امروز 22 آذر 1398 (ه.ش) و 13 دسامبر 2019 (م)
شماره مطلب :
38320
تاريخ انتشار :
17 شهريور 1397 ساعت 09:42:22
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
اعضای شورای شهر کرمان چرا از ارتباط با مردم ترس دارند؟
به گزارش نسیم صبا:دکترماه بانو معصوم زاده تحصیل کرده پزشکی عمومی از دانشگاه قم است وپایان نامه خود را با عنوان علل مراجعه بیماران به طب سنتی تهیه ودر بخش طب سنتی واسلامی
فعالیت می کند.
 
 ریس کمیسیون بهداشت شورای شهر میگوید:اگریکی از بلایای طبیعی در کرمان رخ دهد ما جایی برای دفن اموات نداریم وباید هرچه سریعتر  فکری برای آرامستان شودموضوع دیگر هم برگزاری همایشی برای رابطین بهداشتی برای توجیه فعالیت‌ها و رسمیت دادن بیشتر به کار است، چون این افراد در تمام محلات به بهداشت جسم وروح در زندگی شهری شهروندان به ما کمک می‌کنند، اما هربارجلوی گسترده ترکردن این کارسنگ اندازی می‌شود علت را نمی دانم ،اما متاسفانه ترس از رابطه چهره به چهره در شورای شهر کرمان خیلی زیاد است.
 
خبرنگارما:ترس از رابطه چهره به چهره؟! مگر اعضای شورای شهر نماینده منتخب مردم نیستند؟ پس چرا از ارتباط با مردم ترس دارند؟
 
معصوم زاده ادامه داد:در بخش ارتباط با مردم، ما اساسا نماینده‌های مردم هستیم، باید نظرات مردم را بگیریم و دنبال مردم باشیم، بین مردم حضور داشته و با آن‌ها حرف بزنیم، شما بروید تحقیق کنید دریک سال گذشته چند نفرساعت اعضای شورای شهر بین مردم بودند!
 
وی بیان کرد:اما بنده قبل از این هم بین مردم بودم واز زمانی عضو شورای شهر شدم جلسات مردمی ام بیشتر شده و در هر دو بعد شورا وسلامت که حرفه پزشکی من است سعی می‌کنم به مردم کمک کنم، ولی با اینحال فشار روی من زیاد است من هیچ وقت حزبی عمل نکردم همه اعضا هم تایید می‌کنند.
خبرنگارما:خودتان تصور می‌کنید دلیل این فشار‌ها چیست؟ یک مصداق برای ما مطرح کنید؟
 
دکتر ماه بانو معصوم زاده اظهار داشت:ما وقتی گذرگاه سالمندان و معلولین را درمعابر شهری پی گیری کردیم در بازار ودیگر اماکن عمومی مدت‌ها شب و روزحضور یافتیم برخی دوستان معلول را درصحنه برده وتلاش کردیم معبر مناسبی برای این دوستان تعریف شود ماحصل این پیگیری یک فیلم ۹ دقیقه‌ای در شورای شهرپخش شد الان این مسئله در ورودی بازار کرمان گیر یک میله چند سانتی است! هرتلاشی می‌کنیم که به نتیجه برسد، اما نمی‌رسد! اما اگر رای گیری دریک مورد خاص بخواهند سریع به نتیجه می‌رسد اما برای حل مشکل عبور معلولین وسالمندان اقدامی نمی شود.
 
خبرنگار ما:رای گیری موردخاص هم مگر در شورای شهرکرمان داریم؟ بیشتر توضیح دهید؟
 
عضو شورای شهر کرمان تصریح کرد:بله اخیرا در همین جریان انتخابات هیئت رئیسه شورا، به برخی اعضای شورا اعلام کرده بودند، چون شما با فلان لیست بالاآمده اید باید به این افراد رای دهید و وقتی اکثریت غالب افراد شورا هم وابسته به این جناح باشند تکلیف انتخابات مشخص است شما به من بگوئید حضور دراین جلسه چقدر موثرهست؟
 
وی افزود:اصلا دلیلی برای حضور ما هست وقتی رای ما تاثیری ندارد وجالب‌تر اینکه در هر بخش فقط یک کاندیدا وجود داشت که درهمان سمت مسئولیت داشت! این رای گیری فقط یک شو ونمایش بود وچون حضوربنده ارزشمند وموثر نبود ترجیح می‌دهیم بین مردم باشیم، ولی آقایان این‌ها را به حساب غیبت می‌گذارند وقوانینی وجود دارد که اگر بیش از ۱۲ جلسه در شورا حضور نیابید تذکر می‌گیرید درحالی که طبق قانون باید ۴۸ ساعت جلوترجلسات فوق العاده را اعلام کنند تا اعضا بتوانند بابرنامه ریزی درجلسه حضور داشته باشند!
 
خبرنگارما:به عنوان عضوشورای شهر یک سوال ما را پاسخ دهید افراد سنی عضوشورا دراین مسائل چه نظری دارند یا چه واکنشی دارند؟
 
این پزشک خیر در ادامه گفت:به نظر من اعضای سنی شورا هم خیلی سکوت کردند، امثال آقای کامیاب و آقای چناریان واقعا سکوت کرده اند، الان دقیقا شبی که دو هفته جلسات شورا تعطیل است برخی اعضای شورا شیطنتی می‌کنند ورسانه‌های هم جناح آن‌ها هم سریعا پوشش می‌دهند که مستندات آن هست، دراین شرایط جز سپردن این همه بی اخلاقی به خداوند چاره‌ای نداریم.
 
خبرنگارما:اینکه شما پزشک ودرخدمت سلامت مردم هستید درست، چقدر از وقت وحرفه خود را برای فعالیت‌های شورا کنار می‌گذارید؟ حرفه پزشکی شما تضادی با کارتان در شورا ندارد؟
 
ماه بانو معصوم زاده در پایان به خبرنگار ما گفت:ببینید من تمام کلاس‌های دانشگاه را که تدریس می‌کردم برای کار در شورا تعطیل کردم درخصوص پزشکی هم من مطبم صبح‌ها فعالیت دارد درنتیجه تمام عصرهایم در خدمت شورا است، ولی از این بداخلاقی‌ها وکار برای تخریب دیگران خسته شدم، هرچند من با این دیدگاه که مردم عیال الله هستند ومن با حضورم در شورا وتوفیق خدمت به آنان را دارم وچیزی معادل آن پیدا نمی‌کنم درنتیجه دراین شرایط نیز کاررا بخدا می‌سپارم.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba