امروز 9 بهمن 1398 (ه.ش) و 29 ژانويه 2020 (م)
شماره مطلب :
38590
تاريخ انتشار :
26 تير 1398 ساعت 20:54:53
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
افزایش ضریب پرداخت خسارت به محصولات کشاورزی کرمان
 

 

افزایش ضریب پرداخت خسارت به محصولات کشاورزی کرمان

 

به گزارش نسیم صبا: محمدرضا پورابراهیمیدر نشست تعدادی از نمایندگان استان کرمان با حسن نژاد مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی عنوان کرد: در ادامه نشست‌هایی که در کمیسیون اقتصادی مجلس برای پیگیری بیمه محصولات کشاورزی استان داشتیم، اقداماتی از طرف مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی انجام شده که البته به دلیل حجم زیاد خسارت وارده به محصولات استان در سال گذشته پرداخت تعهدات نیازمند افزایش اعتبار است.

وی گفت: حجم گسترده خسارتهای وارده به محصولات کشاورزی استان کرمان را داریم که حتی با افزایش منابع از سوی صندوق پاسخگو نیست، اما با این حال بابت افزایش پوشش بیمه خسارتهای کشاورزی قدردانی می‌کنیم.

در ادامه جلسه مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی ضمن قدردانی از پیگیری‌های کمیسیون اقتصادی مجلس و جلسات مستمری که برای کمک به صندوق انجام شده اعلام کرد: بیش از توان مالی صندوق سعی کردیم که بتوانیم به دلیل حجم خسارات‌ها مشکلات کشاورزان استان کرمان را مورد بررسی قرار دهیم.

محمدابراهیم حسن نژاد توضیح داد: در مجموع استان کرمان ۶۶ هزار هکتار باغ پسته و ۳۳ هزار هکتار باغ زراعی و شش هزار هکتار هم اراضی منابع طبیعی تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار دارند که ۵۲ میلیارد تومان حق بیمه آنها است که پرداخت شده که حدود ۳۶ میلیارد تومان آن سهم باغ‌های پسته است.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های نمایندگان مجلس و کمک به صندوق بیمه کشاورزی، مجموع پرداختی‌هایی که تا الان برای بازپرداخت تعهدات مربوط به باغ‌های پسته انجام شده ۲۸۵ میلیارد تومان بوده که به زودی با افزایش ضریب پرداخت خسارت، این عدد به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یابد که تا حدی به خسارت وارده کشاورزان کمک می‌کند.

وی بیان کرد: در مجموع تلاش ما بر این است که با افزایش ظرفیت بیمه‌های پایه، الحاقی و ترجیحی بتوان در خصوص این موضوع اقدام کنیم و امسال به تکالیف قانونی خودمان عمل کنیم.

حسین امیری نماینده زرند و کوهبنان و رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان از اقدامات کمیسیون اقتصادی و جلسات قبلی تشکر کرد و افزایش ضریب پرداخت رابه عنوان اقدام مثبت قلمداد کرد.

محمدی انارکی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس نیز بیان داشت: با پیگیری کمیسیون اقتصادی و جلسات در صندوق بیمه کشاورزی توانستیم مشکلات بخش کشاورزی را برطرف کنیم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba