امروز 3 ارديبهشت 1400 (ه.ش) و 23 آوريل 2021 (م)
شماره مطلب :
39718
تاريخ انتشار :
19 بهمن 1399 ساعت 13:47:07
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانش آموزی تقویت شود

 

 

فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانش آموزی تقویت شود

- معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش بر لزوم تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانش آموزی تاکید کرد.

به گزارش نسیم صبا از مهر، صدیقه مرادی صبح یکشنبه در مراسم افتتاحیه راهیان نور مجازی در شبکه شاد که به طور همزمان در سراسر کشور انجام شد، بیان داشت: در آموزش و پرورش یکی از مهمترین برنامه‌هایی که برای توسعه و ارتقا فرهنگ شهادت و ایثار اجرا می‌شود برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی است.

وی افزود: همواره بر اساس سند تحول بنیادی دانش‌آموزان را برای الگوگیری و ارتباط با شهدا به مناطق جنگی اعزام می‌کنیم چرا که بعد از ائمه اطهار (ع) بهترین الگوها و سرمشق‌ها برای دانش‌آموزان ما شهدا هستند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کرمان گفت: ما وظیفه داریم در حوزه پرورشی و بسیج دانش‌آموزی در جامعه دانش‌آموزی فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت کنیم چرا که یکی از مهمترین مولفه‌هایی که از آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی پیش‌گیری می‌کند الگوگیری از فرهنگ شهادت و شهدای بزرگوار است.

مرادی تصریح کرد: در دین و فرهنگ ما عامل پویا بودن جامعه شیعه، شهادت است و امروز در سال ۱۳۹۹ شاهد افتتاح پایگاه راهیان نور از طریق فضای مجازی هستیم.

وی گفت: هدف از افتتاح این پایگاه این بود که امروزه با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس این مهم (شهدا و فرهنگ شهادت) فراموش نشود و هیچ فعالیتی در این رابطه بر زمین نماند.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba