امروز 7 خرداد 1399 (ه.ش) و 27 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38801
تاريخ انتشار :
08 آذر 1398 ساعت 18:34:20
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
طرح جامع عمرانی توسعه عباسعلی کرمان اجرا می شود
 

 

طرح جامع عمرانی توسعه عباسعلی کرمان اجرا می شود

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از اجرای طرح جامع عمرانی توسعه عباسعلی کرمان خبر داد.

به گزارش نسیم صبا به نقل ازمهر، حجت الاسلام علی جلالی  در نشست بررسی مشکلات مرکز فرهنگی و مذهبی عباسعلی شهر کرمان که با حضور جمعی از معاونان و روسای ستادی اداره اوقاف و اعضای هیات امناء عباسعلی برگزارشد، اظهار داشت: رویکرد برنامه های فرهنگی اوقاف در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل اماکن متبرکه به قطب فرهنگی کشور است.

وی آفت کار فرهنگی را  بحث جزیره ای عمل کردن ذکر کرد و افزود: برنامه های اجرایی سازمان اوقاف در اماکن متبرکه و مذهبی باید همسو با برنامه های ملی و مذهبی ایام سال باشد.

 جلالی گفت: خوشبخانه طی چند سال گذشته توجه و استقبال خاصی از سوی مردم کرمان به حضور در برنامه های فرهنگی امامزاده محمد(ع) وعباسعلی شده و باید از ظرفیت این اماکن در سایر برنامه های ملی هم استفاده شود.

 مدیر کل اوقاف استان کرمان با اشاره به فعالیت دفاتر طرح افق در این دو مرکز افزود: فعالیت مثمر این مراکز در بحث اجرای برنامه های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی باید نمود بیشتری داشته باشد.

وی در بحث کاهش آسیب های اجتماعی بر فعالیت هر چه بهتر مراکز طرح افق تاکید کرد و گفت: توجه به مشکلات اجتماعی امروزباید بیش از پیش مورد توجه نهادها و مسئولان فرهنگی کشور باشد.

مدیر کل اوقاف استان کرمان یکی از رویکرد های جدید سازمان اوقاف را بحث توسعه فعالیتهای اقتصادی با هدف ارزش افزوده برای موقوفات و اماکن مذهبی و متبرکه بیان و تصریح کرد: باید طرح جامع عمرانی توسعه عباسعلی هر چه سریعتر مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

 حجت الاسلام ربانی رئیس هیات امناءعباسعلی با اشاره به اینکه تا کنون چندین جلسه برای رفع مشکلات عمرانی این مرکز گرفته شده اما کارها آن شتاب لازم را ندارد.

 وی به موقعیت کنونی این مرکز اشاره کرد و گفت: عباسعلی بعد از آستان مبارک امامزاده محمد(ع) به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و مذهبی مورد توجه مردم شهر کرمان است و لذا باید شأن و مقام این جایگاه حفظ شود.

ربانی افزود: طرح جامع عمرانی این مرکز توسط سازمان اوقاف تدوین شده اما به لحاظ مشکلات محدود مالی و اعتباری اماکن اجرای آن نیست و تا کنون در راستای فعالیتهای اجرایی خرید املاک محدوده مرکزجهت توسعه فضای لازم دردست اقدام قرار گرفته  است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba