امروز 1 ارديبهشت 1398 (ه.ش) و 21 آوريل 2019 (م)
شماره مطلب :
38197
تاريخ انتشار :
08 ارديبهشت 1397 ساعت 10:00:56
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
مجامع بین المللی به ابزار ظلم تبدیل شده اند

 

حسن علیدادی سلیمانی - آینه

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه بشر امروز باید از مجامع بین المللی قطع امید کند، گفت: امروز مجامعی مانند سازمان ملل به ابزار ظلم تبدیل شده اند.

به گزارش نسیم صبا:حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با دعوت خود و دیگران به رعایت تقوای الهی و تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: در طول تاریخ همواره جوانان نقش بی بدیلی در هر حرکت و تحول داشته اند.

وی از جوانان به عنوان چرخ فعال جامعه نام برد و ابراز امیدواری کرد که در همه حوزه ها به جوانان و نقش آنها توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان همچنین با تبریک ولادت با سعادت حضرت ولیعصر (عج) و روز جهانی مستضعفان عالم گفت: در خصوص امام زمان (عج) وظایف متعددی داریم که ترویج کرامت و فضائل حضرت یکی از این وظایف است.

حجت الاسلام علیدادی سیلمانی عنوان کرد: بر کسانی که اهل بیان و قلم هستند وظیفه و فرض است که فضیلت های حضرت را ترویج کنند.

امام جمعه کرمان گفت: ترویج انتظار و دعا برای فرج حضرت ولیعصر (عج) در دنیای پر از آشوب و غم امروز از دیگر وظایف ماست.

بشر امروز از مجامع بین المللی قطع امید کند

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه بشر امروز باید از مجامع بین المللی قطع امید کند، افزود: مشاهده می کنید مجامعی مانند سازمان ملل که با هدف حمایت از ملت ها و جلوگیری از ظلم ها ایجاد شده اند امروز خودشان به ابزار ظلم تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: زمانی که در جنگ جهانی قتل عام جدی شد به این نتیجه رسیدند که سازمان ملل را با هدف جلوگیری از تجاوزهای کشورها و زورگوها تشکیل دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: آیا امروز سازمان ملل به این وظیفه خود عمل می کند یا کسی از ظالمان امروز به این سازمان توجهی دارد؟ وقتی می خواهند سوریه را موشک باران کنند مجوز سازمان ملل می گیرند و در صورت عدم اخذ مجوز کوچکترین پیام محکومیتی از سوی سازمان ملل صادر می شود؟

جامعه نیاز به ارتقاء فکری و فرهنگی دارد

وی با اشاره به اینکه وقت آن است که بشر از مجامع بین المللی قطع امید کرده و امید خود را فقط به حضرت ولیعصر (عج) متوجه کند، افزود: جامعه نیاز به ارتقاء فکری و فرهنگی دارد و باید همه ما در رابطه با انتظار فرج به عهد و پیمانمان عمل کنیم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: روز ولادت امام زمان (عج) روز سربازان گمنام حضرت ولیعصر نام گرفته است؛ سربازانی که در عرصه های بسیار سخت در کمال بی نامی و بی نشانی برای امنیت کشور تلاش می کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه کار سربازان گمنام حضرت ولیعصر (عج) در بین عبادات به روزه شباهت دارد، افزود: اخلاص درون مانع از این می شود که فرد روزه دار در خلوت هم عملی که باطل کننده روزه است را انجام ندهد و از این جهت سربازان امام زمان هم اینگونه اند.

وی عنوان کرد: سربازان امام زمان (عج) کارها را بدون ریا و مخلصانه انجام می دهند و کارهایشان در معرض دید و تبلیغ قرار نمی گیرد.

جناح وزارت اطلاعات اسلام و انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: این ها سربازانی هستند که به دور از هر جناح و تفکر برای کشور کار می کنند و در حقیقت جناح وزارت اطلاعات جناح اسلام و انقلاب اسلامی است و وابسته به هیچ گروه و جناحی نبوده و با خداترسی، رعایت قانون، شرع و اخلاق اسلامی به وظایف خود عمل می کنند.

حجت الاسلام علیدادی سیلمانی گفت: وزارت اطلاعات در کنار نیروهای مسلح برخورد جدی با جرائم سازمان یافته دارد.

وی همچنین با اشاره به شهادت آیت الله مطهری و روز معلم اظهار کرد: نقش معلم باید مورد توجه قرار گیرد؛ امام خمینی (ره) فرمودند «نقش معلم در جامعه همچون انبیاء برای مردم است».

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به جایگاه رفیع معلم در جامعه گفت: سعادت ها و شقاوت ها از مدرسه کلید می خورد و از مدرسه است که صلاح ها و فسادها آغاز می شود چرا که نقش معلم بسیار بی بدیل است.

آیت الله علیدادی سلیمانی عنوان کرد: قدرتمندترین عامل شکل دهی آینده کشور در تربیت نیروهای در تراز جمهوری اسلامی ایران کار معلم است. معلم جایگاه ارزشمندی در اسلام دارد و در وصف این جایگاه همین بس که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بارها در عاهایشان می فرمودند «خدایا معلمان را بیامرز».

وی گفت: معلم یعنی کسی که دست بچه ها را گرفته و از جهالت نجات می دهند و تربیت می کند؛ دست همه جامعه معلمان را می بوسیم و از صمیم قلب به این جایگاه احترام می گذاریم.

لزوم توجه ویژ به حقوق کارگران و قشر آسیب پذیر جامعه

امام جمعه کرمان همچنین با گرامیداشت روز کارگر افزود: این جامعه خدمات ارزشمندی به جامعه ارائه کردند بدون شک کارگران در دین مقدس اسلام از جایگاه رفیعی برخوردارند به گونه ای که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بر دست این طبقه بوسه می زند.

وی با اشاره به اینکه بدون شک عامل پیشرفت و تعالی هر کشور در رسیدن به اهداف کلانش کارگران هستند، باید حقوق کارگران و قشر آسیب پذیر جامعه مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله علیدادی سلیمانی عناون کرد: اداره زندگی برای برخی کارگران با همه زحمتی که روزانه می کشند سخت است؛ از این رو بر دولتمردان است که به صورت ویژه به حقوق این قشر توجه کرده در این زمینه حقوق درستی را تدوین و تصویب کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تاکید کرد: همچنین باید با نظارت دقیق بر بخش های خصوصی و دولتی از پایمال شدن حقوق کارگران جلوگیری شود.

منبع:مهر

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba