امروز 5 اسفند 1398 (ه.ش) و 24 فوريه 2020 (م)
شماره مطلب :
38531
تاريخ انتشار :
02 اسفند 1397 ساعت 08:21:53
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
معاون وزیر تعاون: 95 درصد بازنشستگان زیر 3 میلیون حقوق دریافت می کنن

 

به گزارش نسیم صبا ازایرنا جمشید تقی زاده چهارشنبه شب در دیدار با امام جمعه یزد با یادآوری اینکه هم اکنون صندوق بازنشستگی، یک میلیون و 421 هزار نفر بازنشسته را تحت پوشش خود دارد، اظهار داشت: در یک سال و نیم آینده، ممکن است که 550 هزار نفر به آن اضافه شود. 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: علی رغم تمام تلاش‌هایی که صورت گرفته و دولت نیز پشتیبانی از بازنشستگان را مد نظر دارد، 95.5 درصد ذی‌نفعان ما زیر 3 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند به این معنا که حقوق این افراد کم است و بیشتر باید به آنها بها داد. 
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با بیان اینکه در شرکت‌هایی که زیر نظرمان است، اولویت استخدام را به فرزندان بازنشستگان دادیم گفت: ما در صندوق بازنشستگی سعی داریم که به صورت کامل با فساد مقابله کنیم و نمی‌توان گفت که با کل فساد می‌توان مقابله کرد ولی ساختار مقابله با فساد را ایجاد کردیم تا بتوانیم در این زمینه فعالیت‌های اثربخشی را اجرا کنیم. 
وی تصریح کرد: سعی داریم که به موقع حقوقها را پرداخت کنیم و عیدی‌های این عزیزان را به نیز به موقع بپردازیم که بتوانند از آن استفاده کنند. 
تقی زاده یکی از شعارهای صندوق بازنشستگی را خارج شدن افراد بازنشسته از منازل عنوان و تصریح کرد: افراد اگر بخواهند پس از اینکه بازنشسته شدند در منازل بمانند با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شوند، به همین دلیل سعی کردیم با برپایی خانه‌های امید در استان‌ها و همچنین اجرای برنامه‌های مختلف برای این افراد آنها از منازل خارج کنیم. 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه زمینه ورزش را برای افراد بازنشسته فراهم آوردیم گفت: این قشر نیاز بسیاری به ورزش دارند که در سنین بالاتر با مشکل روبه‌رو نشوند. 
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در پایان با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن افزود: در این روز حماسی، بازنشستگان با خانواده‌هایشان بسیار خوب حضور پیدا کردند. 

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba