امروز 11 فروردين 1399 (ه.ش) و 30 مارس 2020 (م)
شماره مطلب :
39128
تاريخ انتشار :
25 دي 1398 ساعت 09:30:34
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
مدیرکل درمان غیرمستقیم تأمین اجتماعی به مهر خبر داد:جزییات پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی به مراکز درمانی
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است

 

 

جزییات پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی به مراکز درمانی

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است

به گزارش نسیم صبا:شهرام غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص پرداخت مطالبات مراکز علوم پزشکی از تأمین اجتماعی گفت: مطالبات سال ۹۷ تقریباً پرداخت شده است و در حال حاضر فقط ۳۸۰ میلیارد تومان از معوقات دانشگاه علوم پزشکی باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه ۸ هزار میلیارد تومان تاکنون پرداخت کرده ایم، اظهار داشت: طلب باقی مانده دانشگاه علوم پزشکی مربوط به ماه‌های اسفند و بهمن است که در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان می‌شود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم برای پرداخت باقیمانده مطالبات این مراکز انجام شده و قرار است از طریق اوراق مابقی مطالبات نیز تسویه شود. این تصمیم گیری در سطح کلان سازمان است و در حال پیگیری آن هستیم و هر زمانی که سازمان برنامه و بودجه اوراق را به ما پرداخت کند، ما نیز معوقاتمان را پرداخت خواهیم کرد.

غفاری در خصوص پرداخت مطالبات سال ۹۸ نیز اظهار داشت: براساس قانون اسنادی که به ما تحویل داده می‌شود دو تا سه ماه بعد می‌توانیم برای پرداختشان اقدام کنیم و در مجموع مطالبات ۶ ماه اول مراکز دانشگاهی پرداخت شده و سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان باقی مانده و سه هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با تأکید بر اینکه ۹۰ درصد بدهی خود را به مراکز دانشگاهی در سال گذشته پرداخت کرده ایم، ادامه داد: بخشی از دانشگاه‌ها، مطالباتشان در سال ۹۷ صفر شده و بخش اندکی باقی مانده است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: اسنادی که هر ماه به ما تحویل داده می‌شود حدوداً ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان است و بر این اساس بدهی ما به این مراکز حدود ۱۵ روز می‌شود. در مجموع از سال گذشته فقط ۱۵ روز معوق داریم.

غفاری در پاسخ به این سوال که آیا برای پرداخت مطالبات خود منتظر پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی هستید؟ گفت: پرداخت مطالبات ما به طور مستقیم به نقدینگی‌های ما مربوط می‌شود و وقتی حق بیمه‌ها وصول می‌شود، بخشی از اعتبار به بخش درمان و بخشی به مستمری‌ها می‌رود و ما از محل درمان مطالبات خود را پرداخت می‌کنیم. هنگامی که نقدینگی دچار فراز و نشیب شده باشد، نمی‌توانیم زمان قطعی پرداخت مطالبات را اعلام کنیم اما در مجموع پرداخت مطالبات ما ربطی به دریافت بدهی از دولت ندارد و سعی می‌کنیم هر زمانی که اوراق به ما داده شود و یا اعتباری از حق بیمه‌ها به دست بیاید نسبت به تسویه بدهی‌های خود اقدام کنیم.

وی ادامه داد: در بهمن و اسفند، پرداخت مستمری و عیدی بازنشستگان را داریم و به این دلیل ممکن است نقدینگی ما دچار مشکل شود. اما به جز این دو ماه ایام دیگر سال به صورت روتین معوقاتمان را پرداخت می‌کنیم.

مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: نسبت به پرداخت تعهداتی که در بخش درمان داریم، اقدام می‌کنیم و البته بهتر است سایر بخش‌ها نیز به تعهدات خود در قبال تأمین اجتماعی پایبند باشند.

غفاری یادآور شد: هر تصمیمی که در سطح کلان و اقتصاد کشور انجام شود، ممکن است ما را در انجام تعهداتمان دچار مشکل کند اما ما شرطی برای پرداخت بدهی‌های خود به مراکز طرف قرارداد نداریم و طبیعی است هنگامی که سایر بخش‌ها تعهدات خود را نسبت به تأمین اجتماعی ادا کنند، بهتر می‌توانیم به تعهدات خود عمل کنیم و تصمیم قاطعانه تری بگیریم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/12 ساعت 08:47:46
کرونای گردشگر در حال سفر به کشورهای مختلف جهان از جمله گردش در شهرهای ایران است همین مسافر شوم، صنعت گردشگری ایران و جهان را فلج و مسافران را خانه نشین کرده است.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/12 ساعت 08:36:33
آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی می‌توانند یکی از محل‌های انتقال عفونت باشند، پس اگر می‌توانید تا ریشه‌کنی کرونا به آرایشگاه نروید.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/12 ساعت 08:33:01
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی از تشکیل «قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا» خبر داد و اعلام کرد: سپاه و بسیج تا بازگشت شرایط عادی در صحنه‌ باقی می‌مانند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/10 ساعت 09:00:40
در پی انتشار نامه سعید نمکی، رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/10 ساعت 08:54:04
سخنگوی وزارت خارجه گفت: مقابله با کرونا، که اکنون به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده و کشورهای زیادی را در بر گرفته، نیازمند یک اراده جهانی و همکاری بین المللی است و نه حرکات نمایشی.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/10 ساعت 08:50:20
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: روزهای سخت اما قابل مدیریتی پیش رو داریم، همه باید پیشگیری، مهار و درمان را جدی‌تر بگیریم.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/10 ساعت 08:48:52
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که هیچ تفاوتی بین مردم و مسئولان برای استفاده از کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا و انجام آزمایش آن وجود ندارد.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/10 ساعت 08:46:37
وانگ یی، وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین بعد از ظهر امروز تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان گفت‌وگو کرد.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/07 ساعت 14:13:39
نایب رییس کمیسیون تلفیق بودجه گفت: براساس تصمیم امروز این کمیسیون مقرر شد برای نوروز سال آینده، ۶۰ لیتر به سهمیه بنزین اضافه شود.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/07 ساعت 14:11:18
رییس جمهوری گفت: هیچ تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری مطرح نیست، تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد هرگونه محدودیت به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
تاريخ ارسال خبر : 1398/12/07 ساعت 14:08:50
رضا اردکانیان وزیر نیرو :در رابطه با وضعیت آبی، قطعی برق و همچنین شرایط سدها و نیروگاه ها عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم آمادگی کامل در رابطه با سیلاب های بهاره زا داشته باشیم
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba