امروز 29 شهريور 1400 (ه.ش) و 20 سپتامبر 2021 (م)
شماره مطلب :
39774
تاريخ انتشار :
31 خرداد 1400 ساعت 19:12:43
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد
رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است و مردم به آینده اقتصادی امیدوار هستند.

 

 

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد

رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است و مردم به آینده اقتصادی امیدوار هستند.

به گزارش نسیم صبااز مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آئین بهره برداری مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی استان‌های هرمزگان، آذربایجان شرقی و خوزستان، پس از استماع گزارش رئیس منطقه آزاد ارس گفت: در منطقه آزاد ارس، در سال ۹۸ هزار و نهصد میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و در سال ۹۹، شش هزار میلیارد تومان شده یعنی به سه برابر رسیده است.

روحانی گفت: اینکه ما می‌گوئیم آمریکا در جنگ اقتصادی شکست خورده، به دلیل این است که سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است. یعنی مردم به آینده اقتصادی، تولید و صادرات ۱۰۰ درصد امیدوار هستند.

وی افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی به این معنی است که مردم به آینده کشور خود امیدوار هستند.

رئیس جمهور گفت: ما در طول ماه‌های گذشته چندین بار شاهد افتتاح پروژه‌های مهم در منطقه آزاد ارس بودیم. بعد از برداشته شدن تحریم، که بزودی تحریم برداشته خواهد شد، من مطمئنم روابط‌مان با جمهوری آذربایجان بسیار گسترده خواهد بود.

روحانی گفت: ما با رئیس‌جمهور آذربایجان تصمیمات بزرگی اتخاذ کردیم و همه این تصمیمات به دلیل تحریم، مقداری کند شده بود اما قطعاً اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: مردم مسئولیت بزرگ سیاسی و اجتماعی خود را در روز جمعه انجام دادند و رئیس جمهور دولت سیزدهم را انتخاب کردند.

روحانی افزود: ملت عزیز ایران با حضور گسترده پای صندوق‌های رأی در مقطع تاریخی اقدام مهمی انجام دادند.

رئیس جمهور ادامه داد: افتتاح‌های روزهای پنج شنبه که امروز هفتاد و چهارمین افتتاح است، علامت بسیار خوبی برای جهانیان بود.

وی گفت: جهانیان فهمیدند که ایران مرکز سرمایه گذاری و تولید است و ملت ایران علاقه مند به آبادانی و توسعه خود هستند. ۶۲۱ طرح در مناطق آزاد در حال اجراست که ۲۴۸ هزار میلیارد تومان در این طرح‌ها سرمایه گذاری شده و به میزان ۵۳ درصد اجرایی شده است که ان شاءالله تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

روحانی تصریح کرد: اگر مردم به آینده کشور خود و سود سرمایه گذاری‌هایشان امید و اطمینان نداشته باشند ۲۴۸ میلیارد تومان فقط در مناطق آزاد سرمایه گذاری نمی‌کنند.

رئیس جمهور گفت: ایستادگی و مقاومت ملت ایران در سه سال و نیم اخیر در برابر سختی‌ها و رنج جنگ اقتصادی بی نظیر بود. این جنگ اقتصادی در تاریخ منطقه و جهان مثال زدنی بود.

وی افزود: ظالمان کاخ سفید، سه سال و نیم ملت ایران را به طور کامل محاصره کردند. کشورهای دیگر نیز از ترس آمریکا به ملت ایران کمک نکردند و دست روی دست گذاشتند.

روحانی با اشاره به بیانیه وزارت دارایی آمریکا مبنی بر اینکه آماده هستیم از فردا تحریم را بر روی واکسن کرونا برداریم، خاطرنشان کرد: در طول سه سال و نیم اخیر آمریکا همه چیز را بر روی ایران بست و فعالیت‌های بانکی را قفل کرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: دولت جدید آمریکا بعد از ماه‌ها روی کار آمده و معتقد است که باید تحریم را کنار بگذارد و تحریم‌های ترامپی را غلط و نادرست می‌خواند. این دولت تازه اقدام به برداشتن تحریم‌های بانکی برای واردات ماسک و واکسن کرونا کرده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که می‌دانند ما صادر کننده ماسک هستیم و نیاز به واردات نداریم و در تولید واکسن نیز خودکفا شده‌ایم. در واقع وقتی واکسن را تولید کردیم به بازار آمد و واکسیناسیون آغاز شد، دولت بایدن اعلام کرد که فعالیت‌های بانکی برای واردات واکسن آزاد شده است.

روحانی تأکید کرد: ماه‌ها طول کشید که ما بتوانیم پول واکسن سازمان بهداشت جهانی را پرداخت کنیم تا آنها بتوانند واکسن در اختیار ما بگذارند. برای مردم سخت بود که باور کنند ما چه سختی‌هایی کشیدیم که واکسن مورد نیاز به کشور وارد شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بیانیه اخیر وزارت دارایی امریکا نشان داد که مردم در سه سال و نیم اخیر با چه سختی زندگی کردند اما در عین حال صورت سیاه دشمنان را به خاک مالیدند. این مردم بزرگوار بینی ترامپ و همه جلادان کاخ سفید را به خاک مالیدند و سرو قامت ایستادگی کرده و در این شرایط تحریم، سرمایه گذاری کردند.

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: با وجود همه سختی‌ها و تحریم‌ها، بازار کشور ما پر از جنس است. درست است که گرانی وجود دارد و مردم در فشار هستند، اما نگذاشتیم اقتصاد ایران فروبپاشد.

وی افتتاح‌هایی که در روزهای پنجشنبه صورت می‌گرفت را یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت در این مدت دانست و گفت: این افتتاح‌ها در هر هفته یک تودهنی به آمریکا بود که به آنها بگوییم نمی‌توانید تولید ما را متوقف کنید. شما می‌توانید راحتی مردم و ارزانی را به تحریم بکشانید اما نمی‌توانید ملتی را در مسیر توسعه بازدارید. الحمدالله امروز شاهد این تحول در سراسر کشور هستیم و ما تا آخرین روز دولت و پنجشنبه آخر، افتتاح این طرح‌ها را ادامه و نشان خواهیم داد مردم ما تا چه اندازه سرافراز هستند و در زمینه توسعه کشور تلاش می‌کنند.

روحانی ادامه داد: امروز در افتتاح‌هایی که داشتیم، طرح‌های مختلفی در مناطق آزاد کشور افتتاح شد که این طرح‌ها بالغ بر ۸,۰۰۰ میلیارد تومان و در مجموع با آنچه سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی شده، بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد تومان است.

رئیس‌جمهور با تشکر از مسئولان مناطق آزاد تجاری کشور گفت: باید از مسئولان این عرصه تشکر کنم زیرا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم از واردکننده محصولات تبدیل به تولیدکننده و صادرکننده و پل ارتباطی بین ایران و همسایگان شدند.

وی افزود: در مناطق آزاد به دنبال ایجاد بورس بین‌المللی و بانک Offshore هستیم و همه اینها نشان‌دهنده آن است که ما در حال توسعه هستیم و ان‌شاءالله مناطق آزاد ما باید در سرمایه‌گذاری خارجی پیشران باشند. ان‌شاءالله به زودی تحریم‌ها برداشته خواهد شد، سرمایه‌گذاری خارجی در تمامی مناطق ایران صورت خواهد گرفت و سرمایه‌های خارجی به سمت کشور ما سرازیر خواهد شد اما مناطق آزاد ویژگی‌های خاص خود را دارند و در زمینه جذب سرمایه باید پیشتاز باشند که در این زمینه در دولت سیزدهم شاهد فعالیت گسترده‌تر باشیم و مردم شاهد رشد اقتصادی کشور باشند.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
تاريخ ارسال خبر : 1400/06/21 ساعت 09:17:29
نشست سران سه قوه شنبه شب به میزبانی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری برگزار شد و مهمترین موضوع های جاری و مسائل اقتصادی کشور بررسی شد.
تاريخ ارسال خبر : 1400/06/21 ساعت 09:11:08
امام جمعه گیلانغرب گفت: حضور دولتمردان و مسوولان در میان مردم و بررسی مسایل و مشکلات آنها بدون واسطه و از نزدیک باعث دلگرمی و امید در جامعه می‌شود.
تاريخ ارسال خبر : 1400/06/21 ساعت 09:02:00
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل نخستین جلسه کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی هفته دوم مهرماه خواهد بود، گفت: هنوز لیست اعضای این کمیسیون تکمیل نشده است.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:30:56
رییس مجلس شورای اسلامی از هیات‌ها و دسته‌های عزاداری خواست درماه محرم با رعایت کامل پروتکل بهداشتی بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و توصیه‌های سازمان تبلیغات اسلامی عمل کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:29:02
رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های دولتی در حوزه زنان و خانواده یا هیچ عملکرد موثری نداشته‌اند یا فعالیت‌های آنها سیاست‌زده بوده است.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:26:35
کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم مختلف طی چند هفته گذشته باعث شده است که وضعیت خراسان شمالی به حالت بحران دربیاید و هیچ تخت خالی برای بستری بیماران نداشته باشد.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:15:42
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن تمام ایرانی دنا جهت اعزام به ماموریت دریانوردی به سازمان رزم ناوگان سطحی منطقه سوم نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:13:30
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش آغاز شد و ادامه رسیدگی به طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در دستور کار قرار گرفت.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:11:24
دولت سیزدهم برای رفع مشکلات این صنعت و خداحافظی با خاموشی‌ها، باید بستری را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت برق فراهم و به‌عنوان نخستین گام، برای رفع مشکل کمبود تولید برق برنامه‌ریزی کند.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/19 ساعت 11:06:57
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه کابینه سیزدهم باید دارای وزرایی باشد که امید را به مردم بازگردانند گفت: وزرای کابینه سیزدهم باید مردمی بوده و درد مردم را درک کنند.
تاريخ ارسال خبر : 1400/05/12 ساعت 11:42:42
عدم توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، موجب ایجاد مشکلات فراوان برای شهروندان شده به همین دلیل اصلی ترین مطالبه مردم تهران از مدیران شهری جدید، رسیدگی جدی به این امر خواهد بود.
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba