امروز 6 خرداد 1399 (ه.ش) و 26 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38593
تاريخ انتشار :
26 تير 1398 ساعت 21:12:24
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
تجلیل از آیت الله جعفری ترویج فرهنگ پاکدستی و نجابت است
 
 به گفته رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان، تجلیل از آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه سابق کرمان به نوعی ترویج فرهنگ پاکدستی و نجابت است.
 
به گزارش نسیم صبا:مهدی صدفی در جمع اعضای کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی دهه امامت و ولایت و نشست تصمیم گیری در مورد آیین پاسداشت ۵۰ سال خدمات صادقانه حضرت آیت الله جعفری افزود: تجلیل از شخصیت امام جمعه سابق کرمان تجلیل از خوبی ها و نیکی ها است.
 
وی اظهار داشت: امام جمعه سابق کرمان که متولد سال ۱۳۱۰ است از سالها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی عمر خود را در راه ترویج معارف دینی، انقلابی، مذهبی و جهادی صرف کرد. صدفی به نقل رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: معظم به بر تجلیل سیره و زندگی شخصیت های معاصر تاکید دارند لذا سیره آیت الله جعفری برای نسل حاضر و آینده می تواند الگو باشد.
 
وی با بیان اینکه ساده زیستی، پاکدستی و دیانت در زندگی امام جمعه سابق کرمان مشهود است تصریح کرد: وی در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز خدمات شایانی را به جامعه ارائه کرده است لذا حضور وی نه تنها کمتر از رزمندگان نبود بلکه بیش از رزمنده در میدان نبرد تاثیرگذار بود.
 
صدفی تصریح کرد: دشمن می خواست نیروهای ارزشی و خانواده شهدا را با توطئه در برابر مسئولان قرار دهد که با بصیرت امام و مردم این توطئه خنثی شد اما نقش آیت الله جعفری در برابر این توطئه ها در کرمان نقش خنثی کننده ای بود.
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: در دوران مقابله با فتنه در سال ۸۸ نیز نقش آیت الله جعفری در مقابل جریان فتنه بی بدیل و ارزشمند بود.
 
وی با بیان اینکه امام جمعه سابق کرمان زندگی پرخیر و برکتی داشته است گفت: ما وظیفه خود می دانیم که ارزش ها و خوبی ها را معرفی کنیم و این ترویج فرهنگ پاکدستی و نجابت است که باید تابلو شود.
 
صدفی با اشاره به اینکه ستاد بزرگداشت آیت الله جعفری متشکل از کمیته های اطلاع رسانی، مراسم، مدعوین و تشریفات، تبلیغات و فضاسازی، انتظامات و امنیت و پشتیبانی است.
 
وی از رویکرد اصول و سیاست های ستاد بزرگداشت آیت الله جعفری نام برد و گفت: تحکیم بخشیدن به جایگاه رفیع ولایت فقیه در جامعه از جمله این اصول است.
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان از تببین جایگاه نماز جمعه به عنوان دیگر سیاست این ستاد نام برد و گفت: تببین سیره آیت الله جعفری می تواند برای طلاب روشنفکران، جوانان و آیندگان درس آموز باشد.
 
وی افزود: این ستاد تاکید دارد نگاه تبلیغاتی و تشریافاتی به موضوع نباشد و پرهیز از اسراف در آیین پاسداشت ۵۰ سال خدمت صادقانه قبل و پس از انقلاب آیت الله جعفری مورد تاکید قرار دارد.
 
صدفی تصریح کرد: برنامه های متعددی در آیین پاسداشت ۵۰ سال خدمت صادقانه آیت الله جعفری پیش بینی شده و شخصیت های لشکری و کشوری و اقشار مختلف مردم در پنجم مرداد سال جاری در مصلای بزرگ امام علی (ع) در این حضور خواهند یافت و کتابی نیز در مورد زندگی آیت الله جعفری در این آیین رونمایی می شود.
 
وی ادامه داد: سلسله نمایشگاهی مرتبط با زندگی آیت الله جعفری رونمایی در این آیین و بخشی از زندگی وی در قالب ویژه نامه چاپ و منتشر می شود.
 
وی تصریح کرد: در پنج مسجد محوری قبل از برگزاری اجلاسیه پاسداشت ۵۰ سال خدمات صادقانه آیت الله جعفری در شهر کرمان با حضور همرزمان و دوستان وی که از روحانین برجسته استان هستند مراسم تجلیل برگزار و مستند زندگی آیت الله جعفری در صدا و سیما و پارک ها پخش می شود.
 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: از وجود شعرا نیز در برنامه های پاسداشت ۵۰ سال خدمت صادقانه آیت الله جعفری استفاده می شود و تبلیغات و فضا سازی این آیین با رعایت صرفه جویی انجام می شود.
 
وی به نقش بی بدیل و ارزشمند رسانه ها در انعکاس رویداد، آیین و مراسم های مختلف اشاره کرد و گفت: این مهم غیرقابل انکار است و رسانه ها برای ترویج خوبی ها و ارزش ها به میدان بیایند.
 
صدفی اکید کرد: آیت الله جعفری ساده زیست، متواضع و فروتن بود لذا رسانه ها می توانند با ذکر خاطراتی از همرزمان آیت الله جعفری این آیین را اطلاع رسانی کنند و اجلاسیه را نیز پوشش خبری دهند.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba