تاریخ انتشار : شنبه 17 تیر 1402 - 7:06
کد خبر : 10736

بیمارستان غدیر اقدام ماندگار و امیدآفرین است/ایران در اولویت گردشگری سلامت منطقه

بیمارستان غدیر اقدام ماندگار و امیدآفرین است/ایران در اولویت گردشگری سلامت منطقه
رئیس جمهور با بیان اینکه بهره‌برداری از کلان بیمارستان غدیر اقدام ماندگار و امدیرآفرین در کشور است، گفت: تلاش می‌کنیم با امکانات و ظرفیت‌ها مراکز درمانی یکی پس از دیگری راه‌اندازی شوند و مردم احساس آرامش کنند.

به گزارش نسیم صبا : آیت الله سید ابراهیم رئیسی در آیین افتتاح بیمارستان غدیر که صبح روز (۱۶ تیرماه) انجام شد، با اشاره به اینکه در این دولت اقدامات قابل توجهی در حوزه سلامت انجام شده است، اظهار داشت: براساس گزارش وزارت بهداشت، ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی یعنی حدود ۱۵۰ هزار تخت در دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسیده است،

وی بهره برداری از کلان بیمارستان غدیر را از اقدامات ماندگار و امیدآفرین در کشور دانست و اضافه کرد: افتتاح دو کلان بیمارستان (مهدی و غدیر) در فاصله‌ای کوتاه، نشان از توان بالای مهندسی و کادر درمانی در کشور دارد.

وی افزود: خداوند را بر نعمت ولایت فقیه در این کشور شاکر هستیم، پیغمبر می‌فرمایند ولایت یعنی گوش شنوا داشتن به ولی خدا و اطاعت کردن در میدان عمل و اجرا نسبت به آنچه که ولی می گوید.

وی ادامه داد: از افتخارات نظام است که با گذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هر سال یک مراجعه به آرای عمومی و رای مردم را داریم. این از افتخارات نظام مردم سالار است.

رئیس جمهور تأکید کرد: تجریش مردمان اصیلی دارد و آنچه که از آن سراغ داریم مردمی دین مدار، اصیل و اخلاق مدار است. شهدای تجریش، شهدای بزرگواری هستند که نامشان زینت بخش این بیمارستان شده است.

وی با اشاره به اینکه بنا بر تعبیر رهبر انقلاب بیمار نباید جز مریضی درد دیگری داشته باشد، بیان داشت: از همه نقاط کشور به این بیمارستان مراجعه می‌کنند. تصور نکنید که چون بیمارستان غدیر در تجریش واقع شده، تنها افراد ثروتمند به اینجا مراجعه می‌کنند. بیش از ۶۰ درصد مراجعان به بیمارستان غدیر از نقاط مختلف تهران و چه بسا کشور هستند

آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به بحث بهداشت و درمان، خاطر نشان کرد: مسأله بهداشت مقدم بر درمان است و بهداشت جسم و جان کنار هم اهمیت دارد؛ بهداشت معنوی و بهداشت جسمی با هم‌مرتبط است. امروز روز غدیر و روز توجه به انسان و سلوک انسانی است. درفرهنگ علوی توجه به بهداشت جسم و روح و جان بسیار مورد تأکید واقع شده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنگونه نیست که هرچه در آزمایشگاه اثبات نشده راه درمانی برایش وجود نداشته باشد، در دانشگاه‌های دنیا دپارتمان‌هایی است که سخن‌های نو در آن بررسی می‌شود و دانشمندان ما هم اگر با حرف نویی مواجه شدند باید آن را مورد بررسی قرار دهند.

وی مطرح کرد: زمانی که در آستان قدس بودم، دربیمارستان رضوی گفتم بخشی به عنوان طب سنتی زیر نظر پزشکان احداث شود، حتما آنچه که امروز به عنوان طب سنتی مطرح است، حائز اهمیت است و در کنار فرمول‌های شیمیایی این باید مورد توجه قرار گیرد. نوآوری‌های پزشکی همه باید مورد توجه باشد و پزشکان باید به طب سنتی هم بپردازند زیرا ممکن است با حرف و سخن جدیدی در آن مواجه شوند.

ایران در اولویت گردشگری سلامت منطقه

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده سبب مراجعه درست به مراکز درمانی می شود، تاکید کرد: در دولت سیزدهم مساله سلامت در اولویت قرار دارد و تلاش می‌کنیم با امکانات و ظرفیت‌ها مراکز درمانی یکی پس از دیگری راه‌اندازی شوند و مردم احساس آرامش کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اخلاق پزشکی که از ویژگی‌های پزشکان است سبب آرامش بخشی به مردم می‌شود، اظهار کرد: درصد بسیاری از مراجعان این بیمارستان از مناطق مختلف تهران و مناطق مختلف کشور هستند. کشور ما به دست توانای پزشکان در حوزه سلامت افتخارآفرینی‌های بسیاری داشته است و در جایگاه خوبی قرار داریم.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: امروز گردشگری سلامت به نحوی است که کشورهای منطقه و آسیایی مرکزی برای درمان ترجیح می دهند به ایران سفر کنند تا به بیمارستان های اروپایی؛ زیرا از جهت تخصص و هزینه برایشان به صرفه تر است‌ و این باور برایشان شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مراجعین درمانی، هم از نظر تخصص و هم از نظر هزینه، ایران را به دیگر نقاط دنیا ترجیح می‌دهند، گفت: به اصحاب رسانه تاکید می‌کنم به این سرمایه های کشور یعنی پزشکان کم توجهی نشود، یک پزشک متخلف مانند یک روحانی متخلف و تاجر متخلف است، این در همه صنوف وجود دارد، کادر درمان و پزشکی باید همواره محترم شمرده شوند. تعمیم دادن یک نقطه آسیب به کل قشر بسیار غلط است‌.اگر کسی هم‌ متخلف است و رعایت شأن خود را نمی‌کند، باید نسبت به آن فرد معترض شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امیدواری در کشور نکته مهمی است، یادآور شد: رهبر انقلاب در ۱۴ خرداد فرمودند «امروز دو رکن در جامعه اساسی است؛ یک ایمان و دوم امید. پیدا شدن امید فقط با سخن نیست، باید در عمل و اجرا مردم آن را احساس کنند و باید مدیران و دست اندرکاران این‌ها را برای مردم تبیین کنند».

به گزارش ایرنا، دومین کلان بیمارستان مدرن و مجهز کشور با نام «غدیر» در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش صبح امروز (۱۶ تیرماه) با حضور رئیس جمهور افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

پروژه ساخت کلان بیمارستان غدیر در قالب طرح توسعه بیمارستان شهدای تجریش به همت یکی از خیرین سلامت در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع کلید خورد و در سال ۱۳۹۴ با پیشرفت فیزیکی حدود پنج درصد برای تکمیل و احداث به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) واگذار شد.

با شروع دولت مردمی سیزدهم و تاکیدات آیت‌الله رئیسی مبنی بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عملیات اجرایی پروژه با فوریت پیگیری و با حمایت‌های مسئولان و اهتمام شبانه‌روزی، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان تکمیل و به مرحله بهره‌برداری رسید.

کلان بیمارستان مدرن و مجهز، غدیر با زیربنای ۶۲ هزار متر مربع در پنج بلوک و ۱۳ طبقه با ظرفیت ۸۲۱ تخت در تراز و استانداردهای جهانی از جمله اتاق عمل‌های جراحی هوشمند با ۲۴ تخت، بخش‌های ویژه CCU،NICU ،ICU، زایمان LDR، اورژانس پیشرفته مجهز به هلی‌پورت هوایی، آنژیوگرافی مغز، تصویر برداری، دیالیز فیزیوتراپی درمانگاه‌های فوق تخصصی، آزمایشگاه بخش‌های بستری زنان و مردان و کودکان، با به کارگیری کادر مجرب و بهره‌گیری از فناوری‌های روز جهان با رعایت استانداردهای درمانی به عنوان یکی از کلان بیمارستان‌های مطرح در غرب آسیا پروژه‌ای مهم در تسهیل هر چه بیشتر فرایند درمان برای بیماران از سراسر ایران اسلامی است.

این بیمارستان مجهز به پیشرفته‌ترین هلی پورت اورژانس با قابلیت ارتباط با سازمان هواپیمایی کشوری و اورژانس کشور است که از طریق آن مصدومان در کمترین زمان با بالگرد به این بیمارستان منتقل می‌شوند.

با افتتاح این کلان بیمارستان مدرن ۸۲۱ تخت مجهز به مدار ارائه خدمات درمانی کشور افزوده خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.