امروز 4 اسفند 1397 (ه.ش) و 23 فوريه 2019 (م)
شماره مطلب :
38122
تاريخ انتشار :
12 اسفند 1396 ساعت 20:35:16
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
آیت الله خاتمی: اصلاح قانون انتخابات خبرگان رهبری بررسی می‌شود/ انتخاب هیئت رئیسه

 

سید احمد خاتمی
 
 
 سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان در اجلاس ۲۲ اسفندماه بررسی می‌شود و بعد از تصویب برای اجرا به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

 

 

به گزارش نسیم صبا: آیت الله سید احمد خاتمی در نشست خبری که قبل از ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان خبرگان رهبری در قم برگزار شد با اشاره به برگزاری اجلاس خبرگان رهبری در ۲۲ و ۲۳ اسفندماه، بیان کرد: این اجلاس در تهران برگزار می‌شود و اعضای خبرگان رهبری روز ۲۴ اسفندماه با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سخنران مراسم افتتاحیه آیت الله جنتی است، ابراز داشت: سخنرانی افتتاحیه پیشانی خبرگان است و بر این اساس پیش نویسی در این زمینه تهیه می‌شود و نظرات اعضاء هیئت رئیسه هم درباره متن سخنرانی لحاظ می‌شود گرچه در این زمینه الزامی هم وجود ندارد.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری به نطق پیش از دستور اعضای خبرگان رهبری هم اشاره و بیان کرد: طبق آئین نامه طی برگزاری دو روز اجلاس ۱۶ سخنرانی پیش از دستور هم که هر کدام ۱۵ دقیقه زمان لحاظ می‌شود در برنامه وجود دارد که البته می‌توان این تعداد را کاهش داد.

وی ابراز داشت: مسائل و مشکلات کشور و همچنین مشکلات حوزه انتخابیه از موضوعاتی است که عمدتاً در نطق‌های قبل از دستور به آن اشاره می‌شود.

آیت الله خاتمی به بیانیه پایانی هم اشاره و با تأکید بر اینکه این بیانیه هم بعد از تدوین به تصویب اعضاء خبرگان می‌رسد گفت: بیانیه پایانی اجلاس خبرگان به نوعی بیانیه همه اعضاء است.

وی به مهمان مدعو این اجلاس هم اشاره و ادامه داد: مهمان مدعو هم انتخاب شده که درباره مسائل مهم کشور سخنرانی می‌کند و پنج نفر از اعضای خبرگان هر کدام به مدت ۱۰ دقیقه وقت دارند نظرات خود را درباره سخنران اعلام کنند.

افزایش تعداد کمیسیون‌های مجلس خبرگان

عضو هیئت رئیسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به بررسی طرح افزایش تعداد کمیسیون‌های مجلس خبرگان اشاره و عنوان کرد: در این اجلاس افزایش تعداد کمیسیون‌ها از ۶ کمیسیون به ۸ کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی همچنین به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان اشاره و بیان کرد: طرح اصلاح این قانون هم در این دوره از مجلس خبرگان مورد بررسی قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد که طرح به طور کامل تصویب نشود و در اجلاس بعدی خبرگان مورد پیگیری قرار گیرد.

آیت الله خاتمی در ادامه از انتخابات اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان و کمیسیون‌ها در این دوره از اجلاس خبر داد.

وی افزود: در این زمینه مصوبه‌ای در قالب ۳۶ ماده و ۲۴ تبصره تهیه شده که به تصویب هیئت رئیسه رسیده است که مقرر شده تا در اجلاس مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تصویب برای اجرا در اختیار وزارت کشور قرار گیرد.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای شکل‌گیری دوره پنج خبرگان رهبری تا کنون ۱۸۲ جلسه برگزار شده است، افزود: جلسات هیئت رئیسه، کمیته‌ها و کمیسیون‌ها هم به شکل مداوم برگزار شده است.

وی به شکل‌گیری هیئت اندیشه ورز هم اشاره و ابراز داشت: تشکیل هیئت اندیشه ورز با طرح دوفوریتی از دیگر مواردی است که در این دوره از مجلس خبرگان رهبری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آیت الله خاتمی بیان داشت: بررسی مسائل کلان کشور و آنچه که مورد پیشرفت و یا پس رفت بوده است از موضوعاتی است که هیئت اندیشه ورز باید آن را دنبال کند و البته در این بین از نظر اساتید و پژوهش‌هایی هم که در این زمینه صورت گرفته استفاده می‌شود.

وی در پایان به موضوعات مهمی که در این اجلاس به آن پرداخته می‌شود هم اشاره کرد و گفت: ما در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم که پول عربستان معرکه گردان بود و طرح و توطئه علیه نظام و انقلاب هم از سوی ایادی آمریکا در منطقه صورت می‌گیرد.

مهر

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba