امروز 17 اسفند 1399 (ه.ش) و 7 مارس 2021 (م)
شماره مطلب :
39690
تاريخ انتشار :
12 بهمن 1399 ساعت 23:07:11
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
تهدیدات دشمنان به فرصت‌هایی برای پیشرفت انقلاب تبدیل شد

 

 

تهدیدات دشمنان به فرصت‌هایی برای پیشرفت انقلاب تبدیل شد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان انواع تهدیدات را علیه انقلاب اسلامی به کار گرفتند، گفت: حاصلش این شد که هر آنچه آنها به کار بردند، به فرصت هایی برای پیشرفت انقلاب ما تبدیل شد.

به گزارش نسیم صبا ازمهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه بعدازظهر امروز (یکشنبه) در آئین اعلام آغاز رزمایش بیت المقدس گردان‌های بسیج، گفت: امام به تنهایی به اندازه تمام قدرت‌های روی زمین دارای قدرت نظامی بود و هنوز هم هست؛ در آن زمان آمریکا بیش از ۲۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار داشت، آن زمانی که امام انقلاب کرد و آمریکا را شکست داد، سیطره سیاسی آمریکا بر عالم فراگیر بود.

وی افزود: این کار بسیار دشوار و سهمگینی بود و خارج از دایره تصور و نگرش و برآوردهای متعارف و مرسومی است که در قاعده‌های بازی و موازنه‌های قدرت قابل تفسیر و توجیه باشد. به محض پیروزی انقلاب، جهان سلطه گر و دنیای استکبار در شرق و غرب احساس کردند ضلع جدیدی از یک قدرت مبهم و ناشناخته در دنیا متولد شده است؛ انقلاب ما ظهور یک قدرت جدید بود با جاذبه‌هایی بسیار وسیع و جهانی.

سردار سلامی ادامه داد: پیام‌های آسمانی انقلاب ما که برای همه بشریت عدالت، آزادی، طهارت اخلاقی و کرامت انسانی و دمیدن روح در یک جهان بی روح را نوید می‌داد، نشان داد که این انقلاب آمده است تا سلطه ستمگران را در عالم پایان دهد و این برای جهان قدرتمند سلطه گر قابل تحمل نبود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سخت‌ترین واکنش به این انقلاب بزرگ، جنگ بود، گفت: ما نمی‌توانستیم بعنوان اسلام الگوی عقب مانده و ضعیف از یک نظام برآمده از اسلام ارائه بدهیم، باید پیشرفت می‌کردیم، ایران را می‌ساختیم و قوی می‌شدیم چون جز قوی شدن راهی برای بقا و ادامه حیات نداشتیم. باید از ایجاد جنگ‌های جدید جلوگیری می‌کردیم و برای دشمن تصویری خطرناک از قدرتمان بسازیم و تمرکز او را از پیشانی انقلاب یعنی سرزمین ایران دور کنیم.

وی گفت: رهبر بزرگ و پیشوای عظیم الشان انقلابمان با منطق الهی و شناخت ژرف از سنت‌های الهی و شناخت از دشمنان کوچ و بزرگ، کاری بزرگ انجام داد و ملت را برای یک مقاومت بزرگ آماده کرد. او منشأ ایستادگی و استوانه عظیم ملت شد. تحریم اقتصادی و بسیج رسانه‌ای جهانی و انواع محاصره و جنگ‌های اطلاعاتی و هر آنچه تهدید سنتی و مدرن بود را بر علیه ما به کار برد، اما حاصلش این شد که هر آنچه آنها به کار بردند، به فرصت‌هایی برای پیشرفت انقلاب ما تبدیل شد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امروز انقلاب ما بیش از هر زمان به حضور بسیج نیازمند است، خطاب به بسیجیان تاکید کرد: پایگاه‌ها را احیا کنید؛ به درون پایگاه‌ها بروید، هرچه می‌توانید به مردم عزیز خدمت کنید، ما پیش مرگ این مردم هستیم. ۴۲ سال از انقلاب گذشته است و با همه فشارها ملت سربلند است چون شما هستید. شما امید را به خانه‌ها می‌آورید، در قلب‌ها نور، اعتماد و اطمینان به نظام را روشن می‌کنید.

فرمانده کل سپاه خطاب به بسیجیان با بیان اینکه شما سفیران رحمت رهبر ما هستید، گفت: از خدمت دریغ نکنید، هر یک از شما هر عملی برای خدمت به مردم انجام می‌دهید یک نبرد بزرگ است. جهاد ما امروز از خدمت به مردم می‌گذرد.

وی با تاکید بر اینکه ما همه لوازم بزرگ بودن را داریم، تصریح کرد: ما چون برای غلبه به دشمنان بزرگ آرایش گرفته‌ایم به همان نسبت قدرت سازی می‌کنیم، دشمن بزرگ عامل رشد و پیشرفت ما است؛ همانطور که غلبه بر شیطان عامل رشد انسان است.

سرلشکر سلامی گفت: امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که از برجام واقعاً بی نیاز شده‌ایم، فهمیده‌ایم که بی نیازی از رفع تحریم، بر رفع تحریم اولویت دارد و شما این کار را می‌کنید.ما با قلب‌هایمان زندگی می‌کنیم، قلب‌هایمان به هم پیوند دارد و ما یک ملت با یک تن واحد هستیم و تا وقتی اینگونه هستیم پیروز می‌شویم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیروزی سکه رایج ملت ایران است، اظهار داشت: دشمنان ما در رویاهای بزرگی بودند و همه آنها را فراموش کردند، ذهن‌هایشان پاک شده‌اند و مراقب هستند از ما شکست‌های سنگین‌تر نخورند. ما آموختیم دشمن در چارچوب سلطه عمل می‌کند، چه وقتی با او سازش می‌کنیم و حتی وقتی در دایره دوستی او هستیم او دشمنی می‌کند و این ذات نظام سلطه و استکبار است.

وی در پایان با تبریک فجر انقلاب اسلامی به بسیجیان خطاب به آنها، تاکید کرد: فجرهای بزرگ‌تری در راه است همانطور که رهبرمان فرمود خرمشهرهای دیگری در راه است ما با انسجام و وحدت و پیروی از ولی امرمان به همه آرزوهایمان خواهیم رسید.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba