امروز 4 اسفند 1397 (ه.ش) و 23 فوريه 2019 (م)
شماره مطلب :
38191
تاريخ انتشار :
18 فروردين 1397 ساعت 08:49:43
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
امامان جمعه: استقلال کشور در گرو حمایت از تولید داخلی است

 

به گزارش نسیم صبا از مراکز استانها، محور اصلی خطبه های نماز جمعه امروز 17 فروردین ماه استان ها اشاره به نامگذاری سال 97 با عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب داشت که امامان جمعه در این زمینه تاکیدکردند: اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت از کالای ایرانی موجب اعتلای نظام اسلامی و استقلال اقتصادی کشور می شود. 
افزایش کیفیت کالاهای تولیدی از سوی تولیدکنندگان داخلی، کاهش واردات کالا از خارج و مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی همان اقتصاد مقاومتی است از جمله مطالبی بود که در خطبه های نماز جمعه سراسر کشور به آن اشاره شد.
از دیگر نکات مورد توجه امامان جمعه سراسر کشور، گرامیداشت 20 فروردین ماه روز ملی دانش هسته ای، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و برخی مسائل فرهنگی داخل کشور بود.
گزیده ای از خطبه های امامان جمعه برخی مراکز استان ها به شرح ذیل است:

** لرستان (خرم آباد)
امام جمعه خرم آباد با اشاره به نامگذاری امسال رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت از کالای ایرانی موجب اعتلای نظام اسلامی و استقلال اقتصادی کشور می شود. 
آیت الله سید احمد میرعمادی اظهار کرد: سیاست حمایت از کالای ایرانی اثر فراوان دارد و مهم ترین اثر آن اعتلای نظام اسلامی است. 
وی به سالروز قطع ارتباط آمریکا و ایران در سال ١٣٥٨ به دنبال تسخیر لانه جاسوسی اشاره کرد و گفت: این قطع ارتباط باعث قطع چپاول گری امریکا در ایران شد و امروزه متوجه هستیم که این قطع رابطه برای کشور ما مفید بوده است. 
امام جمعه خرم آباد دستاورد هسته ای ایران را مدیون خون شهدای هسته ای دانست و افزود: پیشرفت فعالیت های هسته ای در ایران یک نمونه از تحقق شعار 'ما می توانیم' است و اکنون ایران جزو باشگاه های هسته ای جهان محسوب می شود. 

** کردستان (سنندج)
امام جمعه موقت سنندج گفت: استقلال واقعی کشور در گرو حمایت از تولید داخلی و تولیدکنندگان است. 
ماموستا سیداحسن حسینی اظهار کرد: برای دست یافتن به استقلال واقعی باید با مصرف کالاهای داخلی از تولید داخلی و تولید کنندگان کشورمان حمایت کنیم. 
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال حمیات از کالای ایرانی اضافه کرد: این نامگذاری هوشیارانه می تواند رونق بخش صنایع داخلی و کاهش وابستگی به دیگر کشورها باشد. 
ماموستا حسینی با انتقاد از برخی کشورهای منطقه در حمایت از رژیم اشغالگر قدس نیز گفت: این حمایت های کورکورانه باعث گسترش نفوذ استکبار جهانی در منطقه می شود. 

** سمنان
نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان مساله فلسطین را یکی از مشکلات جهان اسلام برشمرد و گفت: نجات ملت مظلوم فلسطین وظیفه همه مسلمانان است. 
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی افزود: مردم فلسطین بیش از 70 سال در حال جهاد و مبارزه با بیگانگان هستند و برای دفاع از اراضی خود تلاش زیادی کرده اند. 
وی همدلی و کمک به فلسطین را وظیفه آحاد مردم جوامع اسلامی دانست و اظهارداشت: تنها کشوری که در دنیا به روشنی از فلسطین حمایت می‌کند، جمهوری اسلامی ایران است. 
شاهچراغی توجه به فرامین رهبری در ارتباط با حمایت از فلسطین را ضروری دانست و گفت: امام خمینی (ره) آمریکا را گرگ هار نامید و لقب شیطان رجیم به این کشور داد و از ابتدا بیان کردند ما راضی به رابطه با آمریکا نیستیم. 

**بوشهر
امام جمعه بوشهرگفت: مردم ایران در موضوع برجام بخوبی آمریکا را آزمودند و دریافتند که آنها به دنبال مهار پیشرفت ایران در عرصه علم و فناوری و بویژ فناوری هسته ای هستند. 
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با گرامیداشت 20 فروردین روز ملی دانش هسته ای افزود: امید است روند پیشرفتی که برای علم و دانش هسته ای در کشور ترسیم شده رو به رشد باشد و تفاهم نامه هایی مانند برجام نتواند مانع رشد آن شود. 
وی ادامه داد:مذاکره با آمریکا هیچگاه به سود ایران نخواهد بود و اگر آنها به دنبال قطع رابطه هستند ملت ایران پیش از آنان خواهان از بین بردن تمامی ساختار رابطه با آمریکا هستند. 
خطیب نماز جمعه بوشهر ادامه داد: رابطه ایران و آمریکا رابطه مظلوم و ظالم است و میز مذاکره با آمریکا نیز میز کوتاه آمدن از ارزش ها و آرمان هاست.

** قزوین 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، مردم، تولیدکنندگان و مدیران را سه ضلع اصلی تحقق شعار سال جدید در حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: تولید کنندگان داخلی باید با افزایش کیفیت محصول به رونق اقتصادی کشور کمک کنند. 
آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: شعار سال جدید مردم را نیز در بر می گیرد و بر این اساس مردم باید در جهت خرید کالای ساخت داخل، حمایت از تولیدکنندگان و جلوگیری از بیکاری کارگر ایرانی اراده جدی داشته باشند. 
وی اضافه کرد:مسئولان نیز در راستای تحقق شعار سال باید بر اساس مسایل علمی و فنی حامی تولیدکنندگان و کشاورزان بوده و هم در صورت تقلب تولیدکننده و تولید کالای نامرغوب از همان مبداء جلوی ورود کالا به بازار را بگیرند. 
وی در ادامه با اشاره به 20فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای اظهار امیدواری کرد که دوران اوج فعالیت های هسته ای ایران احیاء و توانمندی های کشور در این حوزه به جهانیان معرفی شود. 

** بندرعباس
امام جمعه موقت بندرعباس گفت: امروز همه کشورهای دنیا از جمله ایران دارای مشکلاتی هستند اما دشمنان بدانند که کشور ما برای حل مشکلات خود، نیازی به بیگانگان ندارد. 
حجت الاسلام سید علی حسینی پور افزود: ایران کشوری اسلامی، قرآنی، مجاهد و دارای جوانان و دولتمردانی قدرتمند و شجاع است. 
وی ادامه داد: مردم می توانند با تکیه بر ایمان و تعالیم اهل بیت(ع) و پیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، بر مشکلات غلبه کنند. 
وی با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام سال حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: در حالی که دشمنان نظام سال 97 را سال ضعف ایران اسلامی تلقی می کردند، مقام معظم رهبری این سال را نسبت به سال های گذشته، بهترین دانست و برای حل مسایل و مشکلات راهکارها و اصولی را بیان کردند که عمل به آن می تواند کشور را از نیاز به بیگانگان بازدارد.

** آذربایجان غربی (ارومیه)
امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه رعایت حجاب در جامعه وظیفه شرعی همه مسلمانان است، گفت: هر کسی از عمل به احکام الهی روی گردان باشد، جزو کافران محسوب می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام کردند که باید در مقابل گناه و بی حجابی در جامعه اسلامی ایستادگی کنند زیرا عده ای در تلاش هستند حجاب را از جامعه اسلامی دور کنند. 
وی با تاکید بر رعایت حجاب شرعی در ادارات اظهار کرد: مدیران باید به این مساله توجه و با متخلفان برخورد کنند.

** کرمان
امام جمعه کرمان: گفت: سخنان امروزی برخی افراد پیرامون نبود آزادی در کشور جفا به اسلام، خون شهدا، جامعه اسلامی و ارزش های اسلامی است. 
حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی افزود: کسانی در این کشور در مسئولیت های ارشد بوده اند و بارها از مردم رای گرفتند اما وقتی فتنه شد سردمدار آن شدند. 
وی ادامه داد: همچنین برخی دیگر نیز بارها در این کشور از مردم رای گرفتند اما وقتی انحراف پیش آمد، سردمدار آن شدند و همه موازین اسلامی را زیر سئوال بردند. 
امام جمعه کرمان به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم رضوی اشاره و بیان کرد: یکی از فرازهای سخنان روشنی بخش ایشان شعارهای انقلاب به ویژه شعار آزادی بود که فرمودند: آزادی در این کشور محقق شده است و عده ای از این آزادی استفاده می کنند اما به دروغ می گویند که وجود ندارد. 
وی تاکید کرد: آزادی برخلاف قانون، بی معناست و دنیا نیز این اصل را پذیرفته است و در دین مبین اسلام، آزادی بدون توجه به مسائل دینی نیز بی معنی است. 

**خوزستان (اهواز)
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه بحران آب در خوزستان جدی است خواستار بازنگری و توقف طرح های انتقال آب از سرشاخه های رودخانه های استان به فلات مرکزی ایران شد. 
آیت الله محسن حیدری با اشاره به خشکسالی در بیشتر نقاط کشور و کاهش شدید ذخایر سدهای استان افزود: با ممنوعیت کشت نیشکر و برنج در استان ، معیشت هزاران خانوار خوزستانی به خطر خواهد افتاد. 
وی با بیان اینکه استان خوزستان با کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی روبرو است و چاره کم آبی استان توقف کامل طرح های انتقال آب است افزود: خوشبختانه مسئولان رده بالای کشور به این مشکل واقف و آگاه شده اند و باید در این راستا همه مجوزهای زیست محیطی انتقال آب از خوزستان ابطال شود. 
امام جمعه موقت اهواز در ادامه با انتقاد از برخی رسانه ها که وحدت اقوام را در کشور نشانه گرفته اند افزود: وحدت اقوام ایرانی از سرمایه های ناب اجتماعی است. 
وی گفت: هرکس این وحدت مثال زدنی را در کشور که به برکت تشیع ، انقلاب اسلامی و آموزه های دینی به هم بزند و تخم نفاق و اختلاف بیفشاند بی تردید عامل دشمن است و باید با آن مقابله شود.

** خراسان رضوی (مشهد) 
امام جمعه مشهد گفت: اقتدار و پیشرفت کشور در زمینه های علمی و موضوعات دفاعی و امنیت، مرهون طراحی، برنامه ریزی و مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری است. 
آیت الله سیداحمد علم الهدی افزود: مشکلات اقتصادی موجود نیز نتیجه مدیریت های متنوع دولت های گذشته است و امیدواریم در چهلمین سال انقلاب اسلامی شاهد جهش کشور در اقتصاد داخلی و رفع این مشکلات باشیم. 
وی خاطرنشان کرد: راه رسیدن به جهش اقتصادی و رفع مشکلات موجود به کار بستن نسخه های اقتصادی تبیین شده توسط رهبر معظم انقلاب است. 
امام جمعه مشهد حمایت از کالای ایرانی را از مولفه های اصلی شکوفایی اقتصادی عنوان و بیان کرد: هر چند ممکن است برخی اجناس ایرانی کیفیت پایین داشته باشد اما اینکه مردم کالای خارجی نخرند و در مغازه های خود نیز به فروش نرسانند باعث ایجاد اشتغال برای بیکاران جامعه و در راستای عمل به فرمان رهبری است. 

** مرکزی ( اراک) 
امام جمعه اراک گفت: حفظ و اقتدار منافع ملی در گرو حمایت از کالای ایرانی است که همه آحاد مردم و مسئولان در تحقق این امر، وظیفه سنگینی دارند. 
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: دستگاه های متولی باید با اقتدار از ورود کالای قاچاق پیشگیری و مسئولان نیز با تدبیر از واردات کالاهای غیرضروری جلوگیری کنند. 
وی اظهار کرد: مدیران واحدهای تولیدی و کارگران با تولید کالاهای با کیفیت و افزایش خدمات پس از فروش به حمایت از کالای های ایرانی بپردازند. 
وی گفت: مهارت آموزی و همگام شدن فعالان عرصه تولید به ویژه کارگران با فناوری های نوین به رونق تولید کمک می کند بنابراین باید برای رقابت پذیری محصولات تولیدی، از آخرین دانش روز بهره مند شد. 

** گلستان (گرگان) 
امام جمعه گرگان گفت: از قطع رابطه توسط دولت وقت آمریکا در 19 فرورین سال 59 با کشورمان خوشحالیم چون به نفع ملت و نظام جمهوری اسلامی بوده و هست. 
آیت الله سید کاظم نورمفیدی اظهار کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب هم یک روز پس از آن در 20 فروردین سال 59 طی پیامی عنوان داشتند که اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم بوده، همین قطع رابطه با ایران است. 
عضو مجلس خبرگان رهبری با طبیعی ارزیابی کردن اشغال سفارت آمریکا در تهران گفت: آنها در پی برنامه ریزی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بودند که دانشجویان پیرو خط امام چهره آن ها را آشکار ساختند. 
نورمفیدی افزود: آمریکایی ها در آن زمان فکر می کردند که با قطع رابطه کشورمان دچار مشکل می شود ولی امروز که شرایط را با اوایل پبروزی انقلاب مقایسه می کنیم، قطعی روابط به نفع ملت و نظام جمهوری اسلامی شده است. 

** قم 
خطیب نماز جمعه قم با بیان این که مردم نسبت به کالاهای ایرانی تعصب دارند،گفت:کیفیت کالاهای داخلی با نظارت مسئولان باید بهبود یابد و با قیمت ها مناسب عرضه شود تا توان رقابت با کالاهای خارجی را داشته باشد. 
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی شعاری را برای امسال مشخص کردند که بسیار ارزشمند و مهم در راستای شعارهای اقتصادی سال های گذشته است. 
حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی،امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند. 
وی افزود: اگر مسئولان، کارآفرینان، جوانان و کارگران دست به دست هم بدهند و مردم همراهی کنند، کارخانه هایی را که تعطیل شده اند، با حمایت از کالاهای ایرانی رونق پیدا می کنند. 
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: برای تحقق این امر، باید کالاهای ایرانی از لحاظ کیفیت توان رقابت با کالاهای خارجی را داشته باشند و فروشندگان در این زمینه دقت کنند. 

**کهگیلویه و بویر احمد(یاسوج) 
امام جمعه یاسوج گفت: عربستان سعودی برای نابودی مسلمانان با آمریکا و متحدانش همکاری می کند و منابع مالی لازم را در اختیار آنها قرار می دهد. 
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی اظهار کرد: رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که عربستان سعودی باید چهار هزار میلیارد دلار دیگر پرداخت کند تا در سوریه بمانند. 
وی با اشاره به قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا، افزود: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون آمریکا و متحدانش برای ضربه زدن به نظام و انقلاب تلاش و اقدام کرده‌اند اما موفق نشده‌اند و در آینده نیز نخواهند شد. 
امام جمعه یاسوج بیان کرد: ایران اسلامی به لطف الهی روز به روز قدرتمندتر، سربلندتر و مستقل‌تر می‌شود و دشمنان نیز از این موضوع عصبانی هستند. 

** اردبیل 
امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا با جریمه یک موسسه امدادی اروپایی به خاطر کمک به مین زدایی در مناطق مرزی ایران در واقع چهره درنده و حیوانی خود را به نمایش گذاشت. 
آیت الله سید حسن عاملی افزود: این موسسه نروژی که در مناطق مختلف جهان برای خنثی سازی مین های باقی مانده از جنگ ها فعالیت می کند به تازگی مورد غضب دولت آمریکا قرار گرفته و به خاطر فعالیت در ایران جریمه شده است. 
وی بیان کرد: این امر نشان می دهد که با دشمنی که پایبند هیچ اصول انسانی نبوده و با بشریت نامحرم است مواجه هستیم. 
آیت الله عاملی اضافه کرد: ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ، به عنوان یک تاجر خوب عمل می کند، نگاه او صرفا نگاه مادی بوده و غیر از آن چیزی نمی بیند. 
خطیب جمعه اردبیل افزود: طرح خروج از سوریه و اخذ چهار میلیارد دلار از آل سعود برای ماندن کوتاه مدت در سوریه نمونه ای از نگاه تجارت مدارانه ترامپ است و اگر پول هایی که شیوخ خلیج فارس اینگونه هزینه می کنند برای اقتدار امت اسلامی صرف می کردند، عالم اسلام بر دنیا سیادت می کرد.

** اصفهان
امام جمعه اصفهان گفت: مردم باید با استقبال از کالای ایرانی، تولید داخل را حمایت؛ و تولید کنندگان نیز وظیفه دارند کالای استاندارد و با کیفیت را تولید کنند.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد افزود: مردم و مسئولان باید برای حفظ استقلال اقتصادی کشور نسبت به خرید و حمایت از کالای ایرانی تعصب داشته باشند.
وی خواستار حمایت مسئولان از ساخت کالاهای داخلی شد و افزود: مسئولان باید از ورود هرگونه کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنند.
امام جمعه اصفهان با اشاره به سخنرانی جامع رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید، بیان کرد: دولتمردان باید برای کاهش بیکاری و برطرف شدن رکود اقتصادی در جامعه تلاش کنند.

** البرز (کرج)
امام جمعه کرج با اشاره به فرا رسیدن بیستم فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای گفت: دستیابی به این فناوری گامی ارزشمند در رشد علمی و بالندگی کشور است.
آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی اظهار داشت: ایران اسلامی با این پیشرفت علمی در ردیف معدود کشورهای دارای فناوری هسته ای قرار گرفت و بیستم فروردین ماه
به مراتب از روز ملی شدن نفت با اهمیت تر است .
نماینده ولی فقیه دراستان البرز افزود: کشورهای غربی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ساخت نیروگاه هسته ای در ایران را از اولویت های خود دانستند اما پس از پیروزی انقلاب، آمریکا و برخی کشورها با این امر مخالفت کردند.
حسینی همدانی با بیان اینکه یاد و خاطره شهدای هسته ای را باید گرامی بداریم، ادامه داد: ایران که درصدد بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای است با مخالفت مواجه می شود اما داشتن سلاح هسته ای برای رژیم صهیونسیتی که عامل جنگ وخونریزی در منطقه بوده، مانعی ندارد.

** ایلام
امام‌جمعه ایلام، گفت: اقتصاد ملی در مسیر شکوفایی قرار نمی گیرد مگر اینکه مردم و مسئولان داشته های خود را باور داشته و به توان متخصصان داخلی اطمینان کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی اظهار کرد: متاسفانه نوعی نگرش در میان برخی از مردم و مسئولان ایجاد شده که کالاهای ایرانی از کیفیت لازم برخوردار نیستند و در این میان نیز برخی افراد سودجو برای کسب منفعت با عرضه کالاهای بی کیفیت به این مسئله دامن می زنند.
وی تاکید کرد: کشورهای استکباری در طول سالیان و قرن های گذشته همواره تلاش کرده اند این باور را در میان مردم کشورهای دیگر ایجاد کنند که بدون اتکا به آنان نمی توان نیازمندی های خود را برطرف کنند درحالیکه ملت ایران در طول قرن های گذشته نشان داده در علوم مختلف همواره پیشتاز بوده است.

** آذربایجان شرقی (تبریز)
امام جمعه تبریز گفت: اظهارات اخیر ولیعهد بی تجربه و جاه طلب عربستان در خصوص مسائل فلسطین در کنار خیانت به مردم مظلوم این سرزمین رسوا کننده رژیم آل سعود است.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم افزود: اظهارات این شاهزاده شیطان صفت بیش از پیش خباثت و خیانت آل سعود را به موضوع فلسطین نشان داد.
وی اظهار کرد: صهیونیست ها سرزمین فلسطین را حدود 70 سال غصب کرده و از هیچ جنایتی علیه مسلمانان و مردم مظلوم فلسطین کوتاهی نکرده اند.
امام جمعه تبریز یادآوری کرد: در 70 سال گذشته تحلیلی وجود داشت که صهیونیست ها با وهابیون ارتباط پنهانی داشته و در پشت پرده روابطی با هم دارند که روز به روز شاهد افشای ارتباط نامشروع آل سعود و صهیونیست ها هستیم.

** خراسان جنوبی (بیرجند)
امام جمعه موقت بیرجند گفت: سال هاست رهبر معظم انقلاب اهمیت اقتصاد مقاومتی را در نامگذاری سال عجین کردند و حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار امسال، تکمیل کننده این رهنمودهاست.
حجت الاسلام محمد مختاری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است ادامه داد: تولید ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است و اگر تولید به وجود نیاید بیکاری به اوج خواهد رسید و همچنان در موقعیتی به سر خواهیم برد که تولید بیمار است و بیکاری غوغا می کند.
وی بیان کرد: چهار بخش دولت، تولیدکننده، فروشنده و مصرف کننده در سال حمایت از کالای ایرانی باید فعال شوند و دولت به عنوان متولی بخش اشتغال از تولیدکنندگان حمایت کند و جلوی قاچاق و ورود کالاهای مشابه را بگیرد.

** چهارمحال بختیاری (شهرکرد)
امام جمعه شهرکرد گفت: بدعهدی آمریکا اکنون برای همه مشخص شده و این بدعهدی نشان داد آمریکا قابل اعتماد نیست.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام با اشاره به بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته ای افزود: در ایران جوانان با استعداد و خوش ذوق و مهیا، در زمینه فناوری صلح آمیز هسته ای گام های بلندی برداشته اند.
به گفته وی، دستاوردهای جوانان در این زمینه آنقدر شتاب بخش بود که مایه بالندگی کشور و ترس دشمنان شد.

** خراسان شمالی (بجنورد)
امام جمعه موقت بجنورد گفت: هر ایرانی باید نسبت به مصرف کالای داخلی تعصب داشته باشد و تا جای که ممکن است استفاده از محصولات تولید داخل را در اولویت قرار دهد.
حجت الاسلام رضا نوری اظهار کرد: کلید حل مشکلات و مسائل معیشتی و اقتصادی در دست مسئولان و مردم است.
وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا به تولید داخل ضربه وارد می کند،گفت: باید برای حمایت از کالای ایرانی، با قاچاق کالا بشدت مبارزه شود.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba