امروز 1 ارديبهشت 1398 (ه.ش) و 21 آوريل 2019 (م)
شماره مطلب :
38209
تاريخ انتشار :
08 ارديبهشت 1397 ساعت 10:23:14
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی 19.5 درصد افزایش یافت

 

به گزارش نسیم صبا:سید تقی نوربخش روز جمعه در خطبه های پیش از نماز در مصلای قدس زاهدان اظهار کرد: حقوق مستمری بگیران در دولت تدبیر و امید 82 درصد افزایش یافته که بیشتر از نرخ تورم بوده است.
وی ادامه داد: این سازمان پارسال 520 هزار میلیارد ریال به مستمری بگیران خود پرداخت کرده که معادل نیمی از درآمد نفتی کشور بوده است.
نوربخش افزود: تنها 28 درصد از جمعیت سیستان و بلوچستان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که در مقایسه با سایر نقاط کشور رقم بسیار کمی است.
وی تصریح کرد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی 2 بسته تنظیم شده که یکی از آنها مربوط به بخشودگی جرائم کارگاه ها و دیگری در رابطه با معافیت های بیمه ای است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد : بخشودگی جرائم به گونه ای در نظر گرفته شده تا به کارفرمایان کمک شود و معافیت های مالیاتی نیز شامل کارگاهایی می شود که حداقل 2 کارگر زیر 37 سال در آن مشغول به فعالیت باشند.
نوربخش بیان کرد: همچنین برخی وام های بدون بهره برای مستمری بگیران تامین اجتماعی در زاهدان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به زحمات کارگران اظهار داشت: هم اینک 42 میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که بخش عمده را کارگران و خانواده های آنان تشکیل می دهند.
به گزارش ایرنا سید تقی نور بخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور و هیات همراه امروز/جمعه /به زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان سفر کرد.
دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان و سخنرانی در میان نمازگزاران زاهدان از جمله برنامه های نوربخش به این شهرستان بود.
وی همچنین عصر روز جمعه به منظور افتتاح چند طرح در روز شنبه به شهرستان های سراوان و خاش در جنوب سیستان و بلوچستان سفر می کند.

ایرنا

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba