امروز 30 بهمن 1398 (ه.ش) و 19 فوريه 2020 (م)
شماره مطلب :
39128
تاريخ انتشار :
25 دي 1398 ساعت 09:30:34
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
مدیرکل درمان غیرمستقیم تأمین اجتماعی به مهر خبر داد:جزییات پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی به مراکز درمانی
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است

 

 

جزییات پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی به مراکز درمانی

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است

به گزارش نسیم صبا:شهرام غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص پرداخت مطالبات مراکز علوم پزشکی از تأمین اجتماعی گفت: مطالبات سال ۹۷ تقریباً پرداخت شده است و در حال حاضر فقط ۳۸۰ میلیارد تومان از معوقات دانشگاه علوم پزشکی باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه ۸ هزار میلیارد تومان تاکنون پرداخت کرده ایم، اظهار داشت: طلب باقی مانده دانشگاه علوم پزشکی مربوط به ماه‌های اسفند و بهمن است که در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان می‌شود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم برای پرداخت باقیمانده مطالبات این مراکز انجام شده و قرار است از طریق اوراق مابقی مطالبات نیز تسویه شود. این تصمیم گیری در سطح کلان سازمان است و در حال پیگیری آن هستیم و هر زمانی که سازمان برنامه و بودجه اوراق را به ما پرداخت کند، ما نیز معوقاتمان را پرداخت خواهیم کرد.

غفاری در خصوص پرداخت مطالبات سال ۹۸ نیز اظهار داشت: براساس قانون اسنادی که به ما تحویل داده می‌شود دو تا سه ماه بعد می‌توانیم برای پرداختشان اقدام کنیم و در مجموع مطالبات ۶ ماه اول مراکز دانشگاهی پرداخت شده و سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان باقی مانده و سه هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با تأکید بر اینکه ۹۰ درصد بدهی خود را به مراکز دانشگاهی در سال گذشته پرداخت کرده ایم، ادامه داد: بخشی از دانشگاه‌ها، مطالباتشان در سال ۹۷ صفر شده و بخش اندکی باقی مانده است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: اسنادی که هر ماه به ما تحویل داده می‌شود حدوداً ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان است و بر این اساس بدهی ما به این مراکز حدود ۱۵ روز می‌شود. در مجموع از سال گذشته فقط ۱۵ روز معوق داریم.

غفاری در پاسخ به این سوال که آیا برای پرداخت مطالبات خود منتظر پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی هستید؟ گفت: پرداخت مطالبات ما به طور مستقیم به نقدینگی‌های ما مربوط می‌شود و وقتی حق بیمه‌ها وصول می‌شود، بخشی از اعتبار به بخش درمان و بخشی به مستمری‌ها می‌رود و ما از محل درمان مطالبات خود را پرداخت می‌کنیم. هنگامی که نقدینگی دچار فراز و نشیب شده باشد، نمی‌توانیم زمان قطعی پرداخت مطالبات را اعلام کنیم اما در مجموع پرداخت مطالبات ما ربطی به دریافت بدهی از دولت ندارد و سعی می‌کنیم هر زمانی که اوراق به ما داده شود و یا اعتباری از حق بیمه‌ها به دست بیاید نسبت به تسویه بدهی‌های خود اقدام کنیم.

وی ادامه داد: در بهمن و اسفند، پرداخت مستمری و عیدی بازنشستگان را داریم و به این دلیل ممکن است نقدینگی ما دچار مشکل شود. اما به جز این دو ماه ایام دیگر سال به صورت روتین معوقاتمان را پرداخت می‌کنیم.

مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: نسبت به پرداخت تعهداتی که در بخش درمان داریم، اقدام می‌کنیم و البته بهتر است سایر بخش‌ها نیز به تعهدات خود در قبال تأمین اجتماعی پایبند باشند.

غفاری یادآور شد: هر تصمیمی که در سطح کلان و اقتصاد کشور انجام شود، ممکن است ما را در انجام تعهداتمان دچار مشکل کند اما ما شرطی برای پرداخت بدهی‌های خود به مراکز طرف قرارداد نداریم و طبیعی است هنگامی که سایر بخش‌ها تعهدات خود را نسبت به تأمین اجتماعی ادا کنند، بهتر می‌توانیم به تعهدات خود عمل کنیم و تصمیم قاطعانه تری بگیریم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/30 ساعت 08:32:36
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/30 ساعت 08:30:11
رئیس جمهور در پاسخ به یک وطن بلوچ گفت: از مشکلات‌‌تان- از وضع نامناسب راهها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:57:22
اختصاصی مهر:طرح کاهش مناسبات جمهوری اسلامی ایران با انگلستان با ۲۳ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شد.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:55:29
فردا (سی ام دی ماه) آخرین مهلت ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:53:25
نمایندگان مجلس با صادرات کالا به خارج از کشور بدون پرداخت مالیات موافقت کردند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:42:46
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اروپا به هر دلیلی رفتاری غیرعادلانه در استفاده از ماده ۳۷ توافق نامه هسته ای داشته باشد، ما تصمیم جدی در همکاری با آژانس اتخاذ می‌کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:23:59
وزیر تعاون کار، و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال ۹۸ برای تاسیس تعاونی های جدید ویژه جوانان اعتباری معادل ۱۰ میلیارد تومان از منابع وزارت ورزش و جوانان و ۱۰۰ میلیارد تومان توسط بانک توسعه تعاون تخصیص داده می شود
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:19:09
رئیس‌جمهور : همه نیروهای امدادی اعم از هلال احمر و اورژانس و نیروهای مسلح از سپاه، ارتش و بسیج و نیز ستاد بحران همه امکانات خود را برای کمک به مردم بکار گرفتند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/25 ساعت 09:30:34
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/25 ساعت 08:57:04
سیل خانمان برانداز در سیستان و بلوچستان مشکلات و معضلات بسیار فراوانی را برای مردم ساکن در مناطق مختلف این استان ایجاد کرده است.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/25 ساعت 08:53:04
جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار شد.
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba