امروز 29 شهريور 1400 (ه.ش) و 20 سپتامبر 2021 (م)
شماره مطلب :
39746
تاريخ انتشار :
13 اسفند 1399 ساعت 14:27:29
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
فرهنگسرای معلولان در کرمان راه اندازی می‌شود

 

 

فرهنگسرای معلولان در کرمان راه اندازی می‌شود

کرمان - معاون شهرداری کرمان از راه اندازی فرهنگسرا و خانه ورزش معلولان در شهر کرمان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش نسیم صبا از مهر، محمد جهانشاهی در حاشیه مراسم قدردانی از ورزشکاران دارای معلولیت، یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری در این دوره را توازن و عدالت‌محوری دانست و گفت: در این چارچوب در تلاش هستیم تا همه اقشار جامعه را در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای جامعه معلولان به‌عنوان جامعه هدف در سال ۹۹ برنامه‌هایی در نظر داشتیم که به‌دلیل شرایط همه‌گیری کرونا، برگزاری تعدادی از آن‌ها میسر نشد، گفت: یکی از اهداف‌مان توجه به ظرفیت‌های افراد دارای معلولیت و همچنین بسترسازی برای افزایش توانمندی و نقش‌آفرینی آن‌ها در شهر بوده است.

جهانشاهی با بیان اینکه در تلاش هستیم زیرساخت‌ها را برای این گروه فراهم کنیم، از راه‌اندازی کارگاه آموزش قالی‌بافی ویژه نابینایان در فرهنگ‌سرای کوثر و اولین فرهنگ‌سرای افراد دارای معلولیت خبر داد.

معاون شهردار کرمان ادامه داد: در حال حاضر، در حال آماده‌سازی فرهنگ‌سرای افراد دارای معلولیت و همچنین راه‌اندازی خانه ورزش افراد دارای معلولیت در فرهنگ‌سرای ورزش شهرداری هستیم.

جهانشاهی علاوه بر فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های لازم، به تدارک دیدن برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و ورزشی برای معلولان اشاره کرد و گفت: این برنامه یا با مشارکت مؤسسه‌ها و یا به‌صورت مستقیم توسط شهرداری برگزار می‌شود.

وی افزود: در این راستا با همکاری یکی از مؤسسه‌های ورزشی، برنامه‌ای را تدارک دیدیم که افراد دارای معلولیت بتوانند توانمندی‌های ورزشی خود را به نمایش بگذارند که در این برنامه ۳۰ نفر از افراد دارای معلولیت شرکت کردند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همچنین از برگزاری اولین دوره المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان (جام شهر) خبر داد و افزود: بخشی از این برنامه به افراد دارای معلولیت اختصاص دارد؛ ضمن اینکه در این المپیاد خانم‌ها و آقایان می‌توانند شرکت کنند.

جهانشاهی افزود: قصد داریم با فراهم آوردن مشارکت افراد دارای معلولیت در برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، شرایط همراهی و مشارکت بیشتر این عزیزان را در شهر فراهم کنیم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba