امروز 4 اسفند 1397 (ه.ش) و 23 فوريه 2019 (م)
شماره مطلب :
38190
تاريخ انتشار :
18 فروردين 1397 ساعت 08:47:00
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
واکنش قاسمی به اظهارات اخیر محمدبن سلمان: سیاست های اخیرسعودی ها یک تراژدی غم انگیز است
.

 

‏‎به گزارش نسیم صبا از دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، بهرام قاسمی در واکنش به سخنان تازه ولیعهد کج اندیش سعودی در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم افزود: جاه طلبی ولیعهد بداندیش سعودی از حد و اندازه برون شده است و می رود تا به یک بیماری لاعلاج و مزمن بدل شود.
وی اضافه کرد: او در جنگ قدرت درون خاندان سلطنتی و برای جلب حمایت آمریکا و اخیرا رژیم اشغالگر قدس در کنار پرداخت میلیاردها دلار از ثروت مردم خود، به بیان هر سخن مضحک و البته شرم آوری نیز مبادرت می ورزد. 
سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: این تازه از راه رسیده جویای نام و قدرت چشم خرد بر تمامی واقعیت های تاریخی و هفت دهه جنایات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی فرو بسته و در خیانتی بزرگ و آشکار به آرمان فلسطین دم از شناسایی و همسویی کشورش با این رژیم نامشروع می زند.‏‎ 
قاسمی افزود: این سخنان نشان می دهد او نه تاریخ خوانده است، نه جغرافیا می داند، نه آرمان مردم خود و آزادگان جهان را درمی یابد و نه از ستمی که بر امت اسلامی و فلسطینیان رفته و می رود چیزی می فهمد و نه فلسطین، نه جهان عرب، نه جهان اسلام و نه دوست و نه دشمن را از هم باز می شناسد.
‏‎وی گفت: هشدار می دهیم همه توطئه های تفرقه افکنانه سالیان اخیر درمیان کشورهای اسلامی و ایجاد و گسترش گروه های تروریستی و افراط گرا همانند داعش و همزادان آن، با هدف بروز نفاق و انشقاق در جهان اسلام و فراموشی تدریجی آرمان فلسطین و ایجاد حاشیه امن برای رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی طراحی و اجرا شده است.
سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: سیاست های دوران اخیرسعودی ها یک تراژدی بسیارغم انگیز است که کشوری اسلامی با آن همه ادعاهای پرطمطراق خود را تا سطح یک مجیزگوی رژیم اشغالگر قدس تنزل دهد.
وی گفت: قطعا این مذلت و خود زنی فرجام شومی برای مسببان این عقب گرد تاریخی به همراه خواهد داشت و به عنوان ننگی بزرگ برای عربستان در روند تحولات جهان اسلام ثبت خواهد شد. 
 محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی اخیرا ضمن به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی، دو رژیم متجاوزعربستان و اسرائیل غاصب را دارای منافع و دشمنان مشترکی مانند ایران دانسته است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba