امروز 6 مهر 1399 (ه.ش) و 27 سپتامبر 2020 (م)
شماره مطلب :
38881
تاريخ انتشار :
20 آذر 1398 ساعت 18:53:56
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
برنامه های تازه برای نمایشگاه کتاب کرمان تدارک دیده شد
 

برنامه های تازه برای نمایشگاه کتاب کرمان تدارک دیده شد

 به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نمایشگاه کتاب کرمان مصوبه شورای فرهنگ عمومی را دارد و برنامه‌های تازه ای برای آن تدارک دیده شده است.

به گزارش نسیم صبا:محمد رضا علیزاده روز سه شنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمان افزود: هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان از هفتم تا سیزدهم دی با حضور ناشران بزرگ کشوری و استانی  در محل مجتمع نمایشگاهی جنوب شرق برگزار می شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه کتاب کرمان از بزرگترین نمایشگاه های کتاب کشور است و  مردم در سال‌های گذشته استقبال بسیار مناسبی از این نمایشگاه داشتند و ناشران هم با رغبت در آن  شرکت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: نمایشگاه کتاب امسال چند ویژگی مهم دارد و تاکنون جلسات متعددی در این رابطه برگزار شده است.

وی اظهار داشت: استاندار کرمان به ترویج فرهنگ مطالعه در استان تاکید دارند و پنجشنبه‌های کتابخوانی در استانداری کرمان برگزار می‌شود که می تواند الگویی برای ترویج کتابخوانی باشد.

علیزاده با بیان اینکهما نمایشگاه کتاب صرفا یک فروشگاه کتاب نیست تاکید کرد: برنامه‌های فرهنگی از جمله نشست های نقد و بررسی کتاب، نشست‌های فرهنگی شهرستان‌ها و جشن امضای کتاب و غیره در حاشیه برگزاری این نمایشگاه برگزار می‌شود.

وی گفت: فراخوان و ثبت‌نام ناشران کتاب در سطح کشور برای حضور در نمایشگاه کتاب کرمان انجام شده و ناشران استانی نیز در نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به تغییر زمان برگزاری نمایشگاه کتاب افزود: زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بستگی به یکسری عوامل دارد که  سال گذشته در آبان برگزار شد و امسال به دی‌ماه رسیدیم که از نظر ما زمان مناسبی نبود.

وی تصریح کرد: نگران آن هستیم که بعد فاصله نمایشگاه با شهر مشکلاتی ایجاد کند و اگر استقبال خوبی از این نمایشگاه نشود جایگاه نمایشگاه کتاب کرمان در سطح کشور تضعیف می شود.

علیزاده اظهار داشت: ۲۱ دستگاه می‌توانند در برگزاری نمایشگاه کتاب با ما همکاری کنند و باید با همراهی همه دستگاه ها و  برنامه‌ریزی مناسب حضور اقشار مختلف در نمایشگاه را داشته باشیم،  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در این نشست گفت: نمایشگاه کتاب یک رویداد فرهنگی است که باید با عظمت برگزار شود و در نمایشگاه سال گذشته به رغم مشکلات اقتصادی استقبال و فروش خوبی را شاهد بودیم.

محمد صادق بصیری افزود: باید با تجربه گرفتن از گذشته و نقاط ضعف و قوت نمایشگاه های قبلی، هجدهمین نمایشگاه کتاب کرمان به خوبی برگزار شود.

وی با اشاره به فاصله داشتن محل نمایشگاه از شهر کرمان تصریح کرد: باید با کمک شهرداری و سایر دستگاه ها وسائل نقلیه عمومی جهت رفت آمد مردم اختصاص دهیم و افت احتمالی بازدید کننده را جبران کنیم.

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba