امروز 24 تير 1399 (ه.ش) و 14 ژوئيه 2020 (م)
شماره مطلب :
38724
تاريخ انتشار :
14 آبان 1398 ساعت 14:20:10
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
کرمان پایگاه مستحکمی برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی است

 

 

کرمان پایگاه مستحکمی برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی است

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: در استان کرمان ویژگی های زیادی برای میزبانی جشنواره موسیقی نواحی وجود دارد.

به گزارش نسیم صبا: وحید محمدی صبح دوشنبه در نشست خبری دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اظهار کرد: تلاش کردیم با استفاده از تجربه و امکانات موجود برنامه ریزی مناسبی برای این دوره از جشنواره داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تمامی اقوام ایرانی در قالب هنرمندان ۲۲ استان کشور در این جشنواره حضور دارند، افزود: کرمان پایگاه مستحکمی برای برگزاری این جشنوار است.

محمدی با بیان اینکه فرهنگ، آداب رسوم، سنت ها، باورها و ادبیات کهن در دل موسیقی نواحی نهفته است، گفت: در این نوع موسیقی نغمه های ماندگار از لالایی های مادرانه تا ستایش های پیامبر اعظم (ص) اسلام وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کرمان می تواند پایگاهی برای عرضه آثار جدید در زمینه موسیقی نواحی باشد،  کارهای جدید باشد، افزود: بازی های سنتی و آیینی در کنار سرا برنامه ها در این جشنواره نمود بیشتری خواهد داشت.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در این دوره کرمان با گروه های بیشتری در جشنواره شرکت می کند؛ قرار بود پیش از این جشنواره استانی موسیقی نواحی در بافت برگزار شود که به دلایلی میسر نشد.

وی تصریح کرد: در استان کرمان ویژگی های زیادی برای میزبانی جشنواره موسیقی نواحی وجود دارد و موسیقی نواحی گرمسیری و سردسیری و سازهای منحصر به فرد داریم.

محمدی با اشاره به اینکه هفت گروه از استان کرمان در جشنواره امسال اجرای برنامه دارند، گفت: این رویداد می تواند مقدمه ای برای برگزاری جشنواره به صورت بین المللی در کرمان باشد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba