امروز 5 اسفند 1398 (ه.ش) و 24 فوريه 2020 (م)
شماره مطلب :
38294
تاريخ انتشار :
25 مرداد 1397 ساعت 10:34:19
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ساکنان برخی مناطق جنوب کرمان از کمبود سیلندر گاز رنج می برند

 

 گرچه روند گاز رسانی به شهرستان های جنوبی استان کرمان در دولت تدبیر و امیدرشد فزاینده ای داشته است اما هنوز مردم برخی از شهرهای این خطه از کمبود سیلندر گاز (کپسول) رنج برده و برای تهیه آن با مشکلاتی مواجه هستند .

به گزارش نسیم صبا: کمبود سیلندر گاز در شهرستان های رودبار جنوب و کهنوج به دغدغه اصلی مردم و مسئولان این شهرستان ها تبدیل شده که این مساله به طور همگانی از معضلات هفت شهرستان جنوبی استان کرمان بشمار می رود.
به گفته مسئولان در دولت تدبیر و امید زیرساخت مهم گاز جنوب کرمان کلید خورد و هم اکنون شهرستان کهنوج از این نعمت برخوردار است و دیگر مناطق جنوب کرمان در حال لوله گذاری یا نصب علمک هستند. 
اغلب مردمان جنوب کرمان با نعمت گاز بیگانه هستند و هنوز طبق عادت از سیلندر گاز استفاده می کنند و با توجه به انتقال گاز، سهمیه گاز مایع این مناطق نیز کاهش یافته و کاهش سیلندر گاز در این منطقه به یک معضل تبدیل شده است. 
هنوز زیرساخت های گاز رسانی در هفت شهرستان جنوب کرمان تکمیل نشده و معضل کمبود سیلندر گاز به یکی از مطالبات مهم مردمی تبدیل شده است. 
مدیرعامل شرکت جیرفت گاز به خبرنگار ایرنا گفت: این شرکت سه نمایندگی در شهرستان های منوجان، کهنوج و جیرفت دارد که شامل 725 نمایندگی توزیع در هفت شهرستان جنوب کرمان است. 
ذبیح الله چلیپا افزود: شرکت جیرفت گاز 27 سال در منطقه جنوب کرمان سابقه فعالیت دارد و روزانه چهار هزار و 500 عدد سیلندر گاز را بین مردم توزیع می کند. 
وی پیرامون علت کمبود سیلندر گاز در جنوب کرمان، گفت: از ابتدای مردادماه جاری تاکنون ماشین های حمل گاز مایع پشت در پالایشگاه های بندرعباس و اصفهان منتظر دریافت گاز مایع بودند ولی متاسفانه این پالایشگاه ها تامین سوخت نمی کردند و این امر باعث شد که شرکت جیرفت گاز با کمبود گاز برای توزیع در منطقه مواجه شود. 
رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی جیرفت، عنبرآباد و کهنوج نیز اظهار داشت: پالایشگاه بندرعباس در حال تعمیر (اورحال) است و این مساله سبب به وجود آمدن مشکل سیلندر گاز در جنوب کرمان شده است. 
فرماندار رودبار جنوب از کاهش سهمیه گاز مایع در جنوب کرمان گلایه کرد و گفت: با توجه به گازکشی در شهرستان های جنوب کرمان سهمیه گاز مایع این منطقه کاهش یافته است از این رو مردم با مشکل سیلندر گاز مواجه شدند. 
ابوذر عطا پور افزود: سهمیه گاز مایع شهرستان های کهنوج و رودبار جنوب یکهزار و 380 تن بوده است که این سهمیه به 900 تن کاهش یافته است. 
وی تصریح کرد: عملیات خط انتقال گاز در شهرستان رودبار جنوب تکمیل شده و هم اکنون در حال علمک گذاری است که در سال جاری گاز رسانی به این شهرستان نیز محقق می شود. 
فرماندار بیان کرد: شهرستان کهنوج با وجود گازرسانی کامل فقط 900 مشترک گاز دارد که با توجه به استقبال کم مردم این شهرستان همچنان مردم از سیلندر گاز استفاده می کنند. 
فرماندار کهنوج گفت: مکاتبات اداری با وزرات نفت، شرکت گاز از طریق نماینده مردم پنج گنج در مجلس شورای اسلامی و معاونت عمرانی استانداری کرمان آغاز شده است و تا برطرف شدن این مشکل، ادامه دارد. 
علی مهیمی شهروند رودباری از کمبود سیلندر گاز در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: کمبود سیلندر گاز سبب ایجاد بازار سیاه و افزایش قیمت آن شده است. 
علی وزیری دیگر شهروند کهنوجی هم گفت: جمعیت روستایی، جمعیت غالب شهرستان های پنج گنج جنوب کرمان بوده و از این رو نیازمند برنامه ریزی برای تخصیص سهمیه هستیم. 
هفت شهرستان جنوبی استان کرمان یک سوم از جمعیت سه میلیون نفری این استان را در خود جای داده است. 

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba