امروز 7 بهمن 1399 (ه.ش) و 26 ژانويه 2021 (م)
شماره مطلب :
39538
تاريخ انتشار :
02 دي 1399 ساعت 15:16:10
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
راه حل سیاسی را بهترین تضمین کننده صلح در افغانستان می‌دانیم

 

 

راه حل سیاسی را بهترین تضمین کننده صلح در افغانستان می‌دانیم

وزیر امور خارجه گفت: ما راه حل فراگیر سیاسی با حضور همه گروه‌های افغانستانی را بهترین تضمین کننده صلح پایدار در این کشور می‌دانیم.

به گزارش نسیم صبا از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز با «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان که به کشورمان سفر کرده است دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار حمایت از جمهوری اسلامی افغانستان را سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست و با اشاره به لزوم خروج آمریکا از افغانستان، گفت: ما راه حل فراگیر سیاسی با حضور همه گروه‌های افغانستانی را بهترین تضمین کننده صلح پایدار در این کشور می‌دانیم.

ظریف با تاکید بر ضرورت تعمیق رایزنی‌ها میان دو کشور دوست و همسایه در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی، از افتتاح راه آهن خواف – هرات ابراز خرسندی کرد و آن را زمینه‌ای برای گسترش همکاری‌های دو کشور و ارتباط سریع‌تر با مناطق شرقی ارزیابی کرد و افزود: ضرورت دارد در جهت افزایش همکاری‌های مرزی، گذرگاه دوغارون بهینه‌سازی شود.

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات مربوط به گفتگوهای صلح، از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت افغانستان قدر دانی کرد و بر ضرورت گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی فی‌مابین تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به افتتاح راه آهن خواف - هرات، اظهار امیدواری کرد: همکاری‌های منطقه‌ای با اینگونه خطوط ارتباطی تقویت گردد.

همکاری‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی، برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور و پیگیری پروژه‌های دیگر در دست انجام و بویژه همکاری بیشتر در حوزه آب، از محورهای دیگر مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان و مشاور امنیت ملی افغانستان بود.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba