امروز 15 مرداد 1399 (ه.ش) و 5 اوت 2020 (م)
شماره مطلب :
38680
تاريخ انتشار :
15 مهر 1398 ساعت 19:35:51
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
زائران پیاده روی اربعین بدون داشتن گذرنامه به مرز مراجعه نکنند
 رئیس اداره گذرنامه پلیس امنیت عمومی در برنامه زنده رادیویی گفت: مردم بدون داشتن مدارک هویتی و گذرنامه از رفتن به مرز خودداری کنند.
به گزارش نسیم صبا:سرهنگ" مهدی صدقی" در گفت و گو با برنامه زنده رادیویی میکروفن صبح تنها مدرک معتبر برای خروج از کشور را گذرنامه دانست و تصریح کرد: افراد به هیچ عنوان بدون گذرنامه به مرزهای خروجی مراجعه نکنند چرا که همکاران ما از خروج این گونه افراد جلوگیری می کنند.
وی اظهار داشت: افراد حتما با در دست داشتن مدارک هویتی مانند شناسنامه و یا کارت ملی به مرز مراجعه کنند و از سپردن مدارک خود به افراد غیر خودداری کنند و در صورت گم شدن مدارک شناسایی شان به سفارت ایران در عراق مراجعه و با برگه عبور وارد کشور شوند.
سرهنگ" صدقی" وظیفه اداره گذرنامه را رفع مغایرت و رفع نقص گذرنامه هایی که پس از ثبت در دفاتر پلیس +10 صورت گرفته دانست و خاطر نشان کرد: افراد برای ثبت نام اولیه گذرنامه با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پلیس +10 مراجعه می کنند و در صورتی که با مشکل مغایرت اسمی و یا هر گونه نقص مواجه شوند با ارسال پیامکی برای آن ها به ادارات گذرنامه در سراسر استان مراجعه و همکاران ما نسبت به رفع نقص آن ها اقدام می کنند.
وی مدت زمان صدور گذرنامه را در زمان عادی 72 ساعت اعلام کرد و افزود: مدت زمان صدور گذرنامه در ایام اربعین به دلیل افزایش مراجعات متقاضیان به یک هفته تا 10 روز نیز به طول می  انجامد.
رئیس اداره گذرنامه  تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال با تدابیر صورت گرفته ویزای اربعین حذف شده تعداد مراجعین برای پیاده روی اربعین افزایش یافته است و افرادی که اقدام به ثبت نام کرده ولی گذرنامه برای آن ها صادر نشده است می توانند به ادارات گذرنامه مراجعه کنند.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه گذرنامه ها به صورت متمرکز از تهران صادر می شود و استان ها دخالتی در صدور گذرنامه ندارند و برای آن دسته از اشخاص که ثبت اولیه صورت گرفته ولی هنوز موفق به گرفتن گذرنامه خود نشده اند صفحه اول گذرنامه چاپ و به عنوان گذر موقت از طریق پست برای آن ها ارسال خواهد شد و پس از مراجعت از سفر گذرنامه اصلی برای آنان ارسال خواهد شد.
وی افزود: افرادی که در حال طی کردن دوره سربازی هستند می توانند با مراجعه به حفاظت اطلاعات یگان خدمتی خود و گرفتن اجازه خروج مراحل ثبت نام خود را انجام دهند و افرادی هم که خدمت سربازی آن ها به پایان رسیده و هنوز کارت دریافت نکرده اند می توانند با مراجعه به نیروی انسانی یگان خدمتی خود و اخذ نامه گذرنامه دریافت کنند.
سرهنگ" مهدی صدقی" گفت: اعتبار مورد نیاز برای افرادی که دارای گذرنامه قبلی بوده 3 ماه می باشد که  توصیه می شود افرادی که گذر آن ها زیر 3 ماه اعتبار ندارد نسبت به اخذ گذرنامه جدید اقدام کنند.
رئیس اداره گذرنامه هزینه صدور گذرنامه را حدود 140 هزار تومان عنوان کرد و افزود: اداره گذرنامه هیچ گونه هزینه ای از متقاضیان دریافت نمی کنند و این هزینه تماما در دفاتر پلیس + 10 از متقاضیان دریافت خواهد شد.
وی در پایان از همه افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات دارند خواست تا اخذ گذرنامه را برای روز های آخر نزدیک به سفر خود به تعویق نیاندازند و از چندین هفته و حتی چندین ماه قبل از اعزام به سفر نسبت به دریافت گذرنامه اقدام کنند تا با مشکلات تجمع افراد برای صدور گذرنامه مواجه 
 
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba