امروز 6 مهر 1399 (ه.ش) و 27 سپتامبر 2020 (م)
شماره مطلب :
38651
تاريخ انتشار :
07 شهريور 1398 ساعت 09:33:47
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ضعف مدیریت منابع آبی در کشور نگران کننده است
 

ضعف مدیریت منابع آبی در کشور نگران کننده است

 رییس پانزدهمین همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر از ضعف موجود در مدیریت منابع آبی اظهار نگرانی کرد و گفت : جای بسی تاسف است که در فصل زمستان و بهار باران این نعمت خدادادی به صورت سیلاب بلای جان مردم می شود و در فصل تابستان هم به دلیل بی آبی کشاورزی و احشام ما خسارت می بیند و تلف می شود.

به گزارش نسیم صبا: عباس رضایی در پانزدهمین همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر در دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: در حقیقت برای ما ننگ است که نعمت باران در فصل زمستان و بهار تبدیل  به سیلاب شود و خانه، زمین های کشاورزی و احشام را نابود کند و در فصل تابستان کم آبی موجب خشک شدن باغات و زمین های کشاورزی و تلف شدن احشام شود.

وی اضافه کرد : امیدواریم با برگزاری این همایش های تخصصی مدیران جامعه ما به حساسیت موضوع بیشتر پی ببرند و با تکیه بر دادشته های علمی و ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی در راستای استفاده بهینه از بارش های سیل آسا مردم را از نگرانی وضعیت موجود کم آبی رهای دهند.

 به گفته رضایی این همایش با 115 مقاله منتخب از 170 مقاله ارسالی با سه نشست تخصصی و غرفه هایی از دستاوردهای دستگاه ها و سازمان های مربوط به آب و تشکیل کارگاه های مربوط برگزار شده است. وی افزود: مدیریت و بهینه سازی مصرف آب، بحران آب و تغییر اقلیم، سامانه‌های زهکشی و انتقال آب، پایش کیفیت آب و کاربرد آب‌های نامتعارف، محاسبات نرم و مدل­‌سازی در مهندسی آب، حکمرانی آب و پدافند غیر عامل از دیگر محورهای این همایش است.

رضایی  در ادامه قدمت این نمایشگاه را 30  سال عنوان کرد و گفت: تعامل بین دانشگاه ها و سازمان ها و راهبری کردن درست پایان نامه ها و استفاده از آن ها به جای خاک خوردن بسیار مهم است که مورد توجه قرار گیرد که اگر در سه دهه ای که گذشت هر سال تنها یک قدم برای کاهش فاصله بین دانشگاه ها و سازمان ها برداشته می شد امروز با بحران آب آن هم به این شکل مواجه نبودیم.

رئیس همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر افزود: همایش ملی دو سالانه آبیاری و کاهش تبخیر یکی از باسابقه‌ترین همایش‌ها در موضوعات مرتبط با آب در کشور می‌باشد که اولین دوره سمینار در تاریخ 19 و 20 بهمن 1367 با تعداد 18 مقاله چاپ شده برگزار شد و  پانزدهمین دوره همایش با هدف برقراری و تقویت ارتباط میان محققین حوزه آب کشوربه منظور تبادل اندیشه، یادگیری و ارائه یافته­‌ها و نظریه­‌های جدید و اشاعه دستاوردهای پژوهشی و در نهایت رسیدن به خرد جمعی در تاریخ 6 و 7 شهریور ماه 1398 با محوریت سازگاری با کم آبی در دانشگاه کرمان ادامه دارد

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba