تاریخ انتشار : دوشنبه 1 فروردین 1401 - 16:33
کد خبر : 1289

تکنیک پاکسازی روح وروان(قسمت اول)

تکنیک پاکسازی روح وروان(قسمت اول)
احساسات و عواطف آن چیزی هستند که ما را انسان می‌سازند. این که هیچ احساسی نداشته باشید، شرایطی بد محسوب می‌شود. احساسات حالتی خنثی دارند و این که ما چگونه با آن‌ها سر و کار داشته باشید، شرایط را بهتر یا بدتر می‌سازد.

به گزارش نسیم صبا: آیا هنگام صحبت با دیگران هر آن چه می‌گویید سخنانی طعنه آمیز و نیشدار هستند؟ آیا به طور معمول احساسات دیگران را جریحه‌دار می‌کنید یا بی دلیل آن‌ها را مسخره می‌کنید؟ این شرایط نشان می‌دهد که به پاکسازی و سمزدایی روح خود نیاز دارید.

سم زدایی و پاکسازی بدن اقدامی رایج است. بدن ما روزانه با چیز‌های مختلفی در تماس است که بسیاری از آن‌ها برای انسان خوب نیستند و گاهی اوقات به سمزدایی و بازگشت بدن به شرایط عادی نیاز است.

اما افراد بسیاری به این مساله توجه ندارند که روح و روان ما نیز به انجام اقدامی مشابه نیاز دارد. ذهن و بدن ما هر دو می‌توانند با موارد منفی و چیز‌های که برای سلامت مضر هستند پر شوند. بسیاری از کارشناسان بهداشت و سلامت افکار افسرده کننده را به عنوان دلیل اصلی ناراحتی انسان در نظر می‌گیرند.

برخی نشانه‌ها می‌توانند به فرا رسیدن زمان سم زدایی روح اشاره داشته باشند که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

اگر منفی بودن را جستجو می‌کنید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
اگر اخبار مختلف یا مطالبی را مطالعه می‌کنید که می‌دانید موجب ناراحتی شما خواهند شد، زمان آن فرا رسیده است که درباره سمزدایی روح خود فکر کنید. افراد منفی نگر می‌توانند با گذشت زمان شما را نیز شبیه به خود کنند، در شرایطی که حتی تا مدت‌ها پس از وقوع این اتفاق نیز متوجه آن نشوید. به این نکته توجه داشته باشید که بین یک فرد منفی نگر و فردی که به اجبار در وضعیتی منفی قرار گرفته است، تفاوت بزرگی وجود دارد و باید این مساله را مد نظر قرار داد.

کنار گذاشتن لپ تاپ یا گوشی همراه و برقراری ارتباط با افرادی که دوستشان دارید، روشی خوب برای توقف روند جستجوی موارد منفی و ناراحت کننده و تغذیه روح با آنهاست.

اگر درباره آنچه می‌گویید فکر نمی‌کنید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
آیا هنگام صحبت با دیگران هر آن چه می‌گویید سخنانی طعنه آمیز و نیشدار هستند؟ آیا به طور معمول احساسات دیگران را جریحه‌دار می‌کنید یا بی دلیل آن‌ها را مسخره می‌کنید؟ این شرایط نشان می‌دهد که به پاکسازی و سمزدایی روح خود نیاز دارید. شما درباره آنچه بر زبان می‌آورید فکر نمی‌کنید، زیرا سرشار از چیز‌های منفی هستید.

کمک هدفمند به دیگران و تفکر درباره چیز‌های خوب می‌تواند به بهبود این شرایط کمک کند.

اگر دوستانتان علاقه‌ای به وقت گذرانی با شما ندارند روحتان به سم زدایی نیاز دارد
اگر همواره امواج منفی از خود ساطع کنید، جای شگفتی نخواهد بود که دوستانتان دیگر علاقه چندانی به وقت گذرانی با شما نداشته باشند. این یک نشانه هشدار دهنده است که نیاز به سمزدایی جدی روح را خاطرنشان می‌کند تا بار دیگر امکان برقراری ارتباط نزدیک با دوستانتان فراهم شود. به دنبال موضوعات منفی نباشید و با افرادی که شما را خوشحال می‌کنند وقت بگذرانید.

اگر بی حس شده‌اید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
احساسات و عواطف آن چیزی هستند که ما را انسان می‌سازند. این که هیچ احساسی نداشته باشید، شرایطی بد محسوب می‌شود. احساسات حالتی خنثی دارند و این که ما چگونه با آن‌ها سر و کار داشته باشید، شرایط را بهتر یا بدتر می‌سازد. اما زمانی که بی حس شده اید و هیچ چیزی، چه خوب و چه بد، تغییری در شما ایجاد نمی‌کند، زمان سمزدایی روح فرا رسیده است.

