امروز 26 مهر 1398 (ه.ش) و 18 اکتبر 2019 (م)
شماره مطلب :
27277
تاريخ انتشار :
23 اسفند 1395 ساعت 16:08:54
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
تجلیل از مادر شهید عبداللهی در همایش بیست و چهارمین سالگرد تأسیس کانون های مساجد
 همزمان با برگزاری همایش بزرگداشت بیست و چهارمین سالگرد تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد و تقارن زمان برگزاری این همایش با روز بزرگداشت شهدا و نیز روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا، از مادر شهید حسن عبداللهی تجلیل شد.
 
 
به گزارش نسیم صبا:همزمان با برگزاری همایش بزرگداشت بیست و چهارمین سالگرد تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد و تقارن زمان برگزاری این همایش با ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا و نیز از حُسن اتفاق مصادف با ۱۳۳ جمادی الثانی، سالروز وفات حضرت ام البنین علیها سلام، روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا، از مادر شهید حسن عبداللهی تجلیل شد.
شهید حسن عبداللهی از شهدای تازه تفحصی است که پس از ۳۱ سال گمنامی، در ایام فاطمیه به آغوش خانواده برگشت؛ حسن عبداللهی در ۵ فروردین سال ۴۵ در محله قطب آباد رفسنجان به دنیا آمد و از ۱۴ سالگی بعنوان بسیجی وارد جبهه  شد؛ پس از مدتی وارد گروه خط شکن و غواصان لشکر ۴۱ ثارالله شد تا اینکه در عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ در منطقه عمومی ام الرصاص به فیض عظیم شهادت نائل و جاوید الاثر شد.
پدر شهید که در سال ۹۱ رحلت کرده است؛ در خاطرات خود به نقل از فرزندش گفته که روزی به پدر گفت: اگر قرار است بمیرم یا شهید شوم، خوب است در گمنامی باشد.
همچنین در این مراسم کلیپی حاوی وصیتنامه صوتی شهید مربوط به ۴ روز قبل از شهادت و نیز مراسم تشییع اخیر او و بازگشت به آغوش خانواده پخش شد.مادر شهید در جمله ای اظهار داشته: من به عهد خود وفا کردم و شیرم را حلال تو، تو نیز به وعده خود وفا کن و پس از مرگ به استقبالم بیا.
کانون فرهنگی هنری شهید حسن عبداللهی در رفسنجان به عنوان کانون تخصصی ایثار و شهادت فعالیت می کند.
 
شبستان
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba