امروز 2 آبان 1400 (ه.ش) و 24 اکتبر 2021 (م)
شماره مطلب :
38689
تاريخ انتشار :
22 مهر 1398 ساعت 08:37:04
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
استعدادیابی در مدارس فوتبال و فوتسال کرمان از حرف تا عمل

 

 
به گزارش نسیم صبا:خداترس با بیان اینکه هیات فوتبال استان استعدادیابی و استعدادپروری را به صورت جدی دنبال می‌کند گفت: همچنین فستیوالی در قالب المپیاد استعدادهای برتر در رده سنی ۱۲ سال که پایه تیم ملی را تشکیل می دهد و ۲ جشنواره شاد با حضور خانواده‌ها در این بخش پس از تابستان امسال برگزار می‌شود.
 
وی اظهار داشت: برخی بازیکنان از مدارس فوتبال مناطق محروم، از جمله  ۶ نفر در ۲ دوره از فستیوال‌های استان به تیم ملی فوتبال کشور دعوت شدند.
 
دبیر دپارتمان استعدادیابی و جوانان استان کرمان گفت: سالار پژمان از مدرسه فوتبال گل‌گهر سیرجان در المپیاد استعدادهای برتر خوش درخشید و اکنون به عضویت سپاهان اصفهان درآمده و امیرفاضل امیری از مس کرمان، سجاد افضلی از مس رفسنجان که اکنون در سطح یک کشور بازی می‌کنند، از دل این مدارس بیرون آمدند.
 
وی افزود: ریاست هیات فوتبال استان کرمان با رایزنی و پیگیری‌های متعدد و به واسطه همکاری مدیرعامل باشگاه مس کرمان پایگاه‌های استعدادیابی در مناطق محروم راور، نرماشیر، جیرفت و کهنوج زده است و باشگاه مس با دادن امکانات و مربی موجب شناسایی نسل های آینده و استعدادهای فوتبالی استان کرمان شده زیرا این مناطق استعداهای خوبی ازجمله علیرضا آرتا و علیرضا اسدآبادی را به فوتبال کشور معرفی کردند.
 
خداترس اضافه کرد: از زمان ریاست علی قرائی در هیات فوتبال استان کرمان بحث فوتبال ساحلی راه‌اندازی شد که جزو چهار تیم نهایی در المپیاد استعدادهای برتر کشور قرار گرفت و تیم های بزرگی ازجمله مازندران و سازی و یزد را در این مسابقات از پیش رو برداشت و مربیان تیم ملی نظر مثبتی به آن دارند.
 
وی گفت: آماری که از طریق بیمه های ورزشی از مدارس فوتبال ثبت شده در رده های سنی در استان کرمان ۲ هزار نفر درگیر مدارس فوتبال شهر که ۱۵ مدرسه فوتبال و فوتسال در شهرستان کرمان داریم.
 
بهنام احمدی رئیس خبرگزاری ایرنا استان کرمان نیز در این میزگرد با اشاره به اهمیت و نقش ورزش به خصوص فوتبال در کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی، بر رفع مشکلات این حوزه با همکاری دستگاه‌های متولی تاکید کرد.
 
احمدی افزود: برآیند گفته های متولیان و کارشناسان مدارس فوتبال و فوتسال استان کرمان در این میزگرد حاکی است که این مدارس برغم مواجهه بودن با کوهی از مشکلات و برغم همه نداری های توانسته اند به موفقیتی نسبی در شناسایی و پرورش نیروهای سورزی در دو رشته فوتبال و فوتسال نایل آیند تا آنجا که برخی از این نیروها هم اکنون در بدنه تیم های کشوری توپ می زنند.
 
قطعا در استانی چون کرمان که به لحاظ جغرافیایی در معرض انواع آسیب های اجتماعی وجود دارد  رفع مشکلات موجود بر سر راه مدارس فوتبال و فوتسال می تواند در کم کردن این آسیب ها کمک کند.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba