امروز 4 آبان 1399 (ه.ش) و 25 اکتبر 2020 (م)
شماره مطلب :
39203
تاريخ انتشار :
12 اسفند 1398 ساعت 08:26:58
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
خروج کرمان از وضعیت سفید / آزمایش کرونای ۲ نفر مثبت اعلام شد

 

 

کرونا به کرمان رسید / افزایش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی

 در حالی مسئولان درمانی طی دو روز گذشته از وجود علائم بالینی در بیماران بستری در کرمان سخن می‌گفتند که دقایقی پیش ابتلای دو نفر در این استان تایید شد.

به گزارش نسیم صبااز مهر: با انتشار ویروس کرونا در کشور حساسیت‌های بهداشتی مردم افزایش یافته بود اما استان کرمان تا صبح امروز جزو چهار استان عاری از این بیماری بود. با این وجود دقایقی قبل وزارت بهداشت از تأیید آزمایش دو نفر از این افراد خبر داد.

مشخص نیست این بیماران جزو مسافرانی هستند که علیرغم شیوع ویروس به استان کرمان سفر کرده‌اند و یا بومی استان کرمان هستند.

هنوز مسئولان استانی در این خصوص و اینکه این افراد در کدام شهر کرمان بستری هستند ابراز نظر نکرده‌اند.

این در حالی است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان روز گذشته از عدم مثبت بودن نتایج ۱۸ مورد آزمایش در حوزه تحت پوشش این دانشگاه سخن گفته بود و همین امر احتمال حضور این بیماران در حوزه شمال و جنوب استان بیشتر کرده است.

کرمان خلوت تر از همیشه / ‏‬ برخی مردم هنوز بیماری را جدی نگرفته‌اند

هم اکنون خیابان‌های شهر کرمان نسبت به قبل خلوت است و با وجود اینکه برخی از مردم تدابیر ایمنی را رعایت می‌کنند اما بسیاری نیز بی توجه به خطری که جامعه را تهدید می‌کند بدون رعایت نکات بهداشتی زندگی عادی خود را انجام می‌دهند.

به مردم توصیه شده در خانه‌های خود بمانند و تماس خود با دیگران را به حداقل سطح ممکن کاهش دهند

این در حالیست که به مردم توصیه شده در خانه‌های خود بمانند و تماس خود با دیگران را به حداقل سطح ممکن کاهش دهند.

طبق اعلام شهرداری کرمان اقدامات گسترده‌ای برای ضد عفونی مکان‌های عمومی در حال انجام است.

شهردار کرمان در گفتگو با مهر می‌گوید: اقدامات بهداشتی شهرداری کرمان با همکاری دستگاه‌های مختلف برای ضد عفونی شهر افزایش یافته است.

گندزدایی بخش‌های مختلف شهر کرمان هر روز انجام می‌شود

سید مهران عالم زاده می‌گوید: جلسات متعددی در شهر کرمان برگزار شده و بخش‌های مختلف شهرداری پای کار آمده‌اند، مراقبت‌های ویژه برای جلوگیری از شیوع این بیمار در شهر کرمان در حال انجام است و قسمت‌های مختلف شهر در حال ضد عفونی است.

گندزدایی شهر به خصوص در ادارت، سازمانها، فضاهای عمومی شهری، بازار و بوستانهای شهر کرمان و آرامستانها و پایانه‌های شهر در حال انجام است

وی بیان کرد: همکاری مردم برای به حداقل رساندن ریسک شیوع بیماری در شهر کرمان بسیار اهمیت دارد و سعی شده است آموزش‌های لازم نیز به مردم به صورت عمومی داده شود.

وی گفت: گندزدایی شهر به خصوص در ادارت، سازمان‌ها، فضاهای عمومی شهری، بازار و بوستان‌های شهر کرمان و آرامستان ها و پایانه‌های شهر در حال انجام است.

آغاز توزیع گسترده ژل آنتی باکتریال در کرمان

وی تاکید کرد که تمام اجتماعات شهری و مراسم‌هایی که موجب گردآوری مردم و احتمال شیوع می‌شود کنسل شده است و شهرداری آمادگی لازم برای هر گونه همکاری با دستگاه‌های مربوط را دارد.

از صبح امروز توزیع ژل های آنتی باکتریال، الکل و ماسک در سطح شهر کرمان آغاز شده و گشت‌های فعال بازرسی و دستگاه‌های امنیتی و نظارتی در تیم‌های مشترک در حال پشت زنی مداوم در سطح شهر هستند.

مواد ضد عفونی در داروخانه‌ها توزیع شده و ماسک نیز در مراکز مورد تاکید دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

افزایش مراجعه مردم به بیمارستان‌های کرمان

اتوبوس‌های عمومی، تاکسی‌ها نیز هر شب ضد عفونی می‌شوند و از مردم نیز خواسته شده نهایت همکاری را برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری انجام دهند.

بنا به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با گذشت زمان مراجعه‌های مردمی به بیمارستان‌های کرمان به دلیل مشکلات تنفسی نیز افزایش یافته بطوریکه در هر روز حداقل ۱۵ مورد نمونه آزمایش به آزمایشگاه مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی ارسال می‌شود.

طبق بررسی‌های خبرگزاری مهر در جنوب کرمان نیز مراجعه‌های مردمی به دلیل مشکلات تنفسی افزایش داشته است اما خدمات دهی به خوبی در حال انجام است بسیاری از موارد مراجعه کننده به دانشگاه علوم پزشکی جنوب کرمان دارای مشکلات تنفسی ناشی از آنفلوانزا هستند و ارتباطی با کرونا ندارند.

تشکیل قرار گاه جهادی پدافند زیستی در کرمان

فرمانده قرار گاه منطقه جنوبشرق ارتش نیز در خصوص آمادگی ارتش برای کمک رسانی به بخش بهداشت سخن گفته است.

امیر معمار باشی در این خصوص گفت: قرار گاه جهادی پدافندی ارتش برای مقابله با کرونا تشکیل شده است.

وی بیان کرد: این قرار گاه با عنوان جهاد پدافندی و زیستی مبارزه با کرونا با رمز یا علی تشکیل شده است.

وی از اقدامات بهداشتی و رفع آلودگی در همه پادگان‌ها خبر داد و بیان کرد هیچ موردی از کرونا در این مکان‌ها دیده نشده است.

مردم تدابیر ایمنی و بهداشتی را تشدید کنند

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه هر روز ۱۵ نمونه از افراد بستری مشکوک به کرونا به آزمایشگاه مرکزی ارسال می‌شود.

سید وحید طباطبایی با اشاره به ورود کیت‌های تشخیصی به استان کرمان گفت: اکثر استان‌های مجاور کرمان آلوده به ویروس هستند و احتمال دارد با ورود مسافران ویروس به کرمان نیز منتقل شده باشد.

وی تاکید کرد: علائم بیماری در بسیاری از افراد بسیار خفیف و همانند یک سرماخوردگی عادی است اما در گروه‌های خطر این بیماری می‌تواند مشکل ساز باشد.

علائم بیماری در بسیاری از افراد بسیار خفیف و همانند یک سرماخوردگی عادی است اما در گروه‌های خطر این بیماری می‌تواند مشکل ساز باشد

وی از افراد سرماخورده خواست به هیچ عنوان در جامعه حضور نیابند و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های مختلف می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

طباطبایی فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: ویروس در جامعه در حال گردش است و مردم باید با این مساله با جدیدت بیشتری مواجه شوند و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: اعلام منطقه سفید موجب مسافرت مردم از برخی استان‌ها به کرمان شده و به همین دلیل از مردم می‌خواهیم به کرمان سفر نکنند.

در جلسه ستاد استانی مدیریت پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا امکان دور کاری کارمندان در معرض خطر فراهم شده است، همچنین حضور کاروان‌های زیارتی در شهر کرمان ممنوع شده است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba