امروز 7 بهمن 1398 (ه.ش) و 27 ژانويه 2020 (م)
شماره مطلب :
39097
تاريخ انتشار :
22 دي 1398 ساعت 07:07:36
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
منفورترین تحریم آمریکایی‌ها؛ ممنوعیت ارسال خون برای دختر مسلمان آمریکایی از ایران

پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران : ایران به عنوان تنها کشور مسلمان دنیا در بین ۲۳ عضو در کارگروه بین المللی خون‌های نادر عضویت دارد و کشوری که در این کارگروه عضو می‌شود باید استانداردهایی را رعایت کند

 

 

به گزارش نسیم صبا:پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه سابقه ایجاد کارگروه خون‌های نادر ایران ۱۰ سال است، اظهار کرد: ایران به عنوان تنها کشور مسلمان دنیا در بین ۲۳ عضو در کارگروه بین المللی خون‌های نادر عضویت دارد و کشوری که در این کارگروه عضو می‌شود باید استانداردهایی را رعایت کند و از سطح علمی بالایی برخوردار باشد و عضویت ایران در این کارگروه نشان از توانمندی کشور در حوزه انتقال خون است.

مدیرعامل انتقال خون ایران تاکید کرد: شبکه بین المللی خون های نادر و بسیار نادر ایجاد شده است و ما در آن عضو شده ایم تا بتوانیم جان نیازمندان را نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای دنیا نجات دهیم؛ در صورت نیاز ما واحد خونی مورد نظر را به کشورهای دیگر ارسال می کنیم تا به نجات جان افراد نیازمند کمک کنیم.

در شبکه جهانی ذخیره خون‌های نادر ۴ هزار واحد خون نادر به صورت منجمد وجود دارد و ایران در خرداد ماه سال ۸۹ به طور رسمی عضو کارگروه بین‌المللی گروه‌های خونی نادر شد.

 

 

 

منفورتین تحریم آمریکایی ها؛ ممنوعیت ارسال خون برای دختر مسلمان آمریکایی از ایران

آمریکایی ها مانع ارسال خون برای شهروند مسلمان آمریکا شدند

عشقی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه انتقال خون بیان کرد: چند وقت پیش دختر بچه سرطانی ساکن آمریکا از ایران درخواست واحد خونی کرده بود اما به دلیل تنگ نظری سیاستمداران آمریکایی امکان ارسال واحد خونی فراهم نشد و این دختر مسلمان به نام زینب نتوانست واحد خونی مورد نیاز خود را دریافت کند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران تصریح کرد: البته ما می دانیم که این مسائل ارتباطی با مردم آمریکا و دانشمندان این کشور ندارد و تعاملات علمی انجام می شود و اینها نتیجه سیاست‌های غلط سیاستمداران آمریکایی است، ما آماده هستیم هر زمان که امکانپذیر باشد واحد خونی مورد نظر را برای حل مشکل این دختر مسلمان ارسال کنیم.


بیشتر بخوانید: کوس رسوایی آمریکایی‌ها با تحریم دارو/ تهدید کره‌ای‌ها برای ارسال داروی بیماران به ایران


 

 

 

منفورتین تحریم آمریکایی‌ها؛ ممنوعیت ارسال خون برای دختر مسلمان آمریکایی از ایران

چه کسانی گروه های خونی نادر و بسیار نادر دارند؟

گروه خونی بمبئی، چلانو، دی دش دش، کل نال، KPB منفی، RH NULL و  KPB منفی، از جمله گروه‌های خونی نادری هستند که در ایران شناسایی شده اند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با تعریف گروههای خونی نادر و بسیار نادر گفت: وقتی بین ۵ هزار تا ۱۰ هزار نفر تنها یک مورد مشابه با گروه خونی فرد پیدا می‌شود، در این صورت می‌گوییم که فرد گروه خونی نادر یا بسیار نادر دارد، در برخی گروه‌های خونی بسیار نادر در سراسر دنیا فقط ۵۰ نفر دارای گروه خونی مشابه هستند و تنها این ۵۰ دهنده برای اهدای خون می‌توانند به همدیگر کمک کنند و این مسئله می‌تواند برای دارندگان گروه‌های خونی بسیار نادر در شرایط اورژانسی یا جراحی خطرناک باشد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اهمیت بانک گروه های خونی نادر و بسیار نادر  بیان کرد: بیماران تالاسمی، سرطانی، شیمی درمانی و  خانم های باردار که گروه خونی نادر دارند نیازمند تزریق خون و فرآورده های خونی هستند و در صورتی که ذخیره خون مشابه گروه خونی آنها در دسترس نباشد سلامت آنها به خطر خواهد افتاد.


بیشتر بخوانیداز بمبئی تا چلانو، نادرترین گروه‌های خونی جهان/ این ۱۰۰ ایرانی نادرترین گروه‌های خونی را دارند


 

 

 

منفورتین تحریم آمریکایی ها؛ ممنوعیت ارسال خون برای دختر مسلمان آمریکایی از ایران

خطراتی که افراد دارای گروه خونی نادر را تهدید می کند

عشقی بیان کرد: همچنین ممکن است فردی اطلاع نداشه باشد که دارای گروه خونی نادر است و در تصادف دچار حادثه و نیازمند تزریق خون شود در صورتی که بانک خون های نادر وجود نداشته باشد در شرایط اورژانسی جان این فرد با گروه خونی نادر در خطر خواهد بود و اینها نشان دهنده اهمیت ایجاد بانک خون های نادر و بسیار نادر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون تاکید کرد: ما ۲۳۰ واحد خون ذخیره شده در بانک خون‌های نادر داریم و این واحد‌های خونی در شرایط ویژه ذخیره سازی شدند و می‌توانیم تا ۲۰ سال این ذخایر خونی را نگهداری کنیم و در شرایط اورژانس که به اهداکنندگان دسترسی نداریم از این بانک خون گروه‌های خونی نادر و بسیار نادر استفاده کنیم.

منفورتین تحریم آمریکایی ها؛ ممنوعیت ارسال خون برای دختر مسلمان آمریکایی از ایران

چند نفر در ایران گروه خونی نادر و بسیار نادر دارند؟

عشقی با اشاره به اعضای بانک خون نادر و بسیار نادر ایران اظهار کرد: ما تاکنون ۴۰ هزار نفر را غربالگری و آزمایش کردیم و یک هزار و ۲۰۰ نفر دارای گروه خونی نادر و ۱۰۰ نفر دارای گروه خونی بسیار نادر شناسایی شده اند و اخیرا ما بیماری در سیستان و بلوچستان داشتیم که دارای گروه خونی نادر بود و به کمک بانک ملی خون‌های نادر توانستیم این فرد ر ا از مرگ نجات دهیم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/30 ساعت 08:32:36
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/30 ساعت 08:30:11
رئیس جمهور در پاسخ به یک وطن بلوچ گفت: از مشکلات‌‌تان- از وضع نامناسب راهها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:57:22
اختصاصی مهر:طرح کاهش مناسبات جمهوری اسلامی ایران با انگلستان با ۲۳ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شد.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:55:29
فردا (سی ام دی ماه) آخرین مهلت ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:53:25
نمایندگان مجلس با صادرات کالا به خارج از کشور بدون پرداخت مالیات موافقت کردند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:42:46
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اروپا به هر دلیلی رفتاری غیرعادلانه در استفاده از ماده ۳۷ توافق نامه هسته ای داشته باشد، ما تصمیم جدی در همکاری با آژانس اتخاذ می‌کنیم.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:23:59
وزیر تعاون کار، و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال ۹۸ برای تاسیس تعاونی های جدید ویژه جوانان اعتباری معادل ۱۰ میلیارد تومان از منابع وزارت ورزش و جوانان و ۱۰۰ میلیارد تومان توسط بانک توسعه تعاون تخصیص داده می شود
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/29 ساعت 10:19:09
رئیس‌جمهور : همه نیروهای امدادی اعم از هلال احمر و اورژانس و نیروهای مسلح از سپاه، ارتش و بسیج و نیز ستاد بحران همه امکانات خود را برای کمک به مردم بکار گرفتند.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/25 ساعت 09:30:34
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین‌اجتماعی ضمن اعلام جزییات بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: معوقات سال ۹۷ مراکز درمانی دانشگاهی تقریبا پرداخت شده و فقط ۳۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/25 ساعت 08:57:04
سیل خانمان برانداز در سیستان و بلوچستان مشکلات و معضلات بسیار فراوانی را برای مردم ساکن در مناطق مختلف این استان ایجاد کرده است.
تاريخ ارسال خبر : 1398/10/25 ساعت 08:53:04
جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار شد.
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba