امروز 3 ارديبهشت 1400 (ه.ش) و 23 آوريل 2021 (م)
شماره مطلب :
39719
تاريخ انتشار :
19 بهمن 1399 ساعت 13:49:15
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
رییس علوم پزشکی: واکسن کرونا از اواخر هفته جاری در کرمان توزیع می‌شود

 

رییس علوم پزشکی: واکسن کرونا از اواخر هفته جاری در کرمان توزیع می‌شود

 - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: توزیع واکسن کرونا از اواخر هفته جاری با اولویت بندی در این استان آغاز می شود و با توزیع آن امیدواریم به سرعت ویروس از بین برود.

به گزارش نسیم صبا ازایرنا، حمیدرضا رشیدی‌نژاد روز یکشنبه در نشست هم اندیشی طرح شهید سلیمانی با حضور استاندار کرمان افزود: خوشبختانه راه واکسن کرونا به استان کرمان باز شده است.

وی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی توسط وزارت بهداشت و با انعقاد تفاهم نامه بسیج کشوری آغاز شد و آمادگی سپاه پاسداران، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری کرمان صورت گرفت و مقدمات کار پیش از آغاز طرح، در استان ایجاد شد.

رشیدی نژاد با اشاره به طرح سردار شهید سلیمانی به‌نام یک کرمانی تصریح کرد: لذا باید این استان شاگرد اول شود که در این زمینه محورهایی تعیین شد و فعالیت ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی بر اجرای این طرح متمرکز و هفتگی جلسات آن برگزار می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی تشکیل شد گفت: مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی، بسیج و هلال احمر و نیروهای مردمی در مجموع سه هزار تیم با ۶ هزار نیرو در این طرح فعالیت می کنند.

وی بیان داشت: در اوج پیک آبان و آذرماه امسال ۸۰۶ بیمار قطعی داشتیم که این آمار به ۱۱۰ مورد رسیده  و فوتی‌ها از ۱۹۸ به ۱۵ مورد رسیده و بیش از ۹۰ درصد کاهش بستری و فوتی را داشتیم که از برکات طرح شهید سلیمانی است.

رشیدی نژاد افزود: اما این نگرانی وجود دارد که حساسیت ها کم نشود و مساله را جدی گرفته تا ویروس کرونا همزمان با مراقبت ها و توزیع واکسن ریشه کن شود.

سپاه ثارالله و دستاوردهای طرح شهید سلیمانی در کرمان

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این نشست گفت: هشت هزار و ۵۰۰ نفر بسیجی در گروه‌های جهادی بسیجی در طرح شهید سلیمانی استان کرمان مشارکت داشتند که در قالب آن ۲۸ هزار بیمار کرونایی را شناسایی کردیم.

سردار حسین معروفی با بیان اینکه همچنین ۴۴ هزار خانوار حمایت شده، بیش از ۴۶ هزار سبد خانوار توزیع و ۲۱۲ میلیارد ریال کمک نقدی پرداخت شد افزود: ۷۰ درصد کاهش جمعیت بیمار و ۸۰ درصد کاهش جانباختگان با اجرای این طرح داشتیم.

وی عنوان کرد: گروههای جهادی در قالب طرح شهید سلیمانی تشکیل شد و آمادگی داریم به سیستم دانشگاه علوم پزشکی کمک کنیم و پیام و هشدار به جامعه بدهیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: تا پایان کشور در مقابله با کرونا نباید عادی انگاری شود و نباید قرنطینه و اصناف را به علت نقش مستقیم بر اقتصاد و معیشت خانوار تعطیل کرد و باید بیماری را مدیریت کنیم

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba