امروز 1 ارديبهشت 1398 (ه.ش) و 21 آوريل 2019 (م)
شماره مطلب :
38242
تاريخ انتشار :
02 خرداد 1397 ساعت 14:00:01
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
جشن گلریزان در صدا و سیما
 
به گزارش نسیم صبا:مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان نیز  در نشست مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی استان کرمان بر حمایت از خانواده زندانیان با اشاره به تشکیل ستاد دیه در سال 1369 گفت: این موسسه خیریه و مردمی با همت شهید لاجوردی تشکیل شده تا با جلب کمک های خیران، زمینه آزادی مددجویان جرایم غیرعمد فراهم شود.
سید حجت الله موسوی قوام افزود: ستاد دیه در استان کرمان از سال 1380 کار خود را آغاز کرده است.
وی اظهار داشت: ستاد دیه در ابتدا تنها از محل کمک های مردمی و خیران اداره می شد اما اکنون دولت نیز به کمک این ستاد آمده است تا افراد بتوانند از تسهیلات بانکی نیز برای پرداخت بدهی های خود اقدام کنند.
وی آبرومندی و نیازمندی مددجویان را از شروط اصلی برای ارائه کمک های ستاد دیه دانست و بیان کرد: ستاد دیه در طول فعالیت های خود در استان کرمان موفق شده که 70 درصد بدهی مددجویان را تخفیف بگیرد.
موسوی قوام با تاکید بر اینکه ستاد دیه استان کرمان همواره در کشور الگو بوده است بیان کرد: از ابتدای تاسیس ستاد دیه در استان کرمان تا کنون 2 هزار و 944 مددجوی جرایم غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد شده که در این زمینه 47 میلیارد و 500 میلیون تومان پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع از ابتدای تاسیس ستاد دیه تاکنون هزار و 470 نفر از محل کمک های خیران آزاد شده اند که در این رابطه نیز بیش از 22 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 124 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شده است عنوان کرد: تاکنون هشت میلیارد تومان در جشن های گلریزان از سوی خیران تعهد شده و از این میزان پنج میلیارد تومان جذب شده است.
موسوی قوام با تاکید بر اینکه مسئولان کشور به رسالت ستاد دیه آگاهی کاملی داشته و کمک هایی را به این ستاد می کنند اظهار کرد: جشن های گلریزان برای جذب کمک های مردمی و خیران و نیز پیشگیری از ورود مددجویان جدید جرایم غیرعمد برگزار می شود.
وی تصریح کرد: برای فرهنگسازی و پیشگیری از ورود مددجویان جرایم غیرعمد به زندان ها نیاز به فرهنگسازی داریم که این کار، تنها وظیفه ستاد دیه نیست و در این حوزه نیاز است که همه سازمان ها به کمک این ستاد بیایند.
وی خاطرنشان کرد: در شهر کرمان پنج جلسه جشن گلریزان در صدا و سیما برگزار شده و صنوف و اقشار مختلف در این جشن دعوت خواهند شد.
موسوی قوام ادامه داد: یکی از جشن های گلریزان امسال در کرمان ویژه بانوان خواهد بود زیرا در حال حاضر 10 مددجوی زن جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان هستند که برای آزادی آنها حدود 400 میلیون تومان نیاز است.
وی یادآور شد: در حال حاضر 300 مددجوی جرام غیر عمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که برای آزادی آنها 6 میلیارد تومان نیاز است
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba