امروز 18 مرداد 1399 (ه.ش) و 8 اوت 2020 (م)
شماره مطلب :
38582
تاريخ انتشار :
07 تير 1398 ساعت 20:12:48
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد: اروپایی‌ها از صبر ایران برای عمل به تعهدشان استفاده نکردند
 
به گزارش نسیم صبااز تسنیم، مجید تخت‌روانچی روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اروپایی‌ها به‌جای عمل به تعهداتشان، مسایل منطقه‌ای یا توانایی‌های موشکی ایران را مطرح می‌کنند؟ افزود: تحرکات منطقه‌ای نشات‌ گرفته از سیاست‌های آمریکا و خود کشورهای غربی است.
 
وی یادآور شد: ارسال سلاح و ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه برای فروش بیشتر سلاح، سبب آشوب و تنش در منطقه است. متهم کردن ایران، حرف‌هایی است که خریدار ندارد.
 
نماینده دائم ایران در سازمان ملل با بیان اینکه سیاست‌های مخرب ایالات متحده سبب تنش و بی‌ثباتی در منطقه شده است، اضافه کرد: بهترین کار، متوقف کردن اقدام‌های غربی‌ها است که ثبات منطقه را به‌خطر می‌اندازند؛ به کشوری که هر روز مردم یمن را بمباران می‌کند، سلاح نفروشند و با آن برخورد کنند.
 
تخت‌روانچی تأکید کرد: باید تلاش کنند که صلح و امنیت به منطقه بازگردد، آمریکایی‌ها باید سلاح‌های خود را از منطقه خارج کنند تا منطقه به آرامش برسد وگرنه ادعا کردن و این‌که کشوری را متهم کنند، مشکلی را حل نخواهد کرد.
 
اروپایی‌ها از صبر ایران برای عمل به تعهدشان استفاده نکردند
 
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد درباره تأکید اروپایی‌ها به ایران برای اجرای کامل تعهدات برجامی نیز گفت: کشورهایی که در مذاکرات برجام حضور داشتند، تعهداتی دارند که باید به آنها عمل کنند. ما در مذاکراتی که در طول چند سال با کشورهای غربی، آمریکا و بقیه داشتیم به یک توافقی رسیدیم که تعهداتی را متوجه ما و طرف‌های دیگر کرد.
 
تخت‌روانچی توضیح داد: بر اساس گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ما به تعهدات خود عمل کردیم اما طرف مقابل عمل نکرده است تا توازن پیش‌بینی‌شده در برجام برقرار باشد.
 
وی گفت: چیزی که لازم است و از ابتدا هم گفتیم، این است که کشورهای مذاکره‌کننده به تعهدات خود عمل کنند که متأسفانه پس از خروج آمریکا از برجام که هم نقض برجام و هم قطعنامه است، به‌ویژه کشورهای اروپایی این کار را انجام ندادند.
 
نماینده ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه اروپایی‌ها در حقیقت مرتکب نقض برجام شده‌اند، یادآور شد: تعابیر آنها برای ما اهمیت ندارد، کشورهایی که به اجرای کامل و سازنده برجام متعهد شده‌اند باید آن را عملی سازند.
 
تخت‌روانچی ادامه داد: ما یک سال صبر کردیم و به کشورهای دیگر حاضر در برجام برای عمل به تعهداتشان فرصت داریم اما متأسفانه از این فرصت برای عمل به تعهداتشان استفاده نکردند و ما مجبور هستیم که بر اساس مرحله‌بندی اعلام‌شده حرکت کنیم.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba