

مکان های دیدنی