امروز 6 خرداد 1399 (ه.ش) و 26 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38634
تاريخ انتشار :
03 شهريور 1398 ساعت 20:38:53
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
بهره مندی ۹۳ درصدی جمعیت استان کرمان از نعمت گاز
به گزارش  نسیم صبا: منوچهر فلاح ظهر یکشنبه در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته دولت بیان داشت: هفته دولت هفته میثاق با شهدا است هفته نماد دولت مکتبی و مردمی است این هفته فرصت خوبی است که دولت می‌تواند دستاوردهای خود را به سمع و نظر مردم برساند.
 
وی افزود: کرمان پهناورترین استان کشور و دارای مقام اول معادن با ۱۱ درصد وسعت معدنی ایران استوی گفت: در حال حاضر ۹۳ در صد جمعیت شهری استان کرمان تحت پوشش گاز قرار دارند لذا پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ به صد در صد برسیم. در بحث روستا از چهار هزار و ۸۰۰  روستا سه هزار و ۳۰۰ روستا واجد شرایط گاز رسانی هستند که از این آمار یک هزار و ۱۷۴ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند و ۴۲۰ روستای دیگر پیمانکار آن‌ها تعیین شده و ۱۰۹ روستای دیگر در مرحله انتخاب پیمانکار هستند.
 
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد: تاکنون بیش از دو هزار کیلومتر خط فشار قوی گاز، ۱۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه، ۴۰۳ علمک گاز، برخورداری ۶۷۰ هزار خانواده از نعمت گاز از اقدامات انجام شده در استان کرمان است. استان کرمان:
 
 
مدیر عامل شرکت ملی گاز استان کرمان گفت: از سال ۷۲ هنگامیکه خط لوله از بندر به کرمان آمد سیرجان و رفسنجان اولین شهرستان هایی بودند که از نعمت گاز برخوردار شدند و در سال ۷۵ مشعل شهر کرمان روشن شد.
 
فلاح یادآور شد: طی ۲۶ سال گذشته از ۷۱ شهر استان کرمان ۵۳ شهر از نعمت گاز برخوردار شدند و در حال حاضر در ۱۷ شهر کار اجرایی شروع شده و تنها جبالبارز است که اخیرا مجوزش را گرفتیم و تا پایان ۹۹ برنامه داریم که همه استان از نعمت گاز استفاده بهره‌مند شوند.
 
 
راه اندازی ۷۷ جایگاه سی. ان. جی در کرمان
 
وی افزود: تاکنون در حوزه صنعت ۷۸۰ واحد کوچک و بزرگ از نعمت گاز برخوردار شدند همچنین ۷۷ جایگاه سی. ان. جی برای سوخت رسانی راه‌اندازی شده است.
 
فلاح گفت: از هشت میلیارد متر مکعب گاز در سال گذشته ۱۸ درصد در بخش مصارف خانگی، ۳۵ درصد صنعت و ۴۷ در صد در بخش نیروگاه مصرف شده است.
 
وی در خصوص رویکردها و اولویت‌های شرکت گاز بیان داشت: تمام تلاش ما این است که گازرسانی به مناطق جنوب و شرق را تسریع کنیم لذا خط انتقال گاز کهنوج به جیرفت مهمترین اقدام سال گذشته بود.
 
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با اشاره به اینکه گاز محور توسعه و پیشران در توسعه است، گفت: در کرمان گازرسانی به حوزه صنعت را در برنامه داریم لذا در ابتدای سال ۹۸ کار با هشت محور شروع شده و پنج محور در حال آماده‌سازی است.
 
فلاح گفت: امروز از گاز برای چرخاندن چرخ‌های عظیم صنعت، تامین گاز خودروها، تامین برق و مولدهای مقیاس کوچک، تامین گرمایش کشت‌های گلخانه‌ای، تامین خوراک واحدهای پتروشیمی و همچنین تامین خوراک فولاد استفاده می‌شود و حدود ۷۵ درصد انرژی کشور را گاز طبیعی تشکیل می‌دهد.
 
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ یک رویکرد و اقدام جهادی در بخش گاز استان رقم خورد، افزود: در سال گذشته به رغم اینکه در اقتصاد دچار تلاطم شدیم و برخی اجناس ما قیمتش چهار برابر افزایش یافت در این سال توانستیم بیش از هزار و ۴۰۰ کیلومتر گاز رسانی کنیم که طی این  سال‌ها بی نظیر بود همچنین ۴۰ درصد بیشتر از تعرفه‌ای که تعیین شده بود، عمل کردیم در حالیکه اکثر استان‌ها نتوانستند تعهد خود را اجرا کنند.
 
وی افزود: در سال گذشته ۳۸ هزار و ۴۰۰ مشترک گاز در کرمان وجود داشت همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ انشعاب جدید در سطح استان نصب کردیم.
 
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد: در تمام شاخص‌های ملی گاز ما بیش از تعهد خود در سال ۹۷ انجام دادیم در حالیکه تا قبل از این رتبه هجدهم در کشور را داشتیم و سال گذشته رتبه دوم را کسب کردیم.
 
وی به برنامه‌های سالجاری شرکت گاز اشاره کرد و یادآور شد:  امسال مزین شده به نام سال رونق تولید لذا بیشتر صنعت را مد نظر داریم ‌و در أین راستا ۱۳ محور را در نظر داریم که طی آن ۱۱ شهرک صنعتی، چند کوره، ۵۷۶ واحد کوچک و بزرگ و... و. از نعمت گاز برخوردار شدند.
 
فلاح ادامه داد: پیش‌بینی می شود بیش از ۶۰ میلیون لیتر سوخت در استان کرمان صرفه جویی شود و بهترین راه مبارزه با سوخت قاچاق گاز رسانی به مناطق خصوصا جنوب خواهد بود.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba