امروز 29 شهريور 1400 (ه.ش) و 20 سپتامبر 2021 (م)
شماره مطلب :
39736
تاريخ انتشار :
03 اسفند 1399 ساعت 22:45:54
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
گزارش نهایی واکسن کوو ایران برکت پایان اسفند ارائه می‌شود
.
 

 

گزارش نهایی واکسن کوو ایران برکت پایان اسفند ارائه می‌شود

 مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کوو ایران برکت گفت: روز ۱۴ اسفند سال‌جاری آخرین نمونه خون داوطلبان گرفته می‌شود و گزارش نهایی ایمنی این واکسن ایرانی اواخر اسفند ارائه می‌شود.

به گزارش نسیم صبا از ایرنا:حامدحسینی روز یک شنبه نشستی با خبرنگاران درخصوص اتمام فاز یک واکسن افزود: ما برای انجام فازهای بعدی مطالعات آماده شده ایم.

وی تصریح کرد: گزارش پروتکل فاز ترکیبی ۲ و سه واکسن کوو ایران برکت به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ارائه شده و آخرین داوطلبان استفاده کنندگان این واکسن ایرانی در پایان بهمن ماه دوز دوم را دریافت کردند.

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا ادامه داد: بنابراین ۱۴ اسفندماه سالجاری آخرین نمونه خون از آنها گرفته می شود و گزارش نهایی علاوه بر گزارش ایمنی پس از  این مرحله تقدیم خواهد شد.

حسینی اظهار داشت: در حال حاضر در فاز دوم ساخت واکسن انتظار داریم که بر روی ۴۰۰ داوطلب دیگر این مطالعات ادامه یابد واگر نتایج نهایی برای کارشناسان قانع کننده باشد وارد فاز بزرگتر یعنی فاز سوم و استفاده از جمعیت ۲۰ هزار نفری برای فاز مطالعه خواهیم شد و در  و این جا است که ما می‌توانیم اثربخشی واکسن و با اطمینان بیشتری اعلام کنیم.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: با تایید نهایی واکسن ثابت می شود که واکسن ایرانی ایمن است و می توانیم اعلام کنیم که  واکسن ایرانی در تولید آنتی بادی نیز موثر بوده است و برای استفاده در جمعیت بیشتر فاقد مشکل است.

حسینی همچنین اظهارکرد: دو ماه بعد از اتمام فاز ۲ و ۳ مشخص خواهد شد که  واکسن با چه دوزی و در چه فاصله ای به صورت عمومی استفاده شود.

وی تصریح کرد: احتمالا اواخر اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ نتایج نهایی مطالعات و صدور مجوز برای استفاده عموم از واکسن کوو ایران برکت اعلام خواهد شد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba