امروز 24 مهر 1397 (ه.ش) و 16 اکتبر 2018 (م)
شماره مطلب :
38271
تاريخ انتشار :
05 مرداد 1397 ساعت 13:55:06
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ایران پاسخ محکمی به رفتارهای قلدرمآبانه خواهد داد

 

به گزارش  نسیم صبا:محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی افزود: ایران از موضع عزت و اقتدار با آنها برخورد می کند و صحبت های ریاست جمهوری مبنی بر اینکه اگر نفت ایران صادر نشود نفت هیچ نقطه ای از دنیا صادر نخواهد شد، اصلی است که همه از آن حمایت می کنیم.
وی همچنین بر برگزاری نشست مشترک با بنگاه های کوچک به منظور ارتقای بهره وری آنها تاکید کرد و گفت: ظرفیت بسیار خوبی برای افزایش توسعه صادرات با توجه به سیاست تجاری آمریکا، اروپا و چین ایجاد شده است و باید در این زمینه برنامه داشته باشیم.
پور ابراهیمی با تاکید بر این مطلب که هم اکنون صادرات ما با سیاست های ارزی گره خورده است، عنوان کرد: سیاست ارزی دولت برای تعیین نرخ واحد از اشتباهات آشکار اقتصادی بود و همه کارشناسان این موضوع را اعلام کرده اند و از دولت خواستیم این کار را انجام ندهد.
وی عنوان کرد: در این رابطه به دولت پیشنهاد شد که بازار اولیه و ثانویه داشته باشیم و در بازار اولیه برای تامین واردات کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از جمله مواد غذایی، دارو و نهادهای دامی برنامه ریزی و اقدام شود.
پور ابراهیمی با تاکید بر این مطلب که سیاست های بانک مرکزی باید مبتنی بر روش های عقلایی باشد، ادامه داد: از آغاز تغییرات در تیم اقتصادی دولت استقبال می کنیم و در کنار آن باید رویکردهای سیاست گذاری نیز تغییر یابد.
وی به کاهش ارزش پول ملی اشاره و بیان کرد: در دنیا کاهش ارزش پول ملی فرصت استثنائی برای افزایش صادرات و کاهش واردات است که در کشور ما نیز این رخداد باید مورد توجه باشد.
نماینده مردم کرمان و رواور در مجلس شورای اسلامی به تغییر مدیریت در بانک مرکزی نیز اشاره و بیان کرد: بعد از سه ماه اصرار در مجلس، دولت نقطه نظرات مطرح شده را پذیرفته است و با وجود اینکه این سیاست ها هزینه های سنگینی اقتصادی را ایجاکرده ، مدیرکل سابق بانک مرکزی باید در این زمینه پاسخگو باشد و از این موضوع نمی گذریم.
وی با بیان اینکه کشور را با آزمون و خطا در حوزه اقتصادی نمی توان اداره کرد، اظهارداشت: در حوزه اقتصادی باید به شکلی اقدام کرد که از ایجاد رانت که نتیجه عدم شفافیت است، جلوگیری شود.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : رویکرد تعاملی با دولت را استمرار می دهیم و جایی که بدانیم ادامه این رویکرد به نفع مردم و کشور نیست، اعلام خواهیم کرد.

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba