امروز 4 اسفند 1397 (ه.ش) و 23 فوريه 2019 (م)
شماره مطلب :
38187
تاريخ انتشار :
18 فروردين 1397 ساعت 08:38:43
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
فلسطینی ها عکس حاکمان عربستان را آتش زدند
 
 شبکه خبری المیادین گزارش داد که فلسطینی ها در هشتمین روز راهپیمایی موسوم به «بازگشت بزرگ» در نوار غزه تصاویر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور را آتش زدند.
 
به گزارش نسیم صبا:تظاهر کنندگان فلسطینی با آتش زدن تصاویر پادشاه و ولیعهد سعودی خشم خود را نسبت به اظهارات بن سلمان که قائل به حق اسرائیلی ها برای داشتن کشور شده است، نشان دادند.
بن سلمان در گفت وگوی اخیر با نشریه آمریکایی «آتلانتیک» از «حق اسرائیلی ها برای زندگی صلح جویانه در کشورشان» سخن گفته و آن را هم ردیف حق مردم فلسطین در اراضی اشغالی دانسته است.
برخی این اظهارات بن سلمان را تائید تلویحی موجودیت رژیم صهیونیستی و به منزله به رسمیت شناختن آن به صورت غیرمستقیم دانسته اند. همین برداشت ها سبب شد تا «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان در گفت وگوی تلفنی دوشنبه شب (سیزدهم فروردین ماه) با «دونالد ترامپ» از حق فلسطینی ها برای تشکیل کشوری مستقل با مرکزیت قدس سخن به میان آورد.
نظامیان صهیونیست امروز (جمعه) در هشتمین روز راهپیمایی «بازگشت بزرگ» با سرکوب راهپیمایان غزه دست کم 3 نفر را شهید و بیش از 250 نفر را زخمی کردند.
با شهادت این سه فلسطینی شمار شهدای راهپیمایی بازگشت بزرگ که از جمعه گذشته به مناسب «روز زمین» آغاز شد؛ تاکنون دست کم به 23 نفر رسیده است.
مردم نوار غزه جمعه گذشته (10 فروردین) در تظاهراتی با عنوان 'بازگشت بزرگ' به مناسبت چهل و دومین سالگرد 'روز زمین فلسطین' شرکت کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی آن را به خاک و خون کشیدند. 
نظامیان رژیم صهیونیستی با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی 17 نفر را شهید و بیش از یکهزار و 800 تن دیگر را زخمی کردند. 
'روز زمین فلسطین' به نماد مقاومت فلسطینیان در برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است. 
مقام های رژیم صهیونیستی 30 مارس سال 1976 ( 10 فروردین 1355) هزاران هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند. 
فلسطینی‌ها همه ساله در روز 30 مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می کنند
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba