امروز 18 مرداد 1399 (ه.ش) و 8 اوت 2020 (م)
شماره مطلب :
38670
تاريخ انتشار :
15 مهر 1398 ساعت 19:01:15
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
تعداد زائران کرمانی اربعین افزایش یافت
 

 

تعداد زائران کرمانی اربعین افزایش یافت

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه امسال برنامه‌ریزی ما برای ۲۰ درصد افزایش زائران بود اما از این میزان بالاتر رفته، گفت: سفر زائران نیز به نسبت سال‌های گذشته زودتر آغاز شده و این امر نیز موجب افزایش جمعیت آنان شده است.

به گزارش نسیم صبا: مهدی صیفوری  در نشست خبری افزود: تاکنون ۲۵۶ دستگاه اتوبوس برای این سفرها به مرز اعزام شده است در مجموع ۱۰ هزار و ۲۵ نفر زائر از استان کرمان با اتوبوس به مرزها اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما این است که در ایام برگشت زائران با کمبود اتوبوس روبه‌رو شویم و احتمال نارضایتی مردم وجود دارد افزود: سامانه‌های نظارتی آماده دریافت شکایات مردمی از رانندگان و نحوه خدمت‌رسانی اتوبوس‌ها است و مرتب رصد می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۳۴۱ آماده دریافت شکایات مردمی است و کشیک ۲۴ ساعته در پایانه‌های مسافربری استان گذاشته شده است گفت: در ایام اربعین امسال تاکنون هفت هزار و ۳۰۲ نفر از پایانه‌های کرمان به مرز شلمچه و چهار هزار و ۴۴۶ نفر به مرز ایلام اعزام شدند.

وی با بیان اینکه کرایه‌های اتوبوس استان برای جابه‌جایی زائران اربعین از سال ۹۴ تاکنون هیچ افزایش نداشته است اظهار داشت: در سال‌های گذشته برای انتقال مسافران حتی به استان‌های سیستان و بلوچستان و یزد هم کمک کردیم.

صیفوری قیمت بلیط برای هر مسافر اتوبوس‌های معمولی ۴۴ نفره را ۱۳۵ هزار تومان، کلاسیک ۳۲ نفره را ۱۸۵ هزار تومان و اتوبوس‌های VIP را ۲۴۰ هزار تومان ذکر کرد و افزود: اگر بلیط به صورت اینترنتی تهیه شود شامل ۱۰ درصد تخفیف می‌شوند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با توصیه به زائرانی که قصد سفر کاروانی را داشته و اتوبوس دربستی نیاز دارند گفت: توصیه می‌شود این افراد اتوبوس را از طریق شرکت‌های اتوبوسرانی تهیه کنند.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای بازگشت زائران اربعین بیان کرد: از ۱۷ مهرماه کلیه سرویس‌های داخلی کشور از مرزها خدمت‌رسانی می‌کنند تا برگشت زائران با مشکل روبه‌رو نشود

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba