امروز 30 فروردين 1398 (ه.ش) و 19 آوريل 2019 (م)
شماره مطلب :
38275
تاريخ انتشار :
05 مرداد 1397 ساعت 14:06:51
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
سرمایه گذاری 85 میلیون دلاری هندی ها در چابهار

 

به گزارش نسیم صبا: محمد راستاد در نشست معاونان وزارت راه و شهرسازی در فرمانداری چابهار اظهار داشت: این سرمایه گذاری توسط شرکت ipgl انجام می شود.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هم اکنون بندر چابهار پاسخگوی حجم حمل و نقل و ترانزیت کالا نیست، خاطرنشان کرد: بندر شهید بهشتی پس از تکمیل سه فاز بعدی به ظرفیت تخلیه و بارگیری 77 میلیون تن خواهد رسید.
راستاد بر روان سازی ترافیک و حمل و نقل آسان و تردد کامیون ها تاکید کرد و افزود: مهمترین نیاز بندر تکمیل هرچه سریعتر راه آهن چابهار - زاهدان است.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، چهار قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 183 میلیارد تومان امروز در بندر چابهار امضا شد.
راستاد ادامه داد: این قراردادها در زمینه ساخت مخازن فرآورده های نفتی، جمع آوری مواد زائد کشتی ها، ساخت مخازن نگهداری LPG و ساخت انبار چند منظوره است.
وی امضای تفاهم نامه پالایشگاه به ارزش 150 میلیون دلار را از دیگر برنامه های امروز عنوان کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: علاوه بر این قراردادها، کلنگ بزرگترین ترمینال تمام مکانیزه موادمعدنی کشور نیز در بندر چابهار به زمین زده شد.
راستاد تصریح کرد: با سرمایه گذاری انجام شده در بندر چابهار شاهد تحول در حمل و نقل و ترانزیت خواهیم بود.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: چابهار یکی از نقاط راهبردی است که مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار دارد.
غلامرضا مجیدی بر حل مشکلات برق حاشیه نشینان، تکمیل راه آهن، ساخت کمربندی در محدوده بنادر و تکمیل زیرساخت های گردشگری و حمل و نقل چابهار تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مقامات محلی و استانی به منظور شرکت در مراسم امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری، کلنگ زنی و افتتاح طرح های سرمایه گذاری، بازدید از مناطق حاشیه شهر، زمین فرودگاه بین المللی و راه آهن چابهار- زاهدان به بندر چابهار سفر کرده اند. 
معاونان وزیر راه و شهرسازی و تیمی متشکل از مدیران و کارشناسان این وزارتخانه چهارشنبه شب در فرودگاه کنارک مورد استقبال سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار چابهار قرار گرفتند. 
چابهار در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و ساحل دریای عمان واقع شده است. 

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba