امروز 5 خرداد 1399 (ه.ش) و 25 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38672
تاريخ انتشار :
15 مهر 1398 ساعت 19:11:02
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
طرح های سلامت به کمک قشرهای آسیب پذیر آمده است
 

 

طرح های سلامت به کمک قشرهای آسیب پذیر آمده است

 استاندار کرمان گفت: طرح های سلامت به کمک اقشار مختلف مردم به ویژه قشر آسیب پذیر آمده است.

به گزارش نسیم صبابه نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی به مناسبت هفته سلامت در دیدار مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: تعداد زیادی در مراجعات مردمی اظهار دارند که از عهده هزینه های درمانی شان بر نمی آیند؛ که خوشبختانه طرح های بیمه سلامت بسیار به آنها کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه طرح های حوزه سلامت به سمت عدالت اجتماعی است، تصریح کرد: به معنای واقعی بخشی از دولت الکترونیک در کشور راه افتاده و این دولت الکترونیک به معنای واقعی بوده و کار مردم به سرعت انجام می شود و امیدواریم که مردم این کارها را لمس کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان نیز در این دیدار گفت: یک میلیون و  ۸۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیش از ۶۰ درصد جمعیت را شامل می شوند. 

محمد جعفری با بیان اینکه ۸۵ درصد درمان در روستاها در قالب پزشک خانواده انجام می شود، با اشاره به طرح های آتی بیمه سلامت تاکید کرد: این بیمه اجباری خواهد بود و در سه گروه دهک شامل رایگان، نصف قیمت و پرداخت تمام حق بیمه تقسیم بندی می شوند و این بخش بندی به گونه ای است که اگر نیازمندان واقعی دفترچه رایگان گرفتند خدمات را هم رایگان دریافت می کنند و حتی حق ویزیت هم نمی پردازند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به سامانه ارجاع نسخه الکترونیکی اظهار کرد: حدود سه هزارو ۵۰۰ موسسه با موفقیت به سامانه ارجاع نسخه الکترونیکی متصل شدند و اگر با همین روند پیش رویم بزودی به یک مجموعه هوشمند تبدیل خواهیم شد و حدود ۲۰ درصد در هزینه های درمانی صرفه جویی خواهد شد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba