امروز 1 ارديبهشت 1398 (ه.ش) و 21 آوريل 2019 (م)
شماره مطلب :
38218
تاريخ انتشار :
20 ارديبهشت 1397 ساعت 19:24:48
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ترس از نفوذ ایران در منطقه

 

 

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور

 وزیر کشور با بیان اینکه دشمن با برنامه‌ریزی به دنبال ایجاد اختلاف در کشور است، گفت: اگر وحدت را ازدست دهیم ضرر خواهیم کرد.

به گزارش نسیم صبا به نقل از مرکز خبر حوزه، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر پنج‌شنبه در همایش مبلغان ویژه ماه مبارک رمضان که در سالن همایش غدیر برگزار شد، اظهار داشت: موضوع آسیب‌های اجتماعی یک موضوع جهانی است و ایران با توجه به شرایط موجود، وضع نسبتاً خوبی دارد.

وی با بیان اینکه در موضوع مواد مخدر طی ۱۵ سال اخیر حدود ۴ هزار درصد تولید آن افزایش داشته، ۲۴ درصد تعداد معتادین دنیا بیشتر شده، از نظر تنوع در مواد بیش از ۶۰۰ مورد مواد صنعتی ایجاد شده و از نظر تبلیغات و فروش نیز بسیار فراگیر و آزاد شده است، گفت: این شرایط سخت است که باید بیشتر مراقبت نمود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه سن اعتیاد به سمت جوانی و نوجوانی می‌رود و در بانوان شایع‌تر شده است، افزود: این را در مجامع بین المللی مطرح کردیم که شبکه‌های اقتصادی وجود دارند که حامی ترورسیم و مواد مخدراند و در عرصه‌های سیاسی هم نفوذ کرده‌اند.

وی ادامه داد: با دو مسئله در حوزه اجتماعی مواجه هستیم که یکی از آن بحث تغییر نسل است، لذا باید دید که چقدر درک از نیاز نسل جوان وجود دارد؛ به صورت کلی از این قشرغافل مانده‌ایم و چون فهم درستی از این نسل نداریم ارتباط درستی هم نمی‌توانیم با آن‌ها برقرار نماییم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: موضوع دیگری که در حوزه اجتماعی اهمیت دارد سبک زندگی است و نسل جوان در سبکی زندگی می‌کند که هرچقدر تلاش کنیم نمی‌توانیم در سلیقه و نوع رفتار آن‌ها به آسانی تغییر ایجاد کنیم.

وی گفت: ما با یک موضوع پیچیده‌ای با عنوان آسیب‌های اجتماعی سرو کار داریم و اگر کسی بخواهد این را به صورت ساده سازی و ریاضی حل کند به جایی نمی‌رسد، چون با موجود غیر قابل شناختی چون انسان مواجه هست و دیگر اینکه شبکه‌هایی پشت سر این موضوع هستند که از نظر اقتصادی بهره می‌برند.

وزیر کشور بهترین راه را این دانست که نگذاریم فرد به سوی اعتیاد برود و معتاد شود، افزود: در ما بقی آسیب‌ها نیز اینگونه است لذا با توجه به توصیه‌های رهبری و سیاست‌ها ما مهمترین مسئله این است که مقابله با آسیب‌های اجتماعی را اجتماعی کنیم و برای این منظور نیز می‌توان از ظرفیت‌های دینی و اخلاقی استفاده کرد.

امسال حدود ۸۲۰ تن مواد مخدر کشف شد

وی با اشاره به اینکه در پیشگیری مفاسد اجتماعی توفیقاتی داشته‌ایم، عنوان کرد: امسال حدود ۸۲۰ تن مواد مخدر کشف شد و سال قبل ۸۷۰ هزار نفر ترک داده شدند و در حوزه طلاق نیز کانون‌هایی تشکیل و برای کاهشان کار می‌کنند.

رحمانی فضلی گفت: همه ما و فرزندانمان در معرض فساد قرار دارند لذا باید روی این موضوع توجه کرد و آن را در اولویت قرار داد.

وی در بخشی از سخنان خود افزود: در شرایط فعلی کشور با مباحثی مواجه هستیم که مفاسد اخلاقی یک بخش آن است و جامعه با نوع ادعایی که در دنیا کرده خود به خود برخی را تحریک و وادار به تهاجم با ما می‌کند.

وزیر کشور توضیح داد: آن‌هایی که منافعشان به محیط ایران به بستگی دارد به خاطر ضربه خوردن به این منافع نمی‌گذارند مسیر را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا کنون فرازو فرودهایی داشتیم، مطرح کرد: اکنون در اوج تقابل قرار داریم و این همه به دلیل این است که در اوج قدرت هستیم.

ایران در قدرت قرار دارد

رحمانی فضلی گفت: ایران در قدرت قرار دارد و تکنولوژی‌های پیشرفته دست یافته است که دشمن از این می‌ترسد امروز نفود ما در منطقه و همکاری ما با دولت‌ها قابل مقایسه نیست؛ سال ۹۰ که قطعنامه را صادر می‌کردند همه دنیا با آمریکا بودند و اکنون که آمریکا کنار رفته همه می‌گویند حق با ایران بوده و به بدعهدی آمریکا اذعان دارند.

وی با اشاره به اینکه روی پای خود ایستاده‌ایم وکم کم از سیاست‌های خود دفاع کردیم اما در عرصه بین الملل نیاز داریم به همراه کردن و اتمام حجت کردن اکنون همه دنیا فهمیدن آمریکا بد عهدی کرده و این برای ما پیروزی است.

وزیر کشور ابراز کرد: هرکسی فکر کند رابطه بین الملل مبتنی بر ارتباط صد درصد به ویژه با کسانی که منافعشان آلوده به سیاست توطئه است اشتباه می‌کند اما در نظام بین الملل روابط موردی بر اساس قواعد و عهد نامه‌ها اتفاق می افتد و باید هشیار بود.

وی ادامه داد: در بحث هسته‌ای این نیست که خدایی نکرده در این مسئله بی دقتی شده است همین که در عرصه جهانی دستمان را بالا بردیم و فهمیدن آمریکا بد عهدی کرده برای ما ارزشمند است اگر گفته شده با اروپاییان چند هفته وارد مذاکره می‌شویم، اگر در این مذاکرات تضمین عملی نباشد تصمیم دیگر گرفته می‌شود اما با اتمام حجت به دنیا.

رحمانی فضلی با بیان اینکه تلاش می‌کنند ایران هراسی را ترویج کنند، گفت: باید در داخل قدرت و استحکام مطمئن برای مقابله داشته باشیم و بدانیم دشمن با برنامه ریزی به دنبال اختلاف در داخل ما است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به این نتیجه رسیدند که امکان مقابله از خارج با ایران را ندارند، افزود: قدرت داخلی مبتنی بر دو امر است اول انسجام و وحدت که اگر وحدت را ازدست دهیم ضرر خواهیم کرد.

وزیر ادامه داد: زمینه ایجاد اختلاف هم در جغرافیا هم در منافع برخی گروه‌ها و خواست دشمنان است و راه حل موضوع ولایت فقیه این عنصر وحدت بخش و انسجام بخش است و هرکسی تصور کند در هر جایگاه و گروه سیاسی بدون این عنصر می‌تواند وحدت ایجاد کند اشتباه کرده است.

به آمریکا و هیچ کشوری نمی‌توانیم اعتماد کنیم

وی گفت: رهبری از نظر تجربه شخصی در سیاست، تدبیر، تجربه‌های اجتماعی، شجاعت، جسارت و قدرت تحلیل بی نظیر است و هیچ شعار و صحبتی بر خلاف صحبت ایشان در جامعه نباید بشود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: به آمریکا و هیچ کشوری نمی‌توانیم اعتماد کنیم و اعتماد ما بعد از خدا و رهبری، مردم‌اند و پایه کار بودن مردم رضایتمندیان ها است.

وی به حوزه اقتصادی و قدرتمند بودن در این حوزه اشاره کرد و افزود: در همه شرایط کشور روی پا خود ایستاده‌ایم البته ضعف‌هایی داشته‌ایم که اگر نداشتیم، رهبری سال‌ها بر اقتصاد مقاومتی و امسال نیز بر حمایت از کالای ایرانی تأکید نمی‌کردند؛ لذا باید عاقلانه و منطقی به مسائل نگاه کرد و انسجام و وحدت خود را از دست ندهیم.

وزیر کشور گفت: اگر امروز تلگرام قطع نمی‌شد مدت‌ها بعد که تعدا کاربران و مشاغل در این رسانه افزایش پیدا می‌کرد آنگاه آن‌ها خود ما را تهدید می‌کردند و باج می‌خواستند تا این پیام رسان را قطع نکنند.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba