امروز 11 خرداد 1399 (ه.ش) و 31 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38780
تاريخ انتشار :
02 آذر 1398 ساعت 19:13:44
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ستاری: ۹۸درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود
 

 

ستاری: ۹۸درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود

 معاون علم و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه تولید دارو یکی از مهمترین حوزه‌های ورود شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: امروز با همت این واحدها،‌ ۹۸ درصد از داروهای انسانی کشور در داخل تولید می‌شود.

به گزارش نسیم صبا:سورنا ستاری روز شنبه در نشست کارگروه اقتصاد دانش بنیان مازندران در ساری  با بیان اینکه امروز قیمت هر بشکه نفت از یک شیشه ادکلن کمتر است، افزود: اقتصاد نفتی ضربه به اصول توسعه خواهد زد و کشور را نمی توان با نفت چرخاند.

وی گفت: توسعه با اقتصاد نفتی امکان پذیر نخواهد بود و باید همه بپذیریم که نگاه به درآمد نفتی راه به جایی نمی برد.

معاون رییس جمهور خرج کردن پول های نفتی برای توسعه و هدایت تسهیلات نفتی به بخش تولید را قدم گذاردن در مسیر بیراهه دانست و افزود: امروز باید به سمت تولید علم حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه امروز هیچ کشوری برای تکنولوژی به سراغ کشورهای نفتی نمی رود، افزود: اقتصاد دانش بنیان و تکنولوژی همان حوزه ای است که ما را با کشورهای منطقه نفت خیز خاورمیانه متفاوت می کند.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه تولید دارو از مهم ترین حوزه های ورود شرکت های دانش بنیان است ، گفت: ۹۸ درصد از داروهای انسانی کشور در داخل تولید می شود.

وی همچنین هدف گذاری در داروسازی حیوانی و مواد غذایی را از مهم ترین حوزه های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: در این مسیر قدم های بزرگی برداشته شده و در حال هدایت شرکت های دانش بنیان به سمت این حوزه هستیم.

ستاری گفت: تجاری سازی از مهم ترین مسائل شرکت های دانش بنیان است و باید این شرکت ها بر پایه توانایی خود ایستاده و از تکیه بر اعتبارات نفتی فارغ شوند. 

وی تاکید کرد: پارک های علم و فناوری نسل جدید نیز باید به سمت بخش خصوصی حرکت کنند و از بدنه دولت خارج شوند،‌ امری که در حال حاضر شاهد شکل گیری آن هستیم و اکنون برخی از پارک های کشور توسط بخش خصوصی ایجاد شده است و از صفر تا ۱۰۰ فعالیت نیز توسط بخش خصوصی انجام می شود. 

ستاری بر حرکت پارک علم و فناوری استان مازندران به سمت بخش خصوصی نیز تاکید و خاطرنشان کرد: این مسئله اتفاق نمی افتد مگر خواست نیروهای علمی و اقتصادی درون استان باشد.

وی حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در زمینه های صادراتی و بخش مجوزت و هموارسازی راه فعالیت شرکت های دانش بنیان استان را نوید داد و افزود:  استان مازندران باید به جوانان خود اهمیت بدهد و کارآفرینی تبدیل به یک ارزش شود. 

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba