امروز 3 مرداد 1400 (ه.ش) و 25 ژوئيه 2021 (م)
شماره مطلب :
39697
تاريخ انتشار :
13 بهمن 1399 ساعت 22:55:09
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
در دیدار بانوان شاغل در مجلس؛ قالیباف: انقلاب اسلامی نگاه حاکم بر زنان را در جهان متحول کرد
 

 

قالیباف: انقلاب اسلامی نگاه حاکم بر زنان را در جهان متحول کرد

- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: به برکت حرکت‌های بنیادین امام خمینی (ره) حضور زنان در تمامی عرصه‌ها قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست چرا که توانستند تحولی را در نگاه به زن برخلاف تمام جریان‌هایی که بر جهان حاکم بود به وجود آورند.

به گزارش نسیم صبا از خانه ملت، محمدباقر قالیباف روز دوشنبه به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن با بانوان شاغل در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

قالیباف با تبریک میلاد دخت نبی اکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، دهه فجر، سالگرد پیروزی انقلاب و میلاد حضرت امام خمینی (ره) به بانوان شاغل در مجلس، گفت: به‌ یقین و به برکت حرکت‌های بنیادین امام خمینی (ره) حضور زنان در تمامی عرصه‌ها قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست چراکه توانستند تحولی را در نگاه به زن برخلاف تمام جریان‌هایی که بر جهان حاکم بود به وجود آورند و این مساله از اعتقاد راسخ امام به سنت‌های الهی نشأت می‌گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانوان و جوانان در ابتدای انقلاب مدیون نگاه بلند امام بودند، افزود: امیدوارم همچنان پایدار به راه و مکتب امام مانده و با مطالعه زندگی ایشان عظمت‌شان را بیشتر درک کنیم چرا که چالش‌های امروز جامعه و سختی‌هایی که مردم در زندگی متحمل می‌شوند، به دلیل فاصله گرفتن از افکار و باورهای امام است.

قالیباف اظهار داشت: افراد و همکاران باید بدانند رسالت‌شان در سازمان و مجموعه‌ای که مشغول به کار هستند چیست چرا که بدنه مجلس قصد دارد به نمایندگان کمک کند تا سیاست‌گذاری‌ها و ریل‌گذاری‌های بهتری برای کشور انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه در طول سال‌های مدیریتی خود به جوانان و بانوان توجه ویژه‌ داشته و این دغدغه را هنوز با خود دارد، گفت:  توقع من از همکارانم این است که به رسالت‌شان در کار خود توجه ویژه داشته باشند، درواقع به همان اندازه که دغدغه حوزه‌های فردی را داریم، دغدغه مسئولیت‌های اجتماعی را نیز داشته باشیم چراکه ما در کشور از این موضوع رنج می‌بریم.

قالیباف تأکید کرد: بانوان نباید در کنار تمام مسئولیت‌های اجتماعی خود، نقش مادری و مسائل خانوادگی خود را فراموش کرده و مسئولیت‌های اجتماعی بر نقش خانوادگی آن‌ها سایه بیندازد البته ما وظیفه داریم که در این مسائل نیز به شما کمک کنیم چرا که از یک طرف اصرار به حضور بانوان در اجتماع داشته و از طرف دیگر اصرار به عدم لطمه خوردن نقش و جایگاه آن‌ها در خانواده داریم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba