امروز 27 تير 1398 (ه.ش) و 18 ژوئيه 2019 (م)
شماره مطلب :
38475
تاريخ انتشار :
13 بهمن 1397 ساعت 09:24:54
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ایران از روند صلح با هدایت دولت افغانستان حمایت کرد
 
به گزارش نسیم صبا از ایرنا، رسول اسلامی با اشاره به محوریت نقش دولت افغانستان در تلاش‌های صلح، بر لزوم مشارکت دولت و جناح‌های مختلف سیاسی و نیز ایفای نقش مؤثر کشورهای همسایه افغانستان در این روند تأکید کرد‌‌‌.
نماینده جمهوری اسلامی ایران در این جلسه با اشاره به اینکه رویکرد نظامی در افغانستان نتوانسته برای این کشور صلح و امنیت بیاورد، افزود اعلام جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان گامی عاقلانه در جهت فراهم کردن زمینه آغاز مذاکرات صلح در آن کشور خواهد بود.
نماینده کشورمان همچنین با اشاره به نقش دولت افغانستان به‌عنوان نماینده مردم افغانستان در مذاکرات صلح بر لزوم برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری افغانستان در موعد تعیین‌شده تأکید کرد. 
جلسه یادشده روز پنجشنبه 11 بهمن‌ماه با میزبانی دولت انگلیس و شرکت نمایندگان بیش از 50 کشور و سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای و نیز حضور نمایندگان جامعه مدنی برگزار شد. 
در این جلسه که ریاست مشترک آن را ادریس زمان معاون سیاسی وزیر خارجه افغانستان و مارکوس پوتزل نماینده ویژه دولت آلمان در امور افغانستان بر عهده داشتند، شرکت‌کنندگان اوضاع سیاسی امنیتی افغانستان و روند صلح در آن کشور، انتخابات اخیر پارلمانی، انتخابات آتی ریاست جمهوری‌، خطر داعش و تروریسم در افغانستان و منطقه و نیز مساله مواد مخدر و همکاری‌های اقتصادی با افغانستان را موردبررسی قراردادند. 
شایان‌ذکر است هفته گذشته بعد از شش روز مذاکره نماینده دولت آمریکا با نمایندگان طالبان اخبار تائید نشده‌ای مبنی بر توافق طرفین در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان، برقراری آتش‌بس و نیز تضمین طالبان در مورد عدم تهدید آمریکا و سایر کشورها از سوی گروه‌های تروریستی منتشر شد اما دولت افغانستان به‌عنوان مرجع رسمی و پیش برنده مذاکرات صلح تاکنون در مورد صحت‌وسقم این اخبار اظهارنظری نکرده است.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba