امروز 6 مهر 1399 (ه.ش) و 27 سپتامبر 2020 (م)
شماره مطلب :
38650
تاريخ انتشار :
07 شهريور 1398 ساعت 09:31:24
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
فقر و بیکاری در رابُر کرمان جولان می دهد
 
فقر و بیکاری در رابُر کرمان جولان می دهد

 امام جمعه رابر گفت : قهر طبیعت از یک سو و فقدان صنعت و کارخانه موجب شده که فقر و بیکاری در این شهرستان جولان دهد طوری که هم اینک یک سوم جمعیت منطقه زیر خط فقر زندگی می کنند.

به گزارش نسیم صبا:حجت الاسلام علی علیدادی سلیمانی در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش هنزا  و شهرستان رابر با حضور استاندار کرمان افزود: بیش از هشت هزار نفر از جمعیت (۲۵ درصد جمعیت) شهرستان رابر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی قرار دارند و زیر خط فقر زندگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه  نخبه های شهرستان به علت نداشتن اشتغال از رابر کوچ می کنند اظهار داشت:جمعیت این شهرستان از  ۶ ماهه دوم سال گذشته تاکنون ثابت مانده   و  علت نداشتن رشد جمعیت فقر و محرومیت مردم رابر است.

وی با بیان اینکه همه نگاه ها متکی به معدن درآلو است افزود: در هشت ماه گذشته بیش از ۴۰۰ نفر به دفتر امام جمعه رابر رجوع کردند اما فضایی برای اشتغال در شهرستان وجود ندارد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اختلاف موجود شهرستان رابر و بردسیر بر سر معدن درآلو بیان کرد: دامنه گسترده معدن به حدی است که می تواند هر ۲ شهرستان را در اشتغالزایی پوشش دهد و این معدن نباید از استان های مجاور استخدام کند در حالی که مردم این شهرستان ها بیکارند.

وی تصریح کرد: بردسیر از ۲ صنعت دیگر برخوردار است اما فقر و بیکاری در رابر از گشذته تاکنون جولان می دهد.

به گفته امام جمعه رابر این شهرستان  با جمعیت کم ۳۵۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده و جزو شهرستان های برتر در این حوزه است و شهرستان رابر ۴۷۵ جانباز بی بدیل و ۲۵ آزاده قهرمان دارد.

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba