امروز 13 خرداد 1399 (ه.ش) و 2 ژوئن 2020 (م)
شماره مطلب :
39156
تاريخ انتشار :
02 اسفند 1398 ساعت 06:09:55
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
موردی از کرونا در کرمان مشاهده نشده است/آمادگی ویژه ۲ بیمارستان
 

 

 موردی از کرونا در کرمان مشاهده نشده است/آمادگی ویژه ۲ بیمارستان

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه تاکنون موردی از افراد مبتلا به ویروس کرونا در کرمان مشاهده نشده است،گفت:چنانچه موردی تأیید شود به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی می شود.

به گزارش نسیم صبا:سید وحید احمدی طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص کرونا ویروس گفت: بیش از ۹۵ درصد افرادی که مبتلا به این ویروس می‌شوند، از نوع خفیف این ویروس است لذا جای نگرانی جدی وجود ندارد بلکه افراد باید با حفظ آرامش خود نکات و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون بیماری‌های قلبی، ریوی، کلیوی و غیره هستند آسیب پذیر تر هستند بنابراین باید توجه لازم را برای پیشگیری از این ویروس داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان تمهیدات لازم را در سراسر استان اتخاذ کرده است و آمادگی برای مقابله و پذیرش بیماران را دارد ضمن اینکه در مرکز استان علاوه بر آمادگی همه بیمارستان‌ها دو بیمارستان افضلی پور و پیامبر اعظم (ص) آمادگی ویژه برای ارائه خدمات به بیماران را است.

طباطبایی با اشاره به اینکه چنانچه مواردی در خصوص مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا تأیید شود حتماً به صورت شفاف به اطلاع مردم رسانده خواهد شد، بیان داشت: توصیه می‌شود افرادی که دارای علائم سرفه، آبریزش بینی، تنگی نفس هستند، با سایر افراد فاصله لازم را رعایت کنند و اگر از دستمال کاغذی استفاده می‌کنند بلافاصله پس از استفاده آن را معدوم کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک فقط برای افرادی که دارای علائم و یا با بیماران مواجه هستند، توصیه می‌شود لذا افرادی که در فضای عمومی و یا شرایط عادی قرار دارند، توصیه نمی‌شود از طرف دیگر در صورتی که ماسک مرطوب شود باید آن را معدوم کنند در غیر این صورت خود موجب عفونت می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: همچنین توصیه می‌شود افراد به صورت مرتب دستان خود را با آب و صابون بشویند به این معنا که پس از کارهای مختلفی که انجام می‌دهند یا از بیرون وارد منزل می‌شوند، دستان خود را با آب و صابون بشویند.

طباطبایی افزود: مردم برای دریافت اطلاعات صحیح به منابع رسمی مراجعه کنند و به شایعات توجه نکنند.

وی درادامه با بیان این مطلب که افراد برای استفاده از گوشت و تخم مرغ سعی کنند از کامل پخته شدن این مواد اطمینان داشته باشند، افزود: همچنین افرادی که به اشکال مختلف با حیوانات ارتباط دارند، نکات بهداشتی لازم را رعایت کنند.

طباطبایی تصریح کرد: تا این لحظه هیچ مورد مشکوکی از ابتلای افراد به ویروس کرونا در کرمان گزارش نشده است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba