امروز 1 مرداد 1397 (ه.ش) و 23 ژوئيه 2018 (م)
شماره مطلب :
38126
تاريخ انتشار :
12 اسفند 1396 ساعت 20:51:31
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ولایتی در جمع خبرنگاران: موضوعات دفاعی به هیچ کشور خارجی از جمله فرانسه ربطی ندارد


مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: موضوع دفاعی ما هیچ ربطی به کشورهای خارجی از جمله فرانسه ندارد که بخواهند بگویند چه نوع موشکی داشته باشیم.

 

ارائه حکم جدید دکتر رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر علی اکبر ولایتی

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: موضوع دفاعی ما هیچ ربطی به کشورهای خارجی از جمله فرانسه ندارد که بخواهند بگویند چه نوع موشکی داشته باشیم.

به گزارش نسیم صبا: علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در حاشیه دیدار با «تاکه ئو موری» معاون وزیر امور خارجه ژاپن در جمع خبرنگاران در خصوص سفر قریب الوقوع وزیر خارجه فرانسه و اظهارات اخیر مقامات آن کشور در خصوص مسائل موشکی ایران، اظهارداشت: موضوعات دفاعی جمهوری اسلامی ایران ربطی به هیچ کشوری از جمله فرانسه ندارد.

وی گفت: مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران را آقای ظریف و مسئولان اجرایی دولت بیان خواهند کرد و تا آنجایی که مربوط به نظام جمهوری اسلامی ایران می شود همگی بر این متفق القول هستند؛ از جمله آقایان روحانی و ظریف معتقدند که موضوع دفاعی ما هیچ ربطی به کشورهای خارجی از جمله فرانسه ندارد که بگویند چه نوع موشکی داشته باشیم.

ولایتی همچنین در خصوص دیدار امروز خود با تا که ئو موری معاون وزیر امور خارجه ژاپن گفت: ملاقات بسیار خوب و در عین حال صریحی با معاون وزیر خارجه ژاپن داشتیم.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: رابطه ایران و ژاپن رابطه ای بسیار طولانی است و به یک قرن قبل برمیگردد و همواره روابط دو کشور، روابطی دوستانه بوده و رفت و آمد دو کشور از بعد انقلاب به دنبال سفر وزیر خارجه فقید ژاپن شروع شد و بنده هم متقابلا پاسخ آن سفر را دادم.

ولایتی تصریح کرد: روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور روابط قابل قبولی است و در این گفتگوها علاوه بر روابط دوجانبه موضوع همکاری های بین المللی و منطقه ای مورد بحث قرار گرفت.

وی اظهار داشت: ژاپن خیلی علاقمند است که در منطقه ما مسائل تنش زا کاهش یابد و در عین حال خیلی حساس به شبه جزیره کره هستند که بنده به سهم خودم از اینکه باید مساله بین دو کره صلح آمیز حل شود، تاکید کردم.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: آمریکا هم در موضوع شبه جزیره کره نباید دخالت کند؛ چرا که دخالت آن کشور در شبه جزیره کره موجب افزایش تنش می شود.

ولایتی اضافه کرد: در منطقه هم معاون وزیر خارجه ژاپن از نقش مهم ایران در ایجاد صلح و کاهش تنش و مقابله با تروریسم در منطقه تقدیر کرد.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ایران کشور مستقلی است که می تواند هرگونه که صلاح بداند از خودش دفاع کند با موشک و یا هر وسیله دفاعی دیگر؛ ایران نمی تواند در برابر تسلیح روزافزون کشورهای منطقه و جهان بی تفاوت بماند در حالی که ایران یک کشور بزرگ و مهمترین کشور منطقه است.

ولایتی افزود: ایران کشوری است با حدود ۸۰ میلیون نفر جمعیت و بیش از هشت هزار کیلومتر مرز زمینی و همسایگی با ۱۵ کشور که خوشبختانه با همگی این کشورها ما در صلح به سر می بریم.

وی بیان داشت: آمادگی دفاعی جزو حقوق اولیه هر ملتی است که هیچ کشور دیگری نمی تواند برای ما و یا کشورهای دیگر تعیین تکلیف کند؛ بنابراین اینکه ما چه موشکی داشته باشیم، این در اختیار جمهوری اسلامی ایران است و هرگونه صلاح بداند آن کار را می کند.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: فرانسه هم بی جهت ادعایی نکند که از عهده آن بر نیاید. یقین بدانید که پاسخ جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با اینکه چه نوع وسیله دفاعی اعم از موشک یا غیر موشک داشته باشد این است که به کسی اجازه نخواهد داد که در این امور دخالت کند.

وی ادامه داد: اگر سفر وزیر امورخارجه فرانسه به تهران برای تحکیم روابط است، بهتر است از این موضع گیری های منفی خودداری کند.

مهر

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
تاريخ ارسال خبر : 1397/04/29 ساعت 10:16:06
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر لزوم استقلال تصمیم گیری اروپایی ها گفت: باید دید که آیا اروپایی ها به زیستن در نظام جهانی جدید ادامه خواهند داد؛ نظامی که در آن یک کشور تصمیم نهایی را گرفته و دیگران ملزم به تبعیت از آن هستند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/04/29 ساعت 10:14:21
این روزها و هفته ها تاختن بر دولت و نواختن رییس جمهوری متداول ترین کنش سیاسی کشور است اما میان هجمه جریان ها و شخصیت های مختلف سیاسی، اقتصادی و حتی سلبیریتی ها، رهبر انقلاب از اعتقاد خود به توانایی دولت برای حل مشکلات سخن می گویند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/04/29 ساعت 10:12:26
سفیر اتریش در تهران تاکیدکرد اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری ها با ایران آماده است و خروج آمریکا از برجام مانع همکاری های تهران- وین نمی شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/15 ساعت 12:40:16
بهره برداری از طرح هزار و 200 هکتاری کمربند سبز اطراف تهران همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری شروع شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/12 ساعت 20:51:31
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: موضوع دفاعی ما هیچ ربطی به کشورهای خارجی از جمله فرانسه ندارد که بخواهند بگویند چه نوع موشکی داشته باشیم.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/12 ساعت 20:35:16
سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان در اجلاس ۲۲ اسفندماه بررسی می‌شود و بعد از تصویب برای اجرا به وزارت کشور ارسال خواهد شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/10/19 ساعت 17:48:05
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در این روزها تحلیل‌های گوناگونی در مورد وقایع اخیر انجام گرفت که یک نقطه‌ تقریباً مشترکی وجود داشت و آن تفکیک بین مطالبات صادقانه و به‌حق مردم و حرکات وحشیانه و تخریب‌گرانه‌ یک گروه است. این‌ها باید از هم تفکیک بشود
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/27 ساعت 20:50:58
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که مصوبه مجلس درباره عضویت غیرمسلمانان در شوراهای اسلامی شهر و روستا خلاف شرع و قانون اساسی است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/06/31 ساعت 08:52:10
سال قمری، دوازده ماه دارد و برای هر ماهی یک نام گذاشته شده است. اولین ماه، ماه محرم است و چون در این ماه، مبارزه امام حسین علیه السلام بادشمنان خدا انجام شد و باعث شهادت این امام بزرگ و تعداد زیادی از فرزندان، بستگان و دوستان امام شده، مردم ما، هر ساله این ماه را به عزاداری و یادآوری خاطره آن زمان می پردازند
تاريخ ارسال خبر : 1396/03/14 ساعت 10:08:23
حسین موسویان پژوهشگر و استاد دانشگاه پرینستون آمریکا روز شنبه در نشست یک روزه دیپلماسی علم به ریاست «رومانو پرودی» رئیس پیشین اتحادیه اروپا و نخست وزیر پیشین ایتالیا در شهربلونیا گفت که می توان با برجام بن بست پنجاه ساله عاری سازی خاورمیانه از سلاحهای کشتار را شکست.
تاريخ ارسال خبر : 1396/03/14 ساعت 09:56:53
شکاف بین دارایی‌ها و بدهی‌های نظام بانکی در ایران، محصول رشد بی‌وقفۀ بدهی‌های (سپرده‌ها) بانک‌ها آن هم درست در شرایطی است که قابلیت رشد دارایی‌ها محدود شده است
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba