تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 دی 1401 - 5:45
کد خبر : 7282

انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است/ قاتلان و مسببان راحت نخوابند

انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است/ قاتلان و مسببان راحت نخوابند
رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ایران با گوش دادن به ندای رهبر انقلاب، جنگ احزاب دشمنان را ناکام گذاشت، گفت: آمریکایی‌ها بدانند از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و دشمنان بدانند انتقام خون این شهید سلیمانی حتمی‌ است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان نخواهیم گذاشت.

به گزارش نسیم صبا از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه سیزدهم دیماه در اجتماع بزرگ مردمی پاسداشت سومین سالگرد سردار دلها در مصلای امام خمینی(ره) تهران گفت: یاد و خاطره شهید بزرگوار و قهرمان مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی را گرامی می داریم و به روح بلندش دورد می‌فرستیم و از همه ملت بزرگ قهرمان ایران به ویژه جوانان برای گرامیداشت یاد خاطره قهرمان ملی به عنوان خدمتگزار مردم سپاسگزارم .

رئیس جمهور در این مراسم که اقشار مختلف مردم، خانواده‌های شهدا، جانبازان، میهمانان بین‌المللی، سفرای کشورها، مسئولان عالی کشوری و لشکری و شخصیت‌های بین‌المللی حضور دارند، اظهار داشت: بدون تردید پاداشت قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی پاسداشت همه ارزش‌های الهی است. گرامیداشت شهید سلیمانی چهره جهانی مبارزه با استکبار و ترویسم و تجلیل از همه خوبی‌ها و اعلام نفرت و بیزاری‌ از ظلم و استکبار و نظام سلطه است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه وجود انسان های تحول خواه و عدالت خواه مایه بقا و میدان داری این میدان است، افزود: ما از سویی بسیار مصیبت زده هستیم زیرا یک سردار سرافزار را از دست دادیم اما از طرفی بسیار مفتخر و سربلندیم که شهید سلیمانی شخیصتی بود که نه فقط به ملت ایران بلکه به ملت های مسلمان در جهان فکر می کرد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: پیام حضور در گرامیداشت حاج قاسم به همه آزادمردان و زنان آزاده این است که باید با ایستادگی و مقاومت مقابل استکبار و ظلم و ستم راه را بر ستمگران و مستکبران سد کرد.

انسان باتقوا می تواند منشاء تحول باشد

رئیس جمهور در ادامه به تحول و نگاه تحول گرایانه اشاره کرد و گفت: نخستین گام درباره شهید سلیمانی تحول فردی و شخصی بود؛ او خودسازی کرد تا بتواند جامعه سازی کند؛ بدون خودسازی امکان‌ جامعه‌سازی وجود ندارد و شهید سلیمانی خودسازی کرد تا بتواند جامعه‌سازی کند.

وی اظهار داشت: انسان با تقوای خودساخته می تواند در جامعه فردی تاثیرگذار باشد و این تحول را شهید سلیمانی از خود آغاز کرد. عشق به خدا و اهل بیت و صدیقه طاهره (س) این دلداگی به خدا و اهل بیت بود که از او یک انسان خودساخته پرورش داد و ببنید رهنمودهای رهبری همواره تاکید به خودسازی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نوشته‌های امام راحل و رهنمودهای رهبری به جوانان بر محور خود سازی و تقوای الهی است، اظهار داشت: تاکید امام برای همه ما جوانان عزیز را بینید. نوشته های امام بزرگ و رهنمودهای رهبری که به خودسازی و تقوای الهی است.

آیت الله رئیسی با ذکر نکته دوم تحولی در زندگی و سیره شهید سلیمانی گفت: مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام راحل و رهبری است و این دو مکتب در امتداد مکتب عاشورای حسینی است و تاکید به شناخت مکتب شهید سلیمانی چون جلوه ها و شاخص های دارد برای یک انسان سالک و دلداه به خدا که شناخت این مسیر مهم است.

رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چرخه رویش انسان‌های خود ساخته مجاهد در راه خداست. این چرخه میرایی و توقف ندارد و چرخه رویش است؛ شهیدان و ایثارگران در این چرخه متحول شدند و رویش پیدا کردند. این چرخه درون زا و زنده و همواره در حال تحول است. بدانیم شهید سلیمانی در این بستر، مکتب و نظام که خود حرم می خواند رشد رویش و پرورش یافته است، این نظام مقدس و خود سند حقانیت این نظام است.

اقدامات سردار سلیمانی در میدان منحصر به فرد بود

وی با بیان اینکه در یک بستر تحولی همواره این رویش وجود دارد و انسان‌های فرهیخته، مجاهد و اثرگذار در بستر نظام مقدس جمهوری اسلامی رشد و پرورش یافته و خواهند یافت، افزود: نکته دیگر در عرصه تحول جهاد تحول در میدان است که شهید سلیمانی در این جهت بسیار برجسته بود. اقداماتی که سردار سلیمانی در میدان انجام داد اقداماتی منحصر به فرد بود.

رئیس جمهور بیان کرد: ساختارسازی که در میدان انجام داد، رویشی که در نیروهای مقاومت در منطقه انجام داد به شکلی بود که برای او سنی، شیعه، مسلمان، مسیحی، ایزدی، لبنانی و فلسطینی، یمنی و سوری و ایرانی و افغانی فرقی نداشت برای او یک نکته محور بود و آن دفع شر و فساد بود.

آیت‌الله رئیسی عنوان کرد: تمام وجود او در این نکته خلاصه شده بود که ساختن انسان‌ها، ساختارسازی در جبهه مقاومت، نیروسازی در جبهه مقاومت، ایستادگی نیروهای جوان کنشکر فعال در میدان یک حرکت ساختارسازی در جبهه مقاومت توسط شهید سلیمانی شکل گرفت.

رئیس جمهور گفت: برخلاف اینکه برخی می‌گفتند او به دنبال این است که منطقه را شیعه کند یا شیعه‌سازی کند، اینگونه نبود. او به‌دنبال این بود ظلم را از سر منطقه رفع و دفع کند و ریشه فساد را بکند و دفع شر کند و لذا وقتی که حرکت او ایجاد مقاومت در منطقه و سخن او، سیره و سلوک مخلصانه همراه با عمل صالح او را دیدند همه عاشقانه با او همراهی کردند.

آیت‌الله رئیسی افزود: نکته‌ای که در زندگی او بسیار اهمیت داشت این بود که انقلابی بماند. برای او راست و چپ و این گروه و آن جریان سیاسی اهمیت نداشت برای او مردم اهمیت داشتند، دلدادگی به خدا و دفاع از میهن و دفاع از مردم برای او اهمیت داشت.

رئیس جمهور ادامه داد: او به معنی وسیع کلمه شخصیتی عام بود، اگر انقلابی بود، انقلابی بودن خود را در مردمداری کردن و مردمدار بودن خود تعریف می‌کرد لذا همه با او احساس اخوت و برادری کرده و احساس نزدیک به او داشتند و احساس می‌کردند او با همه است و همه با او هستند و جلوه مهم این حضور را شما در تشییع جنازه او دید.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: سردار سلیمانی حقیقتا نماد وحدت و همبستگی بود، هم سردار سلیمانی نماد وحدت و همبستگی بود و هم شهید سلیمانی نماد وحدت و همبستگی است. در قرن بیستم کسانی که می‌خواستند انقلابی فکر یا عمل کنند نام برخی انقلابیون دنیا از جمله چگوارا را می‌بردند اما در عصر امام خمینی، امام به عنوان نماد مبارزه با ظلم و استکبار و نماد آزادگی معرفی شد.

شهید سلیمانی در دنیا هیمنه آمریکا را به شکست کشانید

رئیس جمهور خطاب جوانان گفت: امروز در قرن بیست و یکم با افتخار یاد کنید که نماد مبارزه با تروریسم و استکبار شهید سلیمانی است. شهید سلیمانی، آمریکا و طرفداران جریان تروریستی و داعشی در منطقه را شکست داد. اما بزرگترین کار او این نبود این مقدمه آن بود که شهید سلیمانی در دنیا هیمنه آمریکا را به شکست کشانید.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: نظام سلطه، آمریکایی‌ها و استکبار دنبال هویت‌زدایی از ملت‌ها هستند و می‌خواهند ملت‌ها و جوانان را بی‌دفاع و بی‌سلاح سازند و هویت مورد نظر خودشان را به ملت‌ها القا کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: می‌خواهم این را بگویم که شهید سلیمانی شخصیتی بود که هم عنصر هویت‌ساز و هم احیاگر هویت اسلامی بود او نه فقط برای مردم عزیز ایران در منطقه هویت ایجاد کرد بلکه هم شهید سلیمانی هویت را تثبیت کرد همچنان که سردار سلیمانی برای مبارزه با هویت‌زدایی با همه وجود ایستاد که عراقی، سوری، ایرانی، افغانی، یمنی، مسلمان و مسیحی هویت خود را فراموش نکند.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: آنچه شخصیت و عزت او را رقم می‌زند هویت یک انسان است شهید سلیمانی عنصری هویت‌ساز بود و هویت را حفظ کرد امروز آنچه که به مغرب زمین به ملت ها به ویژه تفکرهای انقلابی و مستقل حمله می‌کند این است که می‌خواهد هویت‌زدایی کند.

رئیس جمهور افزود: اما شهید سلیمانی ایجاد هویت کرد به نحوی که امروز با وجود فضای تبلیغاتی که دشمن می‌خواهد بسازد که مردم نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی سست شده‌اند اما شما دیدید که در تشییع جنازه شهید سلیمانی در شهرهای عراق و در شهرهای ایران قیامتی برپا شد و این قیامت فقط برای آن سال نبود.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: امروز هم شما می‌بینید که مزار او چگونه مردم را از سراسر ایران و جهان اسلام به خود جذب می‌کند. آیا این تبلیغات است یا آن چیزی است خداوند خطاب به پیغمبر اکرم(ص) فرموده، این خداوند است که قلب‌ها را تسخیر می‌کند؛ امروز شهید سلیمانی در قلب‌ها جای گرفته است و اسم او را سردار دلها می‌گذاریم.

رئیس جمهور ادامه داد: شما جلوه این هویت را در تشییع جنازه شهدای امنیت در همه شهرها و در روز ۱۳ آبان دیدید و در بسیاری از مراسم‌ها هم می‌بینیم. اینها همان نماد هویتی است که ملت ایران از خود نشان می‌دهد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد القا کند که به مردم نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی سست شده‌اند اظهار کرد: جلوه‌هایی که در تشییع جنازه ۴۰۰ شهید بزرگوار در سراسر ایران و در تهران داشتیم، نماد هویت است؛ اینها مردم دلداده به انقلاب هستند. همان‌هایی که در ۱۳ آبان آمدند و تجلیل کردند و یا در روز شهادت صدیقه طاهره(س) به میدان آمدند؛ مردم امروز در کرمان در کنار قبر شهید سلیمانی هستند. مردم، این جمعیت عظیمی هستند که به نام انقلاب و تجلیل از شهید قهرمان ما گردهم آمدند.

رئیس جمهور خطاب به آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی تصریح کرد: تصور شما این بود که سردار سلیمانی برای شما خطرناک است اما همچنان که دیروز سردار سلیمانی در مقابل زیاده‌خواهی‌ها، ظلم‌ها، استکبار و سلطه نابحق شما ایستادگی کرد و آن چیزی که مقاومت ما در منطقه آفرید امروز شهید سلیمانی هم با آن روح بلندش، عشق و دلدادگی جوانانش و عزیزان و دلدادگانش با همه وجود همچنانی که سردار سلیمانی در مقابل شما بود شهید سلیمانی نیز تا آخر در مقابل شما است.

شهید سلیمانی‌ هیمنه‌ آمریکا را در دنیا به شکست کشاند

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی هیمنه آمریکا را در دنیا به شکست کشانید، اظهار داشت: نظام سلطه به‌دنبال هویت زدایی از ملت‌ها است و می خواهد جوانان را از هویت تهی‌ کرده و هویت خود را غالب کند.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: شهید سلیمانی هم عنصری هویت‌ساز و هم احیاگر هویت اسلامی در منطقه‌ بود.

انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است

آیت الله رئیسی با اشاره به سخنان فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی قدس درباره انتقام از خون شهید سلیمانی خطاب به جمع حاضر در مصلای تهران تاکید کرد: امروز سردار سلامی و سردار قاآنی اعلام کردند، آمریکایی‌ها بدانند از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و اجازه دهید از جانب همه شما اعلام کنم خون شهید سلیمانی را از یاد نبرده و نخواهیم برد و بدانند انتقام خون شهید سلیمانی حتمی‌ است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان نخواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: کشور در حال پیشرفت را که با این شهادت ها نه کند می شود نه متوقف؛ تصور کرده‌اند با این شهادت‌ها، ضربه ها و جنایت‌ها می‌توانند حرکت ملت ایران را کند کنند زهی خیال باطل! ملت بزرگ ایران راه پیشرفت و تحول را به پیروی از امام و مقتدای تحول خواه خود ادامه خواهند داد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور اظهار داشت: در این دو ماه اعلام کردیم شما ملت ایران را نشناخته‌اید و بسیار دچار اشتباه در محاسباتی شده و می‌شوید.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم ملت ایران را بشناسید و این ملت را با ملت‌های دیگر و این نظام را با نظام‌های معمولی در دنیا قیاس نکنید.

وی افزود: گفتید که ملت ایران را می‌شناسید اما باز فتنه و توطئه می‌کنید جنگ ترکیبی راه می‌اندازید با این همه باز شکست دنبال شکست نصیب‌تان می‌شود.

هرگز متوقف نخواهیم شد

رئیس جمهور با بیان اینکه همه قدرت خود را به میدان آورده و جنگ نظامی، سایبری، رسانه‌ای، سیاسی و اقتصادی راه انداخته‌اید، گفت: با جنگ احزاب، همه توان خود را به کار گرفته‌اید اما دیدید که ملت بزرگ ایران با نگاه شهید مقاومت سلیمانی و گوش دادن به ندای بصیرت آفرین رهبرمان چگونه شما را در همه جنگ‌ها ناکام گذاشته اند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای جنگ اقتصادی اظهار داشت: در جنگ سایبری یک روز همه پمپ بنزین‌ها را سراسر کشور از کار انداخته‌اید و فکر کردید با این حرکت دشمنانه ملت ایران را همگام خود می‌کنید؛ در جنگ سیاسی همه ظرفیت‌های خود را در سازمان‌های بین المللی علیه ملت ایران به کار گرفتید و در جنگ روانی هم همه رسانه‌های خود را به خط کردید؛ در جنگ اقتصاد هم وارد شده و در ارز و طلا عددسازی کرده‌اید؛ ۵۰ کانال را برای عددسازی به کار گرفته‌اید.این تحلیل نیست بلکه خبر است که می‌گویم.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: امروز پیام این جمعیت و جمعیت‌های مشابه این در سراسر کشور این است که در همه این جنگ‌ها شکست خورده‌اید و بعد از این هم شکست خواهید خورد.

تو هم برای ما دعا کن آقای سلیمانی

رئیس جمهور در پایان خطاب به سردار شهید با بیان اینکه «تو هم برای ما دعا کن آقای سلیمانی» گفت: خانواده های شهدا هم دعا کنند و بدانند این کشور در حال پیشرفت است و آینده بسیار روشن تر از امروز خواهد بود . این کشور ظرفیت های بسیاری دارد و با رهمنودهای رهبری و با حضور مشارکت مردم و خدمتگزاری خالصانه دولت تمام مشکلات به لطف خدا رفع خواهد شد.

شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان شهیدشان در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ در فرودگاه بغداد توسط رژیم جنایتکار و تروریستی آمریکا به شهادت رسیدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.