ما درد مزمن را با دارو درمان می‌کنیم. ما بی خوابی را با دارو‌های خواب آور درمان می‌کنیم. ما از طریق ورزش و رژیم غذایی متعادل وزن خود را مدیریت می‌کنیم؛ و ممکن است به بی حسی روحی خود برچسب یک بیماری روانی، مانند افسردگی، زده و علائم آن را با مصرف دارو پنهان کنیم که امکان وخیم‌تر شدن شرایط را افزایش می‌دهد.

از این رو، ارتباط برقرار کردن با تمامی حواس می‌تواند بار دیگر احساسات شما را در مسیر درست قرار داده و به بهبودی زخم‌هایی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند، کمک کند.

اگر از بدبختی دیگران لذت می‌برید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
آیا زمانی که مشکلی برای دیگران رخ داده است، به جای احساس همدردی یا همدلی با آن‌ها از بروز این شرایط لذت برده و خوشحال می‌شوید؟ در نظر بگیرید اگر شما در این شرایط قرار می‌گرفتید، دوست داشتید واکنش دیگران به این وضعیت چگونه باشد. روبرو شدن و مقابله با زشتی یکی از بهترین روش‌ها برای سمزدایی روح است.

مشکل این است که افراد بسیاری از این که فردی تلخ هستند، آگاه نیستند. از آنجایی که آن‌ها متقاعد شده اند که حق با آنهاست نمی‌توانند اشتباه خود را شاهد و پذیرا باشند. هرچه ریشه این تلخی بیشتر رشد کند از بین بردن آن نیز دشوارتر می‌شود.

اگر ارتباط با افراد شاد موجب آزار شما می‌شود روحتان به سم زدایی نیاز دارد
در این شرایط حضور بین افرادی که شاد هستند می‌تواند هر چه بیشتر احساس بدبختی را در شما تقویت کند. ممکن است این احساس در شما شکل بگیرد که از احساسات مثبت خود جدا شده اید.

توانایی پذیرش چیز‌های مختلف همان گونه که هستند از جمله ویژگی‌هایی است که افراد شاد به اشتراک می‌گذارند. در شرایطی که ما روی هر چیزی که در دنیای بیرون اتفاق می‌افتد کنترل نداریم، اما می‌توانیم آنچه درونمان رخ می‌دهد را کنترل کنیم، به این معنی که طرز فکر، احساس و واکنش ما به موقعیت‌های بیرونی چگونه است.

اگر خوب نمی‌خوابید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
در این شرایط در به خواب رفتن، خواب باقی ماندن یا بیدار شدن از خواب با مشکل مواجه هستید. شاید کابوس‌هایی را تجربه می‌کنید که در میانه شب شما را از خواب بیدار می‌کنند. این می‌تواند نشانه‌ای از تلاش‌های روح شما برای بیان نیاز به سمزدایی فوری باشد. مدیتیشن می‌تواند ابزار مناسبی برای بهبود این شرایط باشد. خواب با کیفیت و کافی می‌تواند احساس مثبت بودن را طی روز در شما ایجاد کند.

اگر شما همواره قربانی هستید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
حداقل خود شما این گونه فکر می‌کنید که همواره فردی قربانی هستید یا فردی علیه شما کار اشتباهی انجام داده است. اگر احساس می‌کنید در این موقعیت قرار دارید، شاید زمان آن فرا رسیده تا توجه ویژه‌ای به روح خود داشته و این پرسش را مطرح کنید که آیا به واقع من در اینجا قربانی هستم؟ شاید به این نتیجه برسید که تنها منفی بودن بر شما غلبه کرده است.
افکار منفی موجب تولد واژه‌های منفی می‌شوند، که این شرایط موجب شکل گیری افکار منفی بیشتر می‌شود. خود را به گونه‌ای آموزش دهید که هنگام تفکر، صحبت یا حتی رفتار به روشی منفی متوجه شده و بلافاصله این روند را متوقف کنید.

اگر همواره بی حوصله هستید روحتان به سم زدایی نیاز دارد
در این شرایط هیچ چیزی برای شما ارضا کننده به نظر نمی‌رسد. سرگرمی‌هایی که از آن‌ها لذت می‌بردید، دیگر آن احساس را در شما ایجاد نمی‌کنند و هیچ چیزی سرگرم کننده به نظر نمی‌رسد. در این حالت روح شما به یک سمزدایی جدی نیاز دارد تا بار دیگر از نظر احساسی با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کرده و دوباره عشق بورزید.

سخن پایانی
زمانی که میزان مواد شیمیایی بد و مضر در بدن انسان افزایش می‌یابد، بار سمی اضافی را موجب می‌شود. این شرایط ما را بی‌حال ساخته و حتی ممکن است موجب بیماری شود. به روشی مشابه، احساسات منفی نیز می‌توانند در بدن ما تجمع کنند. در صورت نادیده گرفتن، این شرایط می‌تواند به شدت بر ذهن، روح و بدن ما فشار وارد کند. زمانی که
موضوع موارد منفی که برای ما بد هستند، مطرح می‌شود، بدن و روح به یک اندازه نیازمند توجه هستند.
ما به شما می آموزیم که چگونه روح وروان خودرا پاکسازی کنید با ما همراه باشید.ادامه دارد

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.