امروز 1 مرداد 1397 (ه.ش) و 23 ژوئيه 2018 (م)
شماره مطلب :
38122
تاريخ انتشار :
12 اسفند 1396 ساعت 20:35:16
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
آیت الله خاتمی: اصلاح قانون انتخابات خبرگان رهبری بررسی می‌شود/ انتخاب هیئت رئیسه


سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان در اجلاس ۲۲ اسفندماه بررسی می‌شود و بعد از تصویب برای اجرا به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

 

سید احمد خاتمی
 
 
 سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان در اجلاس ۲۲ اسفندماه بررسی می‌شود و بعد از تصویب برای اجرا به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

 

 

به گزارش نسیم صبا: آیت الله سید احمد خاتمی در نشست خبری که قبل از ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان خبرگان رهبری در قم برگزار شد با اشاره به برگزاری اجلاس خبرگان رهبری در ۲۲ و ۲۳ اسفندماه، بیان کرد: این اجلاس در تهران برگزار می‌شود و اعضای خبرگان رهبری روز ۲۴ اسفندماه با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سخنران مراسم افتتاحیه آیت الله جنتی است، ابراز داشت: سخنرانی افتتاحیه پیشانی خبرگان است و بر این اساس پیش نویسی در این زمینه تهیه می‌شود و نظرات اعضاء هیئت رئیسه هم درباره متن سخنرانی لحاظ می‌شود گرچه در این زمینه الزامی هم وجود ندارد.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری به نطق پیش از دستور اعضای خبرگان رهبری هم اشاره و بیان کرد: طبق آئین نامه طی برگزاری دو روز اجلاس ۱۶ سخنرانی پیش از دستور هم که هر کدام ۱۵ دقیقه زمان لحاظ می‌شود در برنامه وجود دارد که البته می‌توان این تعداد را کاهش داد.

وی ابراز داشت: مسائل و مشکلات کشور و همچنین مشکلات حوزه انتخابیه از موضوعاتی است که عمدتاً در نطق‌های قبل از دستور به آن اشاره می‌شود.

آیت الله خاتمی به بیانیه پایانی هم اشاره و با تأکید بر اینکه این بیانیه هم بعد از تدوین به تصویب اعضاء خبرگان می‌رسد گفت: بیانیه پایانی اجلاس خبرگان به نوعی بیانیه همه اعضاء است.

وی به مهمان مدعو این اجلاس هم اشاره و ادامه داد: مهمان مدعو هم انتخاب شده که درباره مسائل مهم کشور سخنرانی می‌کند و پنج نفر از اعضای خبرگان هر کدام به مدت ۱۰ دقیقه وقت دارند نظرات خود را درباره سخنران اعلام کنند.

افزایش تعداد کمیسیون‌های مجلس خبرگان

عضو هیئت رئیسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به بررسی طرح افزایش تعداد کمیسیون‌های مجلس خبرگان اشاره و عنوان کرد: در این اجلاس افزایش تعداد کمیسیون‌ها از ۶ کمیسیون به ۸ کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی همچنین به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان اشاره و بیان کرد: طرح اصلاح این قانون هم در این دوره از مجلس خبرگان مورد بررسی قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد که طرح به طور کامل تصویب نشود و در اجلاس بعدی خبرگان مورد پیگیری قرار گیرد.

آیت الله خاتمی در ادامه از انتخابات اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان و کمیسیون‌ها در این دوره از اجلاس خبر داد.

وی افزود: در این زمینه مصوبه‌ای در قالب ۳۶ ماده و ۲۴ تبصره تهیه شده که به تصویب هیئت رئیسه رسیده است که مقرر شده تا در اجلاس مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تصویب برای اجرا در اختیار وزارت کشور قرار گیرد.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای شکل‌گیری دوره پنج خبرگان رهبری تا کنون ۱۸۲ جلسه برگزار شده است، افزود: جلسات هیئت رئیسه، کمیته‌ها و کمیسیون‌ها هم به شکل مداوم برگزار شده است.

وی به شکل‌گیری هیئت اندیشه ورز هم اشاره و ابراز داشت: تشکیل هیئت اندیشه ورز با طرح دوفوریتی از دیگر مواردی است که در این دوره از مجلس خبرگان رهبری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آیت الله خاتمی بیان داشت: بررسی مسائل کلان کشور و آنچه که مورد پیشرفت و یا پس رفت بوده است از موضوعاتی است که هیئت اندیشه ورز باید آن را دنبال کند و البته در این بین از نظر اساتید و پژوهش‌هایی هم که در این زمینه صورت گرفته استفاده می‌شود.

وی در پایان به موضوعات مهمی که در این اجلاس به آن پرداخته می‌شود هم اشاره کرد و گفت: ما در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم که پول عربستان معرکه گردان بود و طرح و توطئه علیه نظام و انقلاب هم از سوی ایادی آمریکا در منطقه صورت می‌گیرد.

مهر

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
تاريخ ارسال خبر : 1397/04/29 ساعت 10:16:06
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر لزوم استقلال تصمیم گیری اروپایی ها گفت: باید دید که آیا اروپایی ها به زیستن در نظام جهانی جدید ادامه خواهند داد؛ نظامی که در آن یک کشور تصمیم نهایی را گرفته و دیگران ملزم به تبعیت از آن هستند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/04/29 ساعت 10:14:21
این روزها و هفته ها تاختن بر دولت و نواختن رییس جمهوری متداول ترین کنش سیاسی کشور است اما میان هجمه جریان ها و شخصیت های مختلف سیاسی، اقتصادی و حتی سلبیریتی ها، رهبر انقلاب از اعتقاد خود به توانایی دولت برای حل مشکلات سخن می گویند.
تاريخ ارسال خبر : 1397/04/29 ساعت 10:12:26
سفیر اتریش در تهران تاکیدکرد اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری ها با ایران آماده است و خروج آمریکا از برجام مانع همکاری های تهران- وین نمی شود.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/15 ساعت 12:40:16
بهره برداری از طرح هزار و 200 هکتاری کمربند سبز اطراف تهران همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری شروع شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/12 ساعت 20:51:31
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: موضوع دفاعی ما هیچ ربطی به کشورهای خارجی از جمله فرانسه ندارد که بخواهند بگویند چه نوع موشکی داشته باشیم.
تاريخ ارسال خبر : 1396/12/12 ساعت 20:35:16
سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان در اجلاس ۲۲ اسفندماه بررسی می‌شود و بعد از تصویب برای اجرا به وزارت کشور ارسال خواهد شد.
تاريخ ارسال خبر : 1396/10/19 ساعت 17:48:05
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در این روزها تحلیل‌های گوناگونی در مورد وقایع اخیر انجام گرفت که یک نقطه‌ تقریباً مشترکی وجود داشت و آن تفکیک بین مطالبات صادقانه و به‌حق مردم و حرکات وحشیانه و تخریب‌گرانه‌ یک گروه است. این‌ها باید از هم تفکیک بشود
تاريخ ارسال خبر : 1396/09/27 ساعت 20:50:58
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که مصوبه مجلس درباره عضویت غیرمسلمانان در شوراهای اسلامی شهر و روستا خلاف شرع و قانون اساسی است.
تاريخ ارسال خبر : 1396/06/31 ساعت 08:52:10
سال قمری، دوازده ماه دارد و برای هر ماهی یک نام گذاشته شده است. اولین ماه، ماه محرم است و چون در این ماه، مبارزه امام حسین علیه السلام بادشمنان خدا انجام شد و باعث شهادت این امام بزرگ و تعداد زیادی از فرزندان، بستگان و دوستان امام شده، مردم ما، هر ساله این ماه را به عزاداری و یادآوری خاطره آن زمان می پردازند
تاريخ ارسال خبر : 1396/03/14 ساعت 10:08:23
حسین موسویان پژوهشگر و استاد دانشگاه پرینستون آمریکا روز شنبه در نشست یک روزه دیپلماسی علم به ریاست «رومانو پرودی» رئیس پیشین اتحادیه اروپا و نخست وزیر پیشین ایتالیا در شهربلونیا گفت که می توان با برجام بن بست پنجاه ساله عاری سازی خاورمیانه از سلاحهای کشتار را شکست.
تاريخ ارسال خبر : 1396/03/14 ساعت 09:56:53
شکاف بین دارایی‌ها و بدهی‌های نظام بانکی در ایران، محصول رشد بی‌وقفۀ بدهی‌های (سپرده‌ها) بانک‌ها آن هم درست در شرایطی است که قابلیت رشد دارایی‌ها محدود شده است
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